Skocz do zawartości

kabel zasilający do wzmacniacza dwużyłowy


Recommended Posts

6 godzin temu, Fortepiano napisał:

Myślałem o tym , ale gdy zobaczyłem wykonanie łączenia w środku zrezygnowałem, nie znam się na tym i nie chcę popsuć. Trzyżyłowy może ponadto nie zmnieścić się w dziurce fabrycznej obudowy. Kable połączyć kostką i przymocować wtyk potrafię.   

Zamiast kostek proponowałbym polutować i zaizolować koszulkami termokurczliwymi. Ponadto idąc w proponowanym przez Ciebie kierunku, szukałbym przewodu zbliżonego przekrojem i wyglądem do obecnego, ten oryginalny przeciąłbym w połowie długości, polutowałbym i zaizolował po obu stronach koszulkami. Dzięki temu zachowasz oryginalną wtyczkę.
Moim skromnym zdaniem nie ma sensu robić połowę długości przewodem super jakości, kiedy reszta zostanie "zwykła".

Znacznie lepszą opcją, którą niestety odrzucasz, jest wymienić całość. Można wtedy użyć przewodu 3-żyłowego, a przewód ochronny, po przylutowaniu do specjalnego "kółka" zamocować wewnątrz urządzenia do obudowy. Masz wtedy podwójną korzyść - wymienisz linię zasilającą na przewód wysokiej jakości i zapewnisz zerowanie obudowy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie kółka miedziane do zaciśnięcia albo przylutowania przewodu, różne średnice. Możesz wtedy użyć istniejącej śrubki/wkrętu lub zastosować mały blachowkręt i przymocować przewód ochronny do obudowy urządzenia zapewniając zerowanie (ochronę przed porażeniem). I tak jak napisałem wyżej jest to wtedy podwójnie korzystne rozwiązanie. Jeśli obawiasz się sam to wykonać, myślę że takie coś zrobi za niewielką opłatą nawet domorosły elektronik z podstawowym pojęciem i umiejętnością użycia lutownicy.

P.S. Takie kółka kupisz w każdym markecie technicznym (np. Brico), ale także w sklepie motoryzacyjnym - w samochodach też są powszechnie stosowane.

images.jpg.832792d20f3ebe31cc4327e55a8f4175.jpg300_300_productGfx_7cd6e0f8b7980851e0fe72b66c6d695a.jpg.30ec2462b0978dab54f73fd89198dd63.jpg

Edytowano przez PPGG_Pilot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Fortepiano napisał:

Myślę o przekroju 1,5mm niż 2,5 mm gdyż może nie przejść przez otwór w obudowie. 

Próbowałem. Te melodiki są OK ale mają "rzadki" opot ekranu. Ja dodatkowy ekran na te przewody dawałem więc to tak jakby inny przewód był. Myślę, że za tą cenę ciężko będzie coś lepiej znaleźć. Alternatywą w podobnej cenie jest Lapp. Ma bardziej gęsty opot czyli lepiej ekranuje i na pewno ma w ofercie przewody 3 x 1,5 mm2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2021 o 19:40, MariuszZ napisał:

Próbowałem. Te melodiki są OK ale mają "rzadki" opot ekranu. Ja dodatkowy ekran na te przewody dawałem więc to tak jakby inny przewód był. Myślę, że za tą cenę ciężko będzie coś lepiej znaleźć. Alternatywą w podobnej cenie jest Lapp. Ma bardziej gęsty opot czyli lepiej ekranuje i na pewno ma w ofercie przewody 3 x 1,5 mm2. 

Dokładnie mam takie samo zdanie, wiem bo też mam Lappa do listwy i jedną zasiłkę na nim zrobiłem. Może zwidy mam ale chyba jednak ciut lepiej podchodzi mi zasilający z Aliexpress na kablu Furukawa 3x4mm2 czysta miedź, kierunkowy niż lapp, ale tak czy siak wszystko lepsze niż zwykły komputerowy.

A zacytowałem Twoją wypowiedź bo człowiek czytając internet ciągle jest kręcony i manipulowany. Zalinkowałeś wcześniej tego Lappa ze strony RMS (wiadomo, wiodący ich produkt to Melodika, same superlatywy itd). Pod tym Lappem znalazłem taką oto opinię:

"Dobry kabel, chociaż bez rewelacji w porównaniu z Melodika. Ekran w Melodice jest wyraźnie większy oraz miedź jest OFC, a cena tylko nieznacznie wyższa. Ale Lapp do telewizora jest ok." 

Potwierdzam, że jest odwrotnie, to Lapp ma dużo,dużo lepszy oplot i dodatkowo folia. Wiadomo kto pisze takie opinie, facet chcący sprzedawać Melodikę.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A jak tam prace u @Fortepiano???  Łączyłeś wkoncu przez kostkę czy wymieniłeś cały???

Na razie gram na tym samym i temat czeka na swoją kolej. Aktualnie zajmuję się dalszą antywibracją i akustyką.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...