Skocz do zawartości

Wybór Stereo - Bowers&Wilkins 603 / Dali OPTICON


Nmarcin

Recommended Posts

Witam ,

 Na poczatku chcialbym sie ze wszystkimi  przywitać , ponieważ jest to mój pierwszy post na forum . Jestem początkujący w temacie.

 Od dłuższego czasu rozglądam się za moim pierwszym zestawem stereo. Po zapoznaniu się z postami na forum oraz z ofertą kilku sklepów wybrałem  interesujące mnie kolumny. Nie wiem czy będą się one nadawały do muzyki , której słucham oraz z jakim wzmacniaczem / amplitunerem powinienem je połączyć.

 Muzyka jakiej słucham to głównie Pop , Dance/Electronic/ House. Pod ten rodzaj chcialbym dobrac sprzęt.

 Źródłami z jakich  odtwarzam muzykę jest Telefon po Bluetooth, Tv oraz Laptop. Aktualnie nie zależy mi na aplikacjach typu Tidal , Spotify itp.    

 Kwota jaką założyłem, że przeznaczę na całość to około 11tys .

 Dwie opcje jakie udało mi się znaleźć i które ze względu na wygląd pasowałyby do pomieszczenia (co ma dla mnie również znaczenie) zamieszczam poniżej.

  Zwracam się o pomoc w ocenie i ewentualne propozycje z waszej strony odnośnie doboru zestawu  .

 

1. Rotel RA-1572 + Bowers&Wilkins 603 S2 Anniversary Edition (biały)  - wybrany ze względu na obecną promocje , oraz na wygląd samych kolumn - po prostu mi się spodobały. Wzmacniacz zawiera dobry DAC co byłoby przydatne przy podłączeniu do TV i ewentualnym oglądaniu  filmów oraz Bluetoth. 

2. Dali Opticon 6 MK2 (biały) - jest to nowość i nie udało mi się znaleźć informacji z jakim  sprzętem można by połączyć te kolumny. Opierając się o opinie i opisy starej wersji wiele osób doradza np. NAD C368. Niestety wtedy kwota sporo przekracza naciągnięty już przy pierwszej opcji budżet . Stąd moje pytanie, odnośnie innych rozwiązań.

 

Z góry dziękuje za pomoc .

Pozdrawiam

Marcin  

Edytowano przez Nmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W muzyce, którą słuchasz warto byłoby postawić na precyzję dźwięku oraz zróżnicowanie basu. Nie znam niestety tego Rotela, ponieważ nie mamy go i nie możemy mieć w swojej ofercie ( takie warunki dystrybutora) ale znam B&W 603. Są to jasno brzmiące kolumny z mocną górą i nieco wycofanym wokalem. W tym przypadku proponowałbym poszukać cieplejszego wzmacniacza takiego jak Vincent SV227mk czy Cambridge Audio 851A. 

Dali Opticon 6 MK2 mamy na stanie i wygrzewamy także jeszcze ciężko powiedzieć z czym tak na prawdę zagrają dobrze. Początkowo podłączyliśmy je do Trigon Exxact i uzyskaliśmy muzykalne brzmienie z mnóstwem detali. 

Od siebie mogę zaproponować Atoll IN100 Signature w połączeniu z Audio Physic Classic 8 jeśli cenisz sobie szeroką prezentację sceny dźwiękowej i zróżnicowany bas. Alternatywą mogą być Pylon Audio Diamond 28 w połączeniu z Audiolab 6000a. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowość na rynku, Jeśli różnica bedzie taka jak pomiędzy Ikon MKI a MKII albo pożniej IKON vs Opticon to moim zdaniem jest na co czekać

Nie zmienia to faktu że to kolumny które będa się lubiły ze wzmacniaczami o łagodnej górze.

Atoll IN 100 Signature, Magnat MA 1000 czy Pier audio.

Jak najbardziej zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP Classic 5 wezmę pod uwagę. Bardzo fajna propozycja .

A co powiecie jeszcze  Dali Oberon 5 ? wiem , że to półka niżej , ale może aktualnie wystarczyłoby coś w takiej wielkości ? Przyznam , że post napisalem troche pod wpływem emocji i zafascynował mnie bardzo wygląd wyżej wymienionych kolumn.   

Zastanawiam się czy aby nie przesadziłem z budżetem ?  

To moje pierwsze stereo. Nie chciałbym się zrazić wyrzucając tyle pieniędzy. Biorąc pod uwagę moje zdolności oceny sprzętu audio jako początkującego.


