Skocz do zawartości

Kształtowanie dźwięku w zestawie pre + końcówka mocy


J W

Recommended Posts

O wzmacniaczu zintegrowanym myślimy tak jak wygląda – jak o całości. Pre i końcówka zamknięte w jednej obudowie dla nas są jednym i tak ma być. Bierzemy i porównujemy jeden wzmacniacz do drugiego zapominając o wewnętrznej budowie.

Obecnie zastanawiam się nad rozdzieleniem integry, czyli złożeniem zestawu pre+końcówka mocy. I tu prośba o pomoc.

Pomijając to, że końcówka daje waty, jaki jest wpływ tych elementów na ostateczny efekt jaki otrzymujemy? Za jakie elementy ostatecznego dźwięku odpowiada preamp, a za jakie końcówka? Chodzi mi tu o pojęcia, którymi zazwyczaj opisujemy granie: dynamiki, separacji, holografii, barwy itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety nie jest to takie proste, ponieważ zarówno końcówka mocy jak i przedwzmacniacz w znacznym stopniu wpływają na finalną jakość dźwięku i ciężko jest jednoznacznie powiedzieć za jakie cechy odpowiada każdy z tych elementów. Rozdzielenie systemu daje wiele możliwości ale trzeba w tym przypadku poświęcić bardzo dużo czasu. Ja po kilkudziesięciu próbach się poddałem i postawiłem na integrę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...