Skocz do zawartości

Zewnętrzny dac do Cambridge CXA60


Łukasz Słomka

Recommended Posts

Czesc. Szukam opcji na wyciśnięcie więcej w moim sprzęcie w kategorii jakości grania. Odtwarzam tylko muzykę z tidala przez Chromecast. Żadne CD nie mam podłączone.  Korzystam z wbudowanego daca do cambridge cxa60. Kolumny to dali grand coupe. Czy jest sens inwestować w zewnętrznego daca powiedzmy do 2k ? Nowy albo używany ? Czy to wpłynie znacznie na jakość dźwięku ? Bo chyba dac w cxa jest całkiem niezły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Słomka napisał:

Czy jest sens inwestować w zewnętrznego daca powiedzmy do 2k

Ciężko powiedzieć. Spróbuj CCA wpiąć też na kablu analogowym, pamiętając o ustawieniu pełnego zakresu dynamicznego w ustawieniach Google Home. Mi do CCA świetnie się sprawdza topping e30 zasilany... ładowarką od zapasowego Chromecasta 🤭

CCA ma spory jitter, być może dlatego przy dobrych dacach niektórzy nie slysza różnicy do znacznie droższych streamerow. U mnie na e30 gra to naprawdę świetnie. Minimalnie gorzej od dedykowanego laptopa po Usb. 

25 minut temu, DudasDudek napisał:

Ale jeśli ma być szansa, że będzie lepszy, nie może być zasilany impulsowo

RME Adi jest zasilany impulsowo, a gra lepiej od większości audiofilskich wydmuszek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

RME Adi jest zasilany impulsowo, a gra lepiej od większości audiofilskich wydmuszek

Nie znam urządzenia. Być może jakby był zasilany liniowo, to już w ogóle ;)

Ostatnio podłączyłem akumulator samochodowy do mojej starej znajomej DacMagic100 i aż się zdziwiłem, co wniósł. Też wniósł minusy, ale to nie będę tu zaśmiecał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem nie wyciśniesz więcej.

Nie jestem pewien czy ten wzmak jest dobrze dobrany do kolumn.

Stosując inny DAC możesz zmienić dzwiek zapewne ale nie podniesiesz brzmienia levelu systemu.

Lepiej te 2 koła wrzuć w inny wzmak. I dołóż ze sprzedaży tego.

Piotr

Ok. Teraz tak. Wiem, że cxa80 jest lepszym wzmacniaczem, natomiast ja różnicy w dźwięku wyłapywałem delikatnie na korzyść, ale to na granicy percepcji.  Nie boję się używać regulacji tonów. Ba, nawet to dla mnie jest wskazane, bo praktycznie zawsze podbijam mocno w górę tony - czy to wysokie na max, czy bas do połowy możliwości. Czy w cxa60 czy cxa80 zawsze tak było. Jakie wzmacniacze proponujesz zeby odczuc ta roznice ? Propozycje, jakie dostałem to Roksan K3 i Naim NAIT 5si

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podbijasz wysokie na max to Roksan będzie Ci mega zamulał. Wypożycz najtańszy przyzwoity Dac czyli E30 i zobacz czy o to chodzi. Ja bym jeszcze sprawdził Chromecast Audio na analogowym kablu - może traci szczegóły ale brzmienie ma ciepłe i przyjemne. Tylko koniecznie z pełnym zakresem dynamicznym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. "Ciepły kocyk" - to jest to czego chce uniknąć. Widzisz jak polecają ? A propos tego Roksana, a pisałem o tym.  Granie takie misiowate to nie dla mnie. Plan jest taki w najbliższym czasie. Ten Dac topping d50s jednak spróbuje, później chce dołożyć maline po coaxialu i też z chęcią rozważę zmianę wzmacniacza, ale chciałbym dostać jakieś konkretne propozycje.

Moze kolega Piotr z s4 coś poleci, bo z chećią coś bym wział na przetestowanie, a raczej nie poleci czegoś słabego, bo to dla branży też zaden interes wysyłać i przyjmować non stop zwroty.