 

Zamieszczam również więcej informacji odnośnie pomieszczenia , poniewaz jest nietypowe.

Tzn. 2 boczne ściany oraz sufit pokryte są drewnem. Jaki będzie miało to wpływ na rozmieszczenie sprzętu ? Zmiana pokrycia ścian aktualnie nie wchodzi w grę . 

pokoj.png

Edytowano przez Nmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już byłeś gotowy wydać 8000 zł na kolumny, to jak wydasz 5000-6000 zł powinieneś być chyba szczęśliwy. Tym bardziej, że za te pieniądze możesz już kupić naprawdę klasowe brzmienie. Tylko nie skreślaj monitorów. Takie KEF LS50 czy Bowersy 706 to już wysoka półka. Do 15 m2 powinny być idealne. Idź ich gdzieś posłuchaj, to zobaczysz, że podłogówki w podobnej cenie tak dobrze nie grają. Wybór kolumn jest oczywiście znacznie większy niż podałem. To tylko parę sprawdzonych modeli. Posłuchaj trochę w sklepach, a potem pożycz coś do domu i sprawdź, czy to to czego oczekiwałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic Classic 5 lub 8 będą bardzo ciekawym rozwiązaniem, które śmiało można polecić, ale jeżeli mielibyśmy polecić coś z kolumn, które wymieniłeś to warto rozważyć Dali Opticon 6MK2.
Jest to bardzo dobra kolumna, która znacząco poprawiła się względem swojego poprzednika. Mamy je u siebie od jakiegoś czasu na ekspozycji i jesteśmy nimi bardzo pozytywnie zaskoczeni. Jeżeli połączymy to jeszcze z Arcam SA30 to uzyskujemy bardzo przyjemne połączenie.

Jeżeli masz możliwość to zapraszamy do nas na odsłuch, podłączymy te i kilka innych zestawów i na pewno znajdziesz coś dla siebie

Audio Format

Jórskiego 56
03-593 Warszawa

www.audioformat.pl

Arcam SA30 Audio Physic Classic 8 Audio Format

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawkowe raczej nie wchodzą w grę ze względu na wystrój.   

Czyli kolumny wielkości Opticon MK2 w moim pomieszczeniu nie mam się co obawiać ?

Jeżeli tak, to byłyby rozwiązaniem przyszłościowym w przypadku zmiany pomieszczenia na większe. W takim wypadku warto zainwestować i pozostałby aktualnie odsłuch i dobór odpowiedniej elektroniki .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec najpierw poslucham OPTTICON 6 MK2.

Jaka elektronikę powinienem wziac pod uwage ?

Przeczytałem parę tematów o poprzedniej wersji i często pojawiają się propozycje :

 - Urządzenia wyposażone w moduł Bluetooth oraz wejście optyczne pod TV z DAC:

1. Cambridge Audio CXA81 - niestety napotkałem parę postów , w których mówi się o problemie z odtwarzaniem po bluetooth i złączu optycznym (przerywanie) . Może ktoś jest w stanie to potwierdzić ?

2. Marantz PM7000N- tutaj 2x60W , wiele osób mówi, że to trochę mało

3. Arcam SA20 - tylko wejście optyczne

4. NAD C368

- Wzmacniacze :.

1. Atoll IN80 Signature

2. Audiolab 8300A 

3. Musical Fidelity M3si

4. Vincent SV-500

Co powinienem napewno odrzucić ? biorąc pod uwagę rodzaj słuchanej przeze mnie muzyki?

Czy te kolumny wymagają tego żeby kupować wzmacniacz + dac ? Czy może lepiej załatwić wszystko jednym urządzeniem typu CA ?      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marcin, ja mam u siebie opticon 6 mk1 z tym pm7000n i szczerze mówiąc w pomieszczeniu 25m2 nie odkręcam powyżej 50%. To naprawdę potrafi zagrać głośno. Co do mocy wzmacniacza to przeczytaj sobie test tu na audio.com.pl

Koniecznie posłuchaj jak masz gdzie. Porównaj z innymi zestawami/konfiguracjami i tylko wtedy podejmij decyzje. 
 

warto poświecić czas na research, zwłaszcza jak chcesz zainwestować dość pokaźna kwotę w taki sprzęt. 
 

pozdrawiam:)

