Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Dnia 23.01.2021 o 08:42, tomek4446 napisał:

@JohnDoe , @Fafniak a odkryliście może jak się kasuje filtry ? Ustawiłem filtry oddzielnie dla kanałów . chciałem w to miejsce wklepać inne ustawienie EQ  , już dla obu kanałów razem.

witam serdecznie, zacząłem trochę bawić się programem REW po przeczytaniu kilku Waszych postów i zrobiłem nawet pomiar mikrofonem, mam średni wynik , porobiłem te wszystkie obliczenia z filtrami, tylko teraz jak to wprowadzić do RME żeby czegoś nie spier..., pomiar robiłem zwykłym mikrofonem od kina domowego Denon, pomożecie? pliki chciałem załączyc ale jakies blędy sąRMS Average 1.mdat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
9 minut temu, marcinmarcin napisał:

Może dlatego że headroom mam - 8dB

Mam -1,5 dB i nie wywala.

Ale jakieś zabezpieczenia faktycznie są , bo ostatnio jak zapomniałem podłączyć XLR do pre / były tylko do RME ,a z drugiej strony wisiały :) / to pojawił mi się alarm na wyświetlaczu RME i jakiś napis , że jestem idiotą , czy coś takiego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Od dzis jestem posiadaczem RME ADI-2 DAC FS.Na dzien dobry jestem bardzo zadowolony.Dzwiek przepiekny.Ale jak ogarnac to wszystko co tam jest upakowane...Szczegolnie ze instrukcja bez j.polskiego a z tego co widze bardzo obszerna.Przydalby sie dobry tlumacz znajacy jezyk techniczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, T Z6 napisał:

Przydalby sie dobry tlumacz znajacy jezyk techniczny.

Ściągnij pdf ze strony Rme i przetlumacz

Dodam jeszcze że nie przesadzaj z głośnością. Adi może dać nawet 3,5V na RCA a to już dużo. Na 13dB nie polecam używać. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Ściągnij pdf ze strony Rme i przetlumacz

Dodam jeszcze że nie przesadzaj z głośnością. Adi może dać nawet 3,5V na RCA a to już dużo. Na 13dB nie polecam używać. 

-13 czy 13?Nawet nie wiem do ilu tam mozna podglosnic.W tej chwili jest -10.Nie wiem czy dobrze czy zle...🤭

Jest tyle roznych ustawien ze glowa boli.Ale dzwiek przepiekny bez zadnych korekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez robi za dac.Powoli czytam instrukcje przetlumaczona.Moze cos zakumam😂.

Sygnal z Wiim Mini do RME a z niego do Magnata.Tak wyglada tor.Pewnie jeszcze do Yamahy podlacze ale za jakis czas dopiero.Sygnal z Wiima po optyku oczywiscie do RME.Wyjscie z RME rca do wejscia line in Magnata.

Pamietam ze podglasnialem w RME i w pewnym momencie uslyszalem w kolumnach przester wiec od razu sciszylem.Ale ile to bylo db to nie pamietam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tłumaczyłem instrukcję. Do RME mam podłączone dwa komputery, z jednego do daca po optyku a następnie do denona X4700H po RCA/RCA przesyłam stereo z koncertów bluray 24/48 czasami 24/96, a z drugiego po usb do daca a następnie do CA CXA81 przez RCA/XLR  przesyłam muzykę ze Spotify Premium i pliki flac. Volume Line Out mam ustawione na -13,5 dBr  (Auto 13 dBu), zero jakichkolwiek przesterów czy innych niespodzianek. Od mometu zakupu pełny banan, wreszcie wszystko gra jak ja chcę 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos schrzanilem😂.Co prawda tylko w jednym utworze ale wysokotonowce pierdza.Kombi z plyty Koncert 15 lecie.Utwor Kochac cie za pozno.Troszke trzeszczy.Czy to taki plik z tidala czy cos zle ustawilem...🤔Wszystko inne bez zadnych przesterowan.Na sluchawkach jest dobrze.Poziom gloscosci -14 dBr.

Sprawdzilem przez dac w Magnat MR780.Ten sam utwor tak samo lekko trzeszczy Wiec to chyba jednak wina pliku w tidal.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowalem wkoncu pilota.Ale dalej jest cos nie tak bo przycisk 3-dark uruchamia polaryzacje zamiast dark.

I cos namieszalem z glosnoscia.Wczesniej przy zejsciu np ponizej -13 db bylo slychac pykniecie teraz tego nie slysze.Trudny do ogarniecia sprzet.Instrukcja raczej dla inzynierow dzwieku.

A jak sie w nim robi przywrocenie do ustawien fabrycznych?Dobrze wiedziec w razie problemu.W instrukcji tego nie widze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...