Zmiana kolumn w najbliższym czasie nie bo to są solidne kolumny ze starej szkoły, które jak wychodziły to kosztowały 12 tysięcy złotych. Brakuje przy głośnikach 2 śrubek. Jak mam słuchać przy sprzedaży marudzenie zeby oddał je za tysiąc złotych to podziekuje. Tak dobrze grające podstawki dorownujące podłogowym w głebi dzwieku i basie to nie znajdę. Zresztą to prezent to mam sentyment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcinmarcin napisał:

W Chromecast Audio też masz korekte niskich i wysokichi i to fajnie działająca bo w domenie cyfrowej. Jak Cxa60 ma tryb direct z pominieciem potencjometrów to go włącz i korekcje zrób w Google Home. Dodatkowo możesz ściszyć tak do 92% to wyeliminuje potencjalny przester. 

Jest jeden problem, bo ja korzystam z chromecasta zaimplementowanego w Xiaomi Mi Box Si z tego wychodze po optyku. Miałem Google Chromecast Audio - różnicy po optyku nie było absolutnie żadnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Jak podbijasz wysokie na max to Roksan będzie Ci mega zamulał.

He?

Przecież roksan nie ma potencjometrów do tego.

CXA80 może nadal nie pasować do kolumn dlatego różnica była mała.

Moim zdaniem powinieneś spróbować właśnie Roksana K3 czy wspomnianego Naima. Aczkolwiek tutaj polecam jednak serie XS która gra wyraźnie lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

He?

Przecież roksan nie ma potencjometrów do tego.

CXA80 może nadal nie pasować do kolumn dlatego różnica była mała.

Moim zdaniem powinieneś spróbować właśnie Roksana K3 czy wspomnianego Naima. Aczkolwiek tutaj polecam jednak serie XS która gra wyraźnie lepiej.

Piotr

Chodziło mu o to zapewne, że jak podbijam na starych cxa na maxa, Roksan w odniesieniu do tego będzie zamulal.

Dzięki za propozycje natomiast rachunek się nie zgadza. Jak w Zusie. Cxa używka sprzedam za 1800 zł miałem dołożyć 2k. Natomiast sam Roksan to 7k plus jakiś dać to 8k najmniej. Nie mój poziom inwestycji :(

 

Edytowano przez Łukasz Słomka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiony dac topping d50s będzie jechał na zwrot po kilku dniach. Był lekko bardziej ostry, bas krótszy, dźwięki jakby krótsze ogólnie, bardziej punktowy, ale ten wbudowany w cxa60 zdecydowanie z nim konkurował muzykalnością. Nie widzę uzasadnienia do dokładania daca do cxa. Extra podłączyłem daca do Denona pma-1315r. Ciężki klocek z lat 90. Ponoć całkiem dobrze grający sprzęt. Cambridge przebił go basem, głębia, muzykalnością. Po dwóch kawałkach odsłuchu odpuściłem.

Ps. W trybie Direct dla mnie cxa gra nieciekawie i płasko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dire Straits wjechalo,Phill Collins i Sting live inBerlin Było też trochę jazzu i swingu. Ogolnie uważam że jakoś mało spotkałem albumów rockowych na Tidal Spotify które są dobrze nagrane. Jak dla mnie np Led Zeppelin The Doors słaba jakość strasznie. Wszystko takie pod kocem. Niby lata robią swoje ale to też nie do końca prawda. Jest wiele albumów studyjnych z tych lat które są naprawdę dobrze nagrane

Acha. Zrobiłem ślepe testy mojej lubej. Potwierdziła to co ja wywnioskowałem. Dosyć. Szybko przelaczalem sprzęt także można było fajnie porównać. Uważam że cxa60 jest naprawdę bardzo solidnym wzmacniaczem a jego ogromnym atutem jest wbudowany dac. Często cxa60 pojawia się na olx bo uważam że ludzie chcą kupić cxa80 albo cxa61 lub cxa81. Myślą że zrobią duży przeskok jakościowy a tak niexjest. Jak już gdzieś wspominałem sam miałem cxa80 i ja wielkiej różnicy nie odnotowalem. Ten sam dac też robi swoje.

 

Edytowano przez Łukasz Słomka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz Słomka napisał:

Ogolnie uważam że jakoś mało spotkałem albumów rockowych na Tidal Spotify które są dobrze nagrane.

