Skocz do zawartości

Fronty do Marantz SR6015


Arek_B

Recommended Posts

Witam,

Jakie fronty polecacie do spróbowania z tym amplitunerem? Wszystkich na świecie spróbować się nie da, więc chętnie posłucham Waszych rekomendacji. Pomieszczenie ok 25m2, nie koniecznie muszę zabijać sąsiadów;-) Myślę o Fyne Audio 501 (502 mogą być za duże), może Monitor Audio Silver 200 lub może Dali Opticon 6... Myślałem o Focal Chora 826 ale podobno bardziej pasują do rocka i metalu, a u mnie raczej jazz, smooth jazz, ambient, elektroniczna, dużo symfonicznej. Chciałbym, żeby basu nie brakowało ale żeby nie był dudniący, natarczywy. Docelowo dojdzie sub do KD, central i tyły.

Co byście zaproponowali brzmieniowo? Jakie fronty i central do tego? Czy to, co wymieniłem jest ok z tym Marantzem? Czy macie inne pomysły w podobnej półce cenowej? Na więcej niż te linie raczej mnie nie stać:-)

Z góry dziękuję za rady.
Arek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maciek72 napisał:

Tannoy , z najwyższej półki jak na jaki Ciebie stać ? 

Używki wchodzą w grę  ?

Myslę, że używki wchodzą w grę. Jeśli w dobrym stanie, nie bardzo stare... A jakie Tannoy? Pytasz na ile mnie stac? Myśle, że ok. 5-6 tys. Więcej nie chciałbym obecnie wydać. Tannoy nie słyszałem nigdy, w sensie jak grają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Sprawdzę te sugestie. W sobotę wielki dzień (chyba), odbieram mój ampli 🙂

 

9 godzin temu, S4Home napisał:

Ale ja polecam właśnie jaśniejsze Monitor audio Silver czy Magnat Signature 507. To kolumny które ożywią ten amplituner. Sprawią że zagra ciekawiej.

To mimo wszystko trochę inne półki cenowe? Jakość porównywalna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za rady. Udało mi się kupić nowego 6015 za 4,9 k, to chyba dobra cena. Wahałem się między Denonem 3700 a tym własnie Marantzem. Skusiły mnie jednak opinie o wiekszych mozliwościach w stereo i fajna okazja 🙂

No, to teraz będe z tym klocem jeździł i dobierał fronty i może central od razu 🙂 Muszę sprawdzić te silvery, choć mają z tyłu basreflex, a wolałbym nie odstawiać kolumn mocno od ściany. Widziałem jedne silvery, chyba 6, z dwoma otworami, jeden z przodu drugi z tyłu u góry, ale producent dodaje o ile wiem zatyczki do zaślepiania otworu z tyłu. Tylko jak to brzmi wtedy... No nic, zobaczę. W każdym razie jak na start Marantz cieszy mnie jak cholera 🙂

Pozdrawiam,
Arek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami wrażeniami z odłuchów, jako że już po wyborze i transakcji. Wziąłem dzisiaj mój nowy nabytek 6015 i żonę też;-) i pojechałem przesłuchać Fyne Audio 501, były w bardzo dobrej cenie. Odsłuch z plików flac z serwera sklepu. Przesłuchałem kilka kolumn i byłem bardzo zdziwiony: i tym, że takie duże słychac różnice, i tym, że żona też słyszała różnice 😉

1. Najpierw FA501. Bas dość niski, nie natarczywy, gdy w utworze jest nisko to kolumny też grają nisko. Średnica i góra ok, nie męcząca. W utworze metaliki trochę dudnienia momentami, ale ogólnie daje radę. Tak klubowo przyjemnie grają. Można siedzieć i siedzieć.

2. Monitor Audio Silver 300. Najpier wow, przestrzeń, muzyka bardzo detaliczna, w sensie instrumenty się nie zlewają, scena jakby poszerzyła się bardzo zauwążalnie. Ale po kilkunastu minutach wysokie i średnie tony stały się tak natarczywe, że aż męczące. Wokal bardzo mocno dominował nad resztą, ale w basie dużo słabsze od 501. Zmęczyliśmy się po kilku dalszych minutach i kolejna zmiana.

3. Wilson Audio Raptor 9. No cóż... bas ok, cała reszta jakby zakryta kocem. Inna liga tak mi się wydaje.

4. Dali Oberon 7 - wow. Bas podobny jak w 501, dudnienia może więcej w niektórych utworach, średnica ok, góra też... I już już miał być ten właśnie oberon, ale poprosiliśmy o kolejne podłączenie 501. I okazało się w bezpośrednim porównaniu, że góra mniej natarczywa w 501, wokal nieco cieplejszy, sceny też nie brakuje... No i tak Fyne Audio wygrało.

To była dobra rada któregoś z Was, żeby wziąć ampli do sklepu. Największe rozczarowanie to Monitor Audio, ale też może to Marantz tak z nimi współpracuje. Jak dla naszego repertuaru w tym zakresie cenowym Fyne Audio okazało sie wyborem optymalnym. Nie przesłuchałem wsielu innych dostępnych kolumn, ale wybierać tygodnie to już dla mnie za wiele... 

W każdym razie okazało się, że polecane przez niektórych połączenie tych dwóch marek okazało się bardzo trafne. Teraz poszukam centrala F500c, gdyby ktoś z forumowiczów miał w dobrej cenie to będę wdzięczny za info:-)

Pozdrawiam,

Arek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...