Skocz do zawartości

kabel zasilający do wzmacniacza dwużyłowy


Recommended Posts

1 godzinę temu, Fortepiano napisał:

Chcę przedłużyć kabel zasilający dwużyłowy we wzmacniaczu sanyo ja 220.

Poniewaz chcesz przedłużyć a nie wymienić wiec polecam przedłużacz dwu-żyłowy

Screenshot_20210113-105931_Chrome.jpg

Ten pomaranczowy jest na pewno miedziany i zapewniam ze dobrze izolowany.

Ps: nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ze nawet jesli użyjesz przedłużacza 3-żyłowego to i tak bedzie pracował jak na 2-uch! Po prostu "żyła" ochronna nie bedzie używana ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fortepiano napisał:

Chcę przedłużyć kabel zasilający dwużyłowy we wzmacniaczu sanyo ja 220. Ktoś może poradzić dobry jakościowo kabel do tego celu , miedziany dobrze izolowany?

Nie lepiej włożyć trochę wysiłku i dać Sanyo nowy przewód? W jednym kawałku? To kwestia rozkręcenia obudowy i przelutowania końcówek przewodu. 

Ja poszedłbym dalej i dał 3-żylowy przewód w ekranie. Od strony urządzenia 3-cia żyła bez podłączenia. Od strony gniazda sieciowego podłączona do ekranu i w gniazdku do PE(N). Taki ekran zabezpieczyłby Ci środowisko przed promieniowaniem elektromagnetycznym samego przewodu zasilającego.

Lapp jest niedrogi i spełnia funkcje. Znaczy zasila i ekranuje 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fortepiano napisał:

kostki już mam potrzebuję dobry przewód i wtyk.

Jesli za chwile okaże sie że bedziesz walczył o super dzwiek dzieki temu 1 metrowi dodatkowego kabla a tu chcesz użyć kostki, to juz wiem że ręce mi opadną...

Lepiej wyrzucić stary i zamontować nowy odpowiedniej długości. Jak proponuje Mariusz

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym , ale gdy zobaczyłem wykonanie łączenia w środku zrezygnowałem, nie znam się na tym i nie chcę popsuć. Trzyżyłowy może ponadto nie zmnieścić się w dziurce fabrycznej obudowy. Kable połączyć kostką i przymocować wtyk potrafię.   

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli za chwile okaże sie że bedziesz walczył o super dzwiek dzieki temu 1 metrowi dodatkowego kabla a tu chcesz użyć kostki, to juz wiem że ręce mi opadną...

 

Mnie opadają ręce jak czytam takie komentarze. Cierpicie na jakąś manie. Nie znasz celu tego zabiegu więc po co dywagujesz?  

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

Nie lepiej włożyć trochę wysiłku i dać Sanyo nowy przewód? W jednym kawałku? To kwestia rozkręcenia obudowy i przelutowania końcówek przewodu. 

Ja poszedłbym dalej i dał 3-żylowy przewód w ekranie. Od strony urządzenia 3-cia żyła bez podłączenia. Od strony gniazda sieciowego podłączona do ekranu i w gniazdku do PE(N). Taki ekran zabezpieczyłby Ci środowisko przed promieniowaniem elektromagnetycznym samego przewodu zasilającego.

Lapp jest niedrogi i spełnia funkcje. Znaczy zasila i ekranuje 😉

Popatrzę jeszcze i pomyślę czy udałoby mi się wymienić cały przewód. Miałbyś jakąś propozycję wtyku do tego kabla?

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

 

Lapp jest niedrogi i spełnia funkcje.  

Próbowałeś może ten https://m.sklep.rms.pl/melodika-mdc3150-purple-rain-przewod-zasilajacy-3x1-5mm2-ekranowany-miedz-ofc-klasy-4n? Jest dodatkowo skręcony. Myślę o przekroju 1,5mm niż 2,5 mm gdyż może nie przejść przez otwór w obudowie. 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...