A porównywałeś z CD? 😉 To Ci powiem ze tez mi się nie podobała realizacja rocka i metalu do czasu zmiany wzmacniacza... 

Teraz 3/4 brzmi świetnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co. Wydaje mi się że ogólnie w studio tak są nagrania zrobione i tyle. Mogę się oczywiście mylić ale przerobiłem już 4 pary kolumn i 5 wzmacniaczy/Ampli i zawsze wygląda to podobnie. Zobacz czy u Ciebie też tak jest. Np. LED Zeppelin IV vs Dire Straits-Dire Straits. Porównaj te albumy. Podaj jakiś mi album który wg Ciebie gra świetnie. Jaki masz sprzęt ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge faktycznie może też mieć taki efekt bo jest postrzegany jako neutralny. Nie dodaje nic od siebie, przekazuje nagranie takim jest czyli nagrania wysokiej jakości nie zakłóca niczym i jest pięknie a nagrania słabszej jakości nie ubarwia i wychodzi jak wychodzi. Zamierzam zrobic jakiś skok w bok i przetestować może jakiegoś Nada ? Nigdy nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu  odsluchiwalem  w sklepie właśnie CXA 80, Arcam a19 i Advance Acoustic xi 75 wybrałem ostatniego , kolumny kef r700 i Audiovector qr3 i jakiś Xavian . Pzdr 

Zresztą miałem nowego wtedy 😏 Ca 651a nie specjalnego .

Inna sprawa streamery z dac tej firmy , według mnie b.dobre

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łukasz Słomka napisał:

LED Zeppelin IV vs Dire Straits-Dire Straits. Porównaj te albumy.

Słuchałem na szybko, na Chromecast więc Hifi. Zeppelin bardziej płasko. Sprawdzę wieczorem jak Master z PC. Niestety to chyba się dzieje na Tidalu ze jak wrzucają plik Master to wersja Hifi robi się syfiasta 🙁 inna sprawa że Zeppelin kojarze ze podobnie brzmiało... 

Mam Atolla 100 i Cyrusa One, do tego kolumny Quadral Ascent 90 le. W sumie to do rocka i metalu najlepiej się sprawdzały moje stare BW Preference 5 które niedawno sprzedalem. Brzmiały lampowo i fajnia była przesterowana gitara. Atoll ma lepsza selekcję, Cyrus cieplej brzmi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

Słuchałem na szybko, na Chromecast więc Hifi. Zeppelin bardziej płasko. Sprawdzę wieczorem jak Master z PC. Niestety to chyba się dzieje na Tidalu ze jak wrzucają plik Master to wersja Hifi robi się syfiasta 🙁 inna sprawa że Zeppelin kojarze ze podobnie brzmiało... 

Mam Atolla 100 i Cyrusa One, do tego kolumny Quadral Ascent 90 le. W sumie to do rocka i metalu najlepiej się sprawdzały moje stare BW Preference 5 które niedawno sprzedalem. Brzmiały lampowo i fajnia była przesterowana gitara. Atoll ma lepsza selekcję, Cyrus cieplej brzmi. 

Czy mi się wydaje , czy jednak  żeby mieć master musisz mieć daca który to pociągnie ? Jak włączam stream bezpośrednio z apki Tidal na Xiaomi mibox (nie telefon) też mi pokazuje master. Musi obsługiwać mqa czy jakoś tak. Myle się ? Poza tym nie sądzę żeby była różnica. Dalej będzie płasko.

Cxn i bluesound node2i na pewno ma obsługę.

1 minutę temu, Łukasz Słomka napisał:

Czy mi się wydaje , czy jednak  żeby mieć master musisz mieć daca który to pociągnie ? Jak włączam stream bezpośrednio z apki Tidal na Xiaomi mibox (nie telefon) też mi pokazuje master. Musi obsługiwać mqa czy jakoś tak. Myle się ? Poza tym nie sądzę żeby była różnica. Dalej będzie płasko.

Cxn i bluesound node2i na pewno ma obsługę.

Tylko trzeba wyjść wtedy analogowo do wzmaka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...