Skocz do zawartości

Prośba o radę w wyborze sprzętu AV


S.C.

Recommended Posts

Witam na forum,

potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu: wzmacniacz av + 5.0/5.1 , poczytałem fora i wiem, że nic nie wiem :)
Co będzie grane? 50% muzyka rock/pop/poważna (ja) 50% filmy (żona) więc ma być kompromisowo, wzmacniacz do 3000 zł, zestaw kolumn do 4000 (na razie bez sub), Salon 30 m.kw. dobrze "wygłuszony".

Będę wdzięczny za sugestie.

Edytowano przez S.C.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch 🙂. 3000 na wzmacniacz plus 4000 na kolumny to przyzwoity budżet. Z tym, że w Lublinie nie masz dużego wyboru. @Top Hi-Fi & Video Design w Gali raczej zamknięty, pozostaje Meloman na Gęsiej. Możesz też napisać do mnie na priv, jestem z Lublina, mam i KD i wzmacniacz. Koło soboty będę też miał 2 pary kolumn. Możesz wpaść na chwilę, porozmawiać, posłuchać.

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, seba3002 napisał:

Odsłuch 🙂. 3000 na wzmacniacz plus 4000 na kolumny to przyzwoity budżet. Z tym, że w Lublinie nie masz dużego wyboru. @Top Hi-Fi & Video Design w Gali raczej zamknięty, pozostaje Meloman na Gęsiej. Możesz też napisać do mnie na priv, jestem z Lublina, mam i KD i wzmacniacz. Koło soboty będę też miał 2 pary kolumn. Możesz wpaść na chwilę, porozmawiać, posłuchać.

Pozdrawiam. 

Nasz salon Tophifi w Lublinie, jest otwarty więc zapraszamy na konsultacje i odsłuchy :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tu decyzja musiała by zapaść teraz.

Uwielbiam słuchać muzyki, czasem mam mozliwośc także na drogim sprzecie. ALE

to nigdy nie zastąpi mi kina którego jestem fanem. I jak dobrze by to nie grał ow 2.0 tak zawsze czegoś brakuje.

Dlatego ta decyzja musi być Wasza! Tylko Wasza.

Ja diradze i jedno i drugie i na jedno i drugie przygotuję Wam wyceny.

Dajcie tylko znac.

Ewentualnie zapraszamy na odsłuch gdzie pokażemy porównanie kino vs stereo.

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1396908623754447

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona AVR-X2600 raczej nigdzie nie kupisz ponieważ nie jest już produkowany, następca AVR-X2700 jest od jakiegoś czasu na rynku, ale i tu są problemy z dostępnością. Czysto teoretycznie w kinie tej klasy amplituner sprawdzi się doskonale, ale jak nie jesteś pewien to porównaj to z jakimś systemem stereo np. amplitunerem Yamaha RN803/Denon DRA800 plus dwie kolumny Heco Aurora, czy Polk S55. Dodatkowo jeśli stereo cię by przekonało porównałbym te amplitunery do wzmacniaczy np. Nad C338 i Audiolab 6000A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, seba3002 napisał:

oło soboty będę też miał 2 pary kolumn. Możesz wpaść na chwilę, porozmawiać, posłuchać.

To jest wzorowe podejscie kolegi audiophila!

21 godzin temu, S.C. napisał:

wzmacniacz av + 5.0/5.1

Majac na mysli kino domowe to chodzilo ci raczej amplituner kina domowego. Ja tez przerabiam podobne dylematy do twoich i po wypozyczeniu od @S4Home wzmacniacza stereo Cyrus One + porzadne kolumny podstawkowe ide w ta opcje. Mozesz za rada @seba3002 na poczatek kupic wzmacniacz stereo + kolumny frontowe do tego jakis tani DAC (100PLN za FIIO D03) i masz zestaw stereo ktory potem rozbudujesz o kino domowe (o ile ma main in - mozliwosc podlaczenia amplitunera kina). Ale to jest drogi biznes, nie ma odwrotu z tej drogi. Dlatego jezeli zakladasz skromniejszy budzet to od razu celuj w amplituner kina + zestaw kolumn. Bede sledzil poczynania kolegi @S.C.. No i nie kupuj w ciemno, branza z forum wypozyczy sprzet do testow, sa naprawde w porzadku - moge napewno polecic S4Home i NaTematAudio bo korzystalem z uslug.

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie i proponowaną pomoc „odsłuchową”. Temat został jeszcze raz przegadany, będziemy jednak szli w kierunku amplitunera AV a nie stereo.

Pomimo, że tak jak pisałem wyżej będzie wykorzystywany szacunkowo 50% muza+radio / 50% kino to cały czas zależy nam, tzn. mi :) żeby ampli jak najbardziej „muzykalny”, na dobrych podzespołach audio (przynajmniej trochę zbliżony do parametrów standardowego stereo)

Będę wdzięczny za 2-3 typ sprzętu do ewentualnego odsłuchu (+/-3000 zł) oraz sugestie kolumn  (+/-3000 zł za same 2 fronty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @S.C., ponawiam zaproszenie. Jesteś z Lublina, ja też. Od wtorku będą u mnie 3 pary kolumn w różnym budżecie. Będziesz mógł się przekonać jak grają różne paczki i jaki dźwięk Ci odpowiada 🙂. Mam też wzmacniacz stereo i amplituner AV. Zapraszam na odsłuch. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam. Pisz na priv lub tutaj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 6a

Denon 2700

pierwszy gra dźwiękiem jaśniejszym bardziej przestrzennym z nieco wyciętymi wokalami i pasmem średnio tonowym.

Denon gra cieplej dźwiękiem bardziej dociążony i z łagodniejszym górą. 

Kolumny melodika bl 40mkIII, heco Aurora 700, male monitor audio bronze 200.

no jest jeszcze kilka ciekawych typów zapraszam cię na odsłuch to i porozmawiamy i pokażę ci kilka konfiguracji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...