Skocz do zawartości

Unitra Daniel - czy warto inwestować


Recommended Posts

Cześć,

Jestem całkiem zadowolonym posiadaczem gramofonu Unitra Daniel G-1100fs (z założoną przeze mnie wkładką AT95E). Gramofon jest w przyzwoitym stanie (na tyle na ile sam byłem w stanie stwierdzić), natomiast ma pewne mankamenty, jak to ponad 30 letni sprzęt (kołysanie obrotów, sporadyczne samoczynne przyspieszanie obrotów, brak auto-stopu, takie tam).

Zastanawiałem się nad wysłaniem go gdzieś na jakiś przegląd, ogólny serwis itd. Cena takiego gruntownego serwisu (wymiana kondensatorów, pełne smarowania, regulacja automatyki itd.) to koszt około 600-700zł. Dodatkowo chciałbym zmienić wtyk DIN na RCA żeby zminimalizować ilość używanych przejściówek.

I teraz moje pytanie - czy warto inwestować tyle w ten gramofon czy może sensowniej było by poszukać "zachodniej konkurencji" z tamtych czasów gdzieś na allegro w tym przedziale cenowym?

Mam świadomość, że jest to kwestia dość subiektywna, ale trochę nie bardzo mam kogo się w tym temacie poradzić.

W kwestiach informacyjnych, gramofon ten do tej pory nie grał na jakimś kosmicznym sprzęcie - pre-amp Behringer PP400 + Sony CMT-SBT40D i jeszcze przez jakiś czas na innym sprzęcie nie pogra.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mr_kite weź ten gramofon , przejedź się do Komisu HI FI Market Łódź ; Piotrkowska 204 / najpierw radzę zadzwonić/ do Pana Piotra i tam się dowiesz ,czy warto go naprawiać. Naprawia każdą markę , możesz zmienić plintę , odrestaurować obecny , zrobić przegląd. Przy okazji  zobaczysz kilka fajnych gramofonów które ma w ofercie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega @mr_kite jest z Łodzi to też polecam HI FI Market (tak na marginesie to zmienił ostatnio lokalizację) myślę, że gramofon ogarną i skóry nie zedrą :) .

Co do kosztów, które podałeś to spory wydatek, wiem, że usługi muszą kosztować, ale wg mnie powinieneś zapłacić max 400zł i do tego powinieneś dążyć :) 

Sam gramofon, bardzo fajny (były teorie spiskowe, że ramię to klon Micro Seiki) z pełną automatyką i jeśli wszystko działa poprawnie, to nie musisz się wstydzić przed kolegami.

Skontaktuj się, pogadaj, zawieź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mr_kite. Nie ma czegoś takiego jak przeinwestowanie zależy ile chcesz włożyć.

Zależy, czy ma to być Twój docelowy gramofon na dłuższy czas. Obecnie jest trend na gramofony. Nie tanieją. Więc jest duże prawdopodobieństwo, że na tej operacji nie stracisz, przy ewentualnej sprzedaży potem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.01.2021 o 11:23, mr_kite napisał:

I teraz moje pytanie - czy warto inwestować tyle w ten gramofon czy może sensowniej było by poszukać "zachodniej konkurencji" z tamtych czasów gdzieś na allegro w tym przedziale cenowym?

 

To zależy czego szukasz automat czy półautomat a może manual. Ja polecam Victora QL-A7 albo Pionka PL70 świetne kosntrukcje.

Jeszcze od siebie dodam ważną kwestie jeśli masz dzieci lub kotki i do tego mebel z Ikeii pod gramiakiem, to unikaj pływającego zawieszenia.

Edytowano przez MDMA66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...