Skocz do zawartości

Prośba o pomoc Marantz NR1200 vs Yamaha R-N803B + Dali Zensor 3


Błażej Jabłoński

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Obecnie posiadam Denona CEOL N8, z którym mam duże problemy związane z przegrzewaniem się komponentów. Zacząłem zastanawiać się nad zmianą. Interesuje mnie amplituner sieciowy z obsługą m.in. TDIAL Hi-Fi. Zestaw będzie pracować z kolumnami DALI Zensor 3 a muzyka to głównie jazz, blues oraz muzyka klasyczna. 

Zastanawiam się który z amplitunerów będzie bardziej odpowiadać pod kolumny i rodzaj muzyki czy Marantz NR1200 czy Yamaha R-N803B? Wiem, że główną zaletą Yamahy jest moduł YPAO oraz większa moc, ale czy jest to sprawa przewyższająca Marantza? Amplituner będzie również podłączony do TV, ale oglądanie filmów ma znaczenie drugorzędne. 
Prosiłbym o doradztwo. 

Pozdrawiam !

Edytowano przez Błażej Jabłoński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lysyrafal napisał:

Witam,

Ten amplituner Marantz NR1200 gra dość ostro i szczupło oraz jak wyżej wspomniałeś jest mało wydajny. Myślę, że jeśli budżet pozwoli to warto posłuchać jednak wzmacniacza z funkcjami sieciowymi Marantz PM7000N

Pozdrawiam!

Dziękuję za opinię! A dlaczego nie Yamaha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wszystko zależy od Twoich preferencji. Yamaha RN803d przy Marantz NR1200 brzmi muzykalnie ;) . Marantz to bardzo ostre brzmienie z naciskiem na wyciąganie wszelkich smaczków z nagrań ale jest przy tym agresywny. Jest to dobry wybór w przypadku na prawdę ciepło brzmiących kolumn. 
Z Marantza masz tak na prawdę model PM7000n, który brzmi o wiele lepiej niż Yamaha czy NR1200.

Yamaha w Twoim przypadku będzie lepszym wyborem. Jest dynamiczna i szczegółowa ale bez większych podbić. 

Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Audiolab 6000a Play, który podobnie jak Marantz PM7000n jest wzmacniaczem z opcjami sieciowymi. Jest to muzykalniejszy charakter brzmienia z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej oraz zróżcniowanym basem.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,  ostatnio zmieniłem kolumny podstawowe z Heco Aurora 300 na B&W 606 S2 i jest o niebo lepiej. 

Mój zestaw stereo w sypialni to Marantz mcr510 i szczerze mam wątpliwości czy jeszcze może być lepiej:-).

Źródło to Spotify,  muza-soft Jazz, Sting,  George Michael , Chris Botti ,itp

Pytanie czy zmiana na np.Marantz nr1200 lub Yamaha NR 602 lub 803d poprawi cos  co już gra wyśmienicie?

P.S. sypialnia ok 16 m2 , akustycznie miękka ( tapety,  zasłony itp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można lepiej chociaż ja z w/w propozycji nie wybrałbym żadnej do kolumn B&W. Amplituner Marantz NR1200 gra dość ostro i w dłuższej perspektywie czasu takie połączenie może zmęczyć. Amplitunery Yamaha z tymi kolumnami jak dla mnie grają bardzo słabo choć jak widać na stronie Top Hi-Fi często jest polecane takie połączenie. Jeżeli budżet pozwoli to proponuję posłuchać z nimi coś takiego Bluesound Powernode 2i

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...