Edytowano przez Gregz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Nmarcin, w pomieszczeniu jakim dysponujesz wstawianie kolumn podłogowych o dużych rozmiarach może być ryzykowne. U mnie w podobnym metrażu, dodatkowo częściowo otwartym na kuchnię, z powodzeniem grają audio physic classic 3, dynaudio excite x18 czy Dali zensor 3. Myślę, że do Twojej muzyki bardzo dobrą propozycja mogą być właśnie audio physic, które mają dobry, mocny bas, otwarta, rozdzielczą górę i fajną stereofonię. U mnie grają z Cyrusem one i jest to bardzo udane połączenie. Miałem swego czasu Dali mentor, które chyba były poprzednikami opticonow. To też kolumny bardzo rozdzielcze ale moim zdaniem delikatniejsze w górnych partiach. Domyślam się, że opticony mogą mieć podobny charakter. A jeśli mają to być kolumny jeszcze bardziej żywe to fajnym połączeniem jest też Focal aria 906 i wspomniany marantz 7000n.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nmarcin
Tu masz ładny zestaw. Z AP Classic 5 może będzie taniej. AP Classic 5 i 8 są też białe.
https://www.q21.pl/manufacturer/primare/primare-i15-prisma-audio-physic-classic-8.html

Masz z KEFami tańszy. Też są białe.
https://www.q21.pl/manufacturer/primare/primare-i15-prisma-kef-q750.html

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 16:58, Kraft napisał:

Jak już byłeś gotowy wydać 8000 zł na kolumny, to jak wydasz 5000-6000 zł powinieneś być chyba szczęśliwy. Tym bardziej, że za te pieniądze możesz już kupić naprawdę klasowe brzmienie. Tylko nie skreślaj monitorów. Takie KEF LS50 czy Bowersy 706 to już wysoka półka. Do 15 m2 powinny być idealne. Idź ich gdzieś posłuchaj, to zobaczysz, że podłogówki w podobnej cenie tak dobrze nie grają. Wybór kolumn jest oczywiście znacznie większy niż podałem. To tylko parę sprawdzonych modeli. Posłuchaj trochę w sklepach, a potem pożycz coś do domu i sprawdź, czy to to czego oczekiwałeś.

Dziękuję wszystkim za odpowiedz. Biorąc pod uwagę opinie kolegi @Kraft poszperałem w temacie  monitorów. Odnośnie reszty trochę podzwoniłem i Opticony odradzili mi w sumie wszyscy. Co nie zmienia faktu, że chciałbym je usłyszeć. Aktualnie wezmę pod uwagę wspomniane Dali oraz AP Classic 5. Ewentualnie monitory i tutaj dostałem propozycje odnośnie Monitor Audio Gold 100 (bardzo ładne kolumny) , które niestety przekroczyłyby budżet. Na zdjęciach wyglądają dosyć fajnie. Może macie jakieś propozycje monitorów, w których nie zabraknie basu ? Chciałbym mieć po dwie alternatywy kolumn podstawkowych oraz podłogowych.

Edytowano przez Nmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @Nmarcin. Już chyba to pisałem ale powtórzę jeszcze raz. W 15 metrach z powodzeniem zagra wiele kolumn podstawkowych i da duża ilość basu. U mnie na mniej więcej takiej powierzchni z powodzeniem radzi sobie i audio physic classic 3 czy dynaudio excite x18. 

@seba3002 Biorąc pod uwagę w jakim metrażu grają u ciebie te kolumny i przeglądając forum, dochodzę do wniosku, że inwestując taka sama kwotę otrzymam bardziej audiofilski zestaw, który większość osób stosuje nawet w większych pomieszczeniach.

.  Czytam wlasnie o Buchardt Audio i mam 3 typy kolumn  :

1. Buchardt Audio S400

2. Monitor Audio Gold 100

3. KEF r3

to dobry trop ? Czy zagra to dobrze z CXA81 ? Może wystarczy CXA61 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Nmarcin napisał:

1. Buchardt Audio S400

2. Monitor Audio Gold 100

3. KEF r3

to dobry trop ? Czy zagra to dobrze z CXA81 ? Może wystarczy CXA61 ?

Niestety, nie znam żadnych z wymienionych przez Ciebie kolumn. Obawiam się że na temat buchardt audio nie dowiesz się zbyt wiele od użytkowników. Z tego co kojarzę, to żaden z kolegów ich nie ma. Ale możesz je wypożyczyć od @Q21. Kefy r3 testował kolega @Kraft, więc może on coś powie. Ja mogę do tej listy dorzucić jeszcze Focal aria 906