Skocz do zawartości

Stereo do 6 500 pln


jonny

Recommended Posts

Najpierw suche fakty:

- pomieszcznie jak na zdjęciu - salon + kuchnia 30 m2

- muzyka - wszystkiego po trochu: elektroniczna, pop, rock, jazz (na pewno nie metal i reggea)

- budżet 6500 za całość i nastawiam się na nowy sprzęt - używanego nie potrafię kupić więc nie chcę się przejechać :)

- kolumny muszą mięć max. 103mm wysokości bo jedna z nich będzie pod szafką (wiem ale niestety) i jedna z nich będzie sąsiadowała blisko ze ścianą. Odległość od ściany max 20-25 cm

- kolumny najlepiej biały lub czarne

image.png.83d6f80e614d42343e86c7c1a7ec4d20.png

Czego potrzebuję:

- czegoś uniwersalnego chyba z uwagi na różne typy muzyki które słucham

- źródła dźwieku to raczej streamy: spotify/tidal/youtube okazjonalnie cd w przyszlości 

- tak chcę "od święta" również podłączyć TV

- chcę aby była opcja podłączenie suba w razie braku niskich tonów chyba że kolumny zapewnią wystarczającą ilość basy

- nie chcę się kłucić z sąsiadami 🙂 (nie chce im przesuwać obrazów na ścianach)

- musi być opcja podłączenia gramofonu - niedaleka przyszłość

- audifilem na pewno nie jestem

- bardzo głośno raczej nie będę słuchał (wiem że to określenie jest bardzo subiektywne, ale chyba każdy może sobie wyobrazić jaki poziom głośności jest w miarę ok na normalne funkcjonowanie w bloku mieszkalnym nie z wielkiej płyty)

- po propozycjach w wybraniu jakiejś grupy urządzeń zamierzam wybrać się na odsłuch 

 

Z uwagi na moje preferencje, proszę powiedzcie co Waszym zdaniem będzie godne uwagi.

Edytowano przez jonny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jeśli szukasz uniwersalnego brzmienia to widziałbym 2 możliwości, albo wzmacniacz stereo z opcjami sieciowymi albo amplituner stereo. 
Możesz spojrzeć na Audiolab 6000a Play w połączeniu z Heco Aurora 700. Uzyskasz brzmienie muzykalne z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej oraz dobrze kontrolowanym basem. Masz pełen dostęp do opcji sieciowych oraz możliwość podłączenia TV za pomocą kabla optycznego. 

2 opcją może być amplituner taki jak Yamaha RN803d, która zagra dynamiczniej ale nie tak obszernie. Bas będzie szybciej ucinamy ale będzie mniej zróżnicowany. Jest to jaśniejszy charakter brzmienia względem Audiolaba 6000a Play. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzają się Pylon Audio Sapphire 25, które zaprezentują mocniejszy bas oraz poprawią stereofonię. Alternatywą mogą być także Q-Acoustic 3050i.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...