Skocz do zawartości

Jakie glosniki do Onkyo A-933 ?


Franek84

Recommended Posts

Witam! Jestem posiadaczem zestawu Onkyo z serii A-933, C-733, T-433 nie mam kompletnie pojecia jakie dobrac tu kolumny podlogowe oraz przewody. Sprzet znajduje sie w podluznym pomieszczeniu o pow. 20m2 (dl.6,5m). Bardzo mi zalezy, aby uzyskac najczystszy a zarazem oryginalny dzwiek w odsluchu oryginalnych plyt cd. Nie jestem moze audiofilem ale uzaleznionym sluchaczem i zyje kazdego rodzaju muzyka poczawszy od jazzu i klasyki idac przez pop-rock czy lata 80 az po elektronike czarny soul hip-hop rap brnac do heavy metalu i hard rocka. Cena jaka moge przeznaczyc to 3000-5000zl. Tutaj znajduje sie opis tego sprzetu po przetestowaniu zawierajacym jego zalety a takze pewne niedociagniecia np. odtwarzacza cd. Prosze o rade, pozdrawiam fanow muzyki;)

Onkyo_A_933.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam! Jestem posiadaczem zestawu Onkyo z serii A-933, C-733, T-433 nie mam kompletnie pojecia jakie dobrac tu kolumny podlogowe oraz przewody. Sprzet znajduje sie w podluznym pomieszczeniu o pow. 20m2 (dl.6,5m). Bardzo mi zalezy, aby uzyskac najczystszy a zarazem oryginalny dzwiek w odsluchu oryginalnych plyt cd. Nie jestem moze audiofilem ale uzaleznionym sluchaczem i zyje kazdego rodzaju muzyka poczawszy od jazzu i klasyki idac przez pop-rock czy lata 80 az po elektronike czarny soul hip-hop rap brnac do heavy metalu i hard rocka. Cena jaka moge przeznaczyc to 3000-5000zl. Tutaj znajduje sie opis tego sprzetu po przetestowaniu zawierajacym jego zalety a takze pewne niedociagniecia np. odtwarzacza cd. Prosze o rade, pozdrawiam fanow muzyki;)



Jeśli masz 20 metrów to znaczy, że max 3m szerokosci. To znaczy, że monitory a nie podłogówki. Onkyo to jedynie 7,5 kg wzmacniacza i nie wiem jak poradzi sobie z kolumnami za 5 kzl. Ale jakby co - proponuję PROAC 1 SC. Nowe 6,6 kzł i można na raty:)
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Zukzukzuku!

Pojechałeś po bandzie... ProAci 1 SC do Onkyo!

Wyobraź sobie, co będzie wyczyniać góra pasma??? Moim zdaniem, z budżetową elektroniką tą górą będzie się można golić!!!  icon_mrgreen.gif

Kolumny przezacne i pełne zalet - racja, ale chyba ten Onkyo to dla nich za niskie progi...

Jeżeli chciałbyś posłuchać rad kolegi - koniecznie wybierz się na odsłuchy ze swoim sprzętem, a jeszcze lepiej - wypożycz kolumny i posłuchaj u siebie!

Pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oj, Zukzukzuku!

Pojechałeś po bandzie... ProAci 1 SC do Onkyo!

Wyobraź sobie, co będzie wyczyniać góra pasma??? Moim zdaniem, z budżetową elektroniką tą górą będzie się można golić!!!  icon_mrgreen.gif

Kolumny przezacne i pełne zalet - racja, ale chyba ten Onkyo to dla nich za niskie progi...

Jeżeli chciałbyś posłuchać rad kolegi - koniecznie wybierz się na odsłuchy ze swoim sprzętem, a jeszcze lepiej - wypożycz kolumny i posłuchaj u siebie!

Pozdrowienia



Łe tam. Zaraz "po bandzie". Na bratnim forum jest gosć, który zna gościa, co robi kable znacznie łagodzące wysokie. Wepnie się i gra!
Dałem propozycję żeby nie było, że tylko krytyka... A Ty powtarzasz stary slogan - "bierz sprzęt pod pachę i jazda". Nie na takie rady ludzie tu czekają!
Pozdrawiam serdecznie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ci wdzieczny kolego za fachowa rade na dzien dobry:) Mam jeszcze takie pytanie, poniewaz poczytalem na kilku forach opinie o tych glosnikach i wynika ze oddaja magiczny dzwiek koncertow fortepianowych i sa bardzo dobre do tego typu pomieszczen gdzie nie mozna zastosowac podlogowek. Jednak ludzie pisza czesto rowniez, ze w muzyce rockowej zdecydowanie zabraknie basu i predzej czy pozniej bedzie trzeba zadbac o dodatkowy subwoofer. Co bys powiedzial na ten temat ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jestem Ci wdzieczny kolego za fachowa rade na dzien dobry:) Mam jeszcze takie pytanie, poniewaz poczytalem na kilku forach opinie o tych glosnikach i wynika ze oddaja magiczny dzwiek koncertow fortepianowych i sa bardzo dobre do tego typu pomieszczen gdzie nie mozna zastosowac podlogowek. Jednak ludzie pisza czesto rowniez, ze w muzyce rockowej zdecydowanie zabraknie basu i predzej czy pozniej bedzie trzeba zadbac o dodatkowy subwoofer. Co bys powiedzial na ten temat ?



Nie zgadzam sie z tym, że 1 SC mają mało basu. Pewno, że ten niższy jest trochę wspomagany. Ale głosników słuchałem dwa razy po parę godzin. Co prawda z "nieco" lepszą alektroniką. I nigdy basu nie brakowało. Wręcz podziwiałem/liśmy - skąd sie bierze taka ilość z tak małego głośnika? (13 cm). Śmiem twierdzić, że u Ciebie, jeśli dostaną prądu takiego jak trzeba - bas będzie... dominował.
Rzuć okiem na forum Audiostereo w temacie "Lubuskie- odsłuchy" na stronę 29. Nie mniej, Onkyo to naprawdę nie jest równy partner dla nich.
Cieszę się, że coś pomogłem. Dzięki za uznanie! Jakby co - służę radą.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie. Mimo ze jestem dopiero amatorem w sprzetach to spojrz na ta opinie testow tego malego Onkyo, moze Cie to troche bardziej przekona lub bedziesz mogl cos wiecej podpowiedziec? http://www.onkyo.pl/pokaz/test/id/635

Jakie zaproponowalbys tu kolumny ? Rowniez pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzieki za opinie. Mimo ze jestem dopiero amatorem w sprzetach to spojrz na ta opinie testow tego malego Onkyo, moze Cie to troche bardziej przekona lub bedziesz mogl cos wiecej podpowiedziec? http://www.onkyo.pl/pokaz/test/id/635



Tak. Czytałem. Normalne.
Powiedziałbym - skromnie piszą. Nawet jest: "można mu postawić wiele obiektywnych zarzutów, i że inne w tej cenie brzmią bardziej precyzyjnie, wyraziście...".
Rozumiem, że to opis skłonił Cię do zakupu.
Jeśli czytałeś wątek na forum Audiostereo może zauważyłeś, co napisałem nt. kolumn Usher V-601. Recenzje ze sklepów pieją z zachwytu nad tymi kolumienkami (grają za 3 razy tyle!), a USZY mówią co innego. Wymieniony Proac daklasuje je, choć jest tylko 2,5 razy droższy. I co teraz? Jedynym wytłumaczeniem jest..., że Proac również gra jak 3 razy droższy. EUREKA! I tak dalej i tak dalej... hehe.
Powiedzmy szczerze, że może 80 % opisywanego przez dystrybucję sprzętu, to sprzęt super kosmiczny i rewelacja! 20% to sprzęt tylko bardzo dobry w swej cenie, a słabego nie ma!
Zdania nie zmienię, dopóki nie usłyszę.
Nie zaproponuję też nic lepszego, jak Twoje uszy zaproponować Ci mogą.icon_biggrin.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zukzukzuku za poswiecenie chwili nad moja kwestia, poczytalem tez recenzje goscia ktory szukal do tego sprzetu glosnikow i wybral ostatecznie B&W 685. Moze tutaj nie bedzie odbiegalo jedno od drugiego klasa az tak? I czy w przypadku Twojej propozycji Proac warto kupic te kolumny do tego Onkyo mimo wszystko ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzieki zukzukzuku za poswiecenie chwili nad moja kwestia, poczytalem tez recenzje goscia ktory szukal do tego sprzetu glosnikow i wybral ostatecznie B&W 685. Moze tutaj nie bedzie odbiegalo jedno od drugiego klasa az tak? I czy w przypadku Twojej propozycji Proac warto kupic te kolumny do tego Onkyo mimo wszystko ?


Jeśli możesz - proszę o kontakt na gg. W moim profilu wpisałem dane.
Jest zbyt wiele kwestii do omówienia...
Pozdrawiam.
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk
"Jeśli czytałeś wątek na forum Audiostereo może zauważyłeś, co napisałem nt. kolumn Usher V-601. Recenzje ze sklepów pieją z zachwytu nad tymi kolumienkami (grają za 3 razy tyle!), a USZY mówią co innego. Wymieniony Proac daklasuje je, choć jest tylko 2,5 razy droższy. I co teraz?"

to porownanie jest nie na miejscu !! wiadomo ze nie najlepszym rozwiazaniem jest sluchanie opinni sklepow bo wiadomo kazdy produkt beda zachwalac. najwazniejsze jest ucho wlasne lub w na dalszym miejscu zdanie zaufanych znajomych. tylko 2 razy drozszy ?? chyba az 2 razy drozszy ! logiczne i naturalne jest ze kolumny juz znanych i cenionych firm, jezeli jest roznica w cenie 2,5 krotna to jedne beda deklasowac drugie !! mozna doszukiwac sie wyjatow ale nie oto chodzi. tak samo jakbym porownywal kolumny za 600 zl np magnat monitor 880 do tonsilów siesta za 1500 ! wiadomo proac jest napewno wybitnym produktem ale porownujmy go z innym z tego samego przedzialu cenowego a nie z kolumnami tanszymi o 3 k !

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuku, kolego Franku!
Jako że mi również było dane posłuchać wymienionych przez Zuk'a kolumn i ja spieszę z potwierdzeniem, iż czego, jak czego - ale basu brakować Ci nie będzie! No chyba, że wzmacniacz nie wydoli...
Pewnie znalazłeś sam, ale być może innym się nie będzie chciało - podaję link do zdjęć i opisów ProAców - LINK
Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie ProAców Studio 100 - ktoś je sprzedaje wrtaz z podstawkami na portalu hifi.pl
Na pewno są mniej wymagające, a brzmię również nieźle! W każdej chcwili możesz je zbyć - amatorów na nie raczej nie brakuje!
Oryginalnym strzałem byłby zakup kolumn Klipsch Heresy! 
Bowersy są co najmniej kontrowersyjne, więc i posłuchać musisz!
Ushery, zresztą tak jak i Zukowi mi się nie podobały - ospałe, mało dynamiczne brzmienie!
To tyle ode mnie na razie!
Pozdro!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Dzieki za propozycje i wyjasnienie ale chce jeszcze spytac czy podlogowki moglyby zdac tu egzamin w pomieszczeniu 3,5x 6,5 moze w obudowie zamknietej ? Poradz cos drogi kolego icon_smile.gif

Tench88 taki madrala widze jestes, wiec pewnie bywasz czesto u McGyvera ze sprzetem Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam ponownie!

Dzieki za propozycje i wyjasnienie ale chce jeszcze spytac czy podlogowki moglyby zdac tu egzamin w pomieszczeniu 3,5x 6,5 moze w obudowie zamknietej ? Poradz cos drogi kolego icon_smile.gif


Myślę, że podłogówki spokojnie mogłyby się tu zmieścić , to w końcu prawie 23 m2.
3,5 metra wystarczy, żeby je rozstawić w odległości 2,5 - 3 metry od siebie, a i od ściany te 50 cm się pewnie wygospodaruje (jeśli BR z tyłu), albo gąbeczki w kanał BR, choć nie sądzę żeby były konieczne.
Ja w pokoju 4x5.2 gram na kolumnach Elac FS 68 i pięknie brzmią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki to mnie pocieszyles icon_smile.gif A czy lepiej jest w tym przypadku zeby kanal BR znajdowal sie z tylu ? Czy moze zdac egzamin tez z przodu i czy obudowa lepiej zamknieta czy otwarta ?

Musze przyznac ze bardzo mi sie podobaja sylwetka te Elaki i z tego co napisali o nich to w dobrej cenie niezly sprzet. Jak jest natomiast z basem czy nie zdarza sie w niektorych utworach, ze moze byc go za duzo ? Jak sie w ogole Tobie na nich slucha kolego ? Pozdrowienia Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z nich bardzo zadowolony.
Grają tak jak o nich piszą - dokładne, precyzyjne, wierne.
Bas mają wyraźny, szybki, pod kontrolą; nie zdarzyło mi się, żeby był męczący czy zbyt agresywny.
Gdyby dla Ciebie albo z Twoją elektroniką (u mnie gra z zestawem ROTEL RA04, ROTEL RCD-06S) bas okazał się zbyt dominujący to pozostaje możliwość częściowego lub całkowitego zatkania kanałów BR gąbeczkami, które dostajesz z kolumnami. Nieodzowne jednak będzie odsłuchanie ich, najlepiej z Twoim wzmacniaczem. Mam nadzieję, że masz możliwość ze wzmaczkiem pod pachą je odwiedzić i posłuchać.
Mnie w salonie przepinali elektronikę i kolumny z dużą cierpliwością wielokrotnie, zanim wyjechałem z zakupami. Kolumny sugerowali mi nieco mniejsze (Elac FS 57) ale zdecydowanie za płasko grały, jak na moje potrzeby.
Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Witam! Jestem posiadaczem zestawu Onkyo z serii A-933, C-733, T-433 nie mam kompletnie pojecia jakie dobrac tu kolumny podlogowe oraz przewody. Sprzet znajduje sie w podluznym pomieszczeniu o pow. 20m2 (dl.6,5m). Bardzo mi zalezy, aby uzyskac najczystszy a zarazem oryginalny dzwiek w odsluchu oryginalnych plyt cd. Nie jestem moze audiofilem ale uzaleznionym sluchaczem i zyje kazdego rodzaju muzyka poczawszy od jazzu i klasyki idac przez pop-rock czy lata 80 az po elektronike czarny soul hip-hop rap brnac do heavy metalu i hard rocka. Cena jaka moge przeznaczyc to 3000-5000zl. Tutaj znajduje sie opis tego sprzetu po przetestowaniu zawierajacym jego zalety a takze pewne niedociagniecia np. odtwarzacza cd. Prosze o rade, pozdrawiam fanow muzyki;)




Witam!

Co do sprzetu ktory posiadasz to tu jest rzetelna recenzja przeprowadzona przez MAGAZYN STEREO znany i ceniony zreszta wsrod entuzjastow hi-fi i hi-end. Zalaczam linki:

A-933
http://www.magazynstereo.pl/Onkyo_A-933.htm

C-933
http://www.magazynstereo.pl/Onkyo_A-933.htm

Sam jestem posiadaczem :

Onkyo C-733 + Van Den Hul The Bay C5 Hybrid + Onkyo A-933 + Monster Cable Z-2 + Monitor Audio RS6.

Tez poszukiwalem kolumn by spelnic swoje oczekiwania w zakresie dzwieku i znalazlem.

Ogolnie Monitor Audio RS6 sa kolumnami bardzo uniwersalnymi gdyz potrafia zagrac kazda muze naprawde!

Sam slucham od muzyki pokroju Sarah Brightman, Amethystium, Enigma, Lesiem, Dead Can Dance (bardziej spokojna) po czasem luzne z radia a konczac na eletronicznej progresive trance i techno i jestem zadowolony bardzo icon_smile.gif

Przy czym musze zaznaczyc iz ten cyfrowy model Onkyo A-933 gra poteznym nisko schodzacym basem ale kontrolowanym, a MA rs6 same w sobie tez maja podbity bas i gleboki wiec trzeba to zwerifikowac podczas odsluchow (bo moze byc go bardzo za duzo). Mi takowy odpowiada!!!!

Srednica jest dobra w MA rs6 i takze w Onkyo wiec powinno byc milo icon_smile.gif

Co do wysokich to w takowym zestawieniu graja bardzo czysto, szczegolowo, slychac naprawde kazdy szept, musniecie talerzy przy czym wcale nie graja ostro.

Sam nie znosze klucia w wysokich tzw. zyletki wiec tym bardziej jest ok!

Pokoj w ktorym to gra ma wlasnie 20 m2 wiec..... zycze udanych odluchow i poszukiwan i zdawaj relacje z odsluchow i zakupu. Powodzenia icon_smile.gif




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
jeśli moge coś zasugerować - to na poczatku chciales podlogowce .... i ja bym przy tym zostal , nie ma to jak solidne skrzynie , kumpel sprawil sobie onkyo i z kilku roznych glosnikow ktore odsluchiwal na swoim wzmacniaczu - najlepiej brzmialy canton-y , moze warto zebys wziol ta marke pod uwage - pozdrawiam

myśle ze Canton CHRONO 507 DC pasowaly by do twojego wzmacniacza, moze jest ktos na forum kto ma wiecej doswiadczenia z tymi kolumnami ?? chetnie sam bym posluchal o nich opinii bo podoba mi sie kilka ich konstrukcji Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Witam! Jestem posiadaczem zestawu Onkyo z serii A-933, C-733, T-433 nie mam kompletnie pojecia jakie dobrac tu kolumny podlogowe oraz przewody. Sprzet znajduje sie w podluznym pomieszczeniu o pow. 20m2 (dl.6,5m). Bardzo mi zalezy, aby uzyskac najczystszy a zarazem oryginalny dzwiek w odsluchu oryginalnych plyt cd. Nie jestem moze audiofilem ale uzaleznionym sluchaczem i zyje kazdego rodzaju muzyka poczawszy od jazzu i klasyki idac przez pop-rock czy lata 80 az po elektronike czarny soul hip-hop rap brnac do heavy metalu i hard rocka. Cena jaka moge przeznaczyc to 3000-5000zl. Tutaj znajduje sie opis tego sprzetu po przetestowaniu zawierajacym jego zalety a takze pewne niedociagniecia np. odtwarzacza cd. Prosze o rade, pozdrawiam fanow muzyki;)



Jeśli masz 20 metrów to znaczy, że max 3m szerokosci. To znaczy, że monitory a nie podłogówki. Onkyo to jedynie 7,5 kg wzmacniacza i nie wiem jak poradzi sobie z kolumnami za 5 kzl. Ale jakby co - proponuję PROAC 1 SC. Nowe 6,6 kzł i można na raty:)
Pozdrawiam.


Wiem ze temat jest juz stosunkowo nieswieży;) i chyba wyczerpany
Pozwole sobie jednak wtracic jako ze jestem maniakiem DIY, ze wydanie 6000zł na glosniki w ktorych elementy razem kosztuja 1500zł imho jest marnotrastwem:)
http://www.diykits.com.hk/1S%20Clone.htm
Klony , mozna kupic za 2000zł, oczywiscie nie mamy naklejki "firmowki", nie jedne klony slyszałem i w 90% przypadków wypadają one LEPIEJ.
Producenci albo zalewaja zwrotnice zywica próbując ukryc "pro"elementy, a jak nie to niejednokrotnie okazuje sie ze sa tam najntansze kondensatory, cewki powietrzne etc. Przy klonach dobrych, nie oszczedza sie na elementach, poczawszy od totem mite skonczywszy na takich proac 1sc wypadaly klony zawsze lepiej:)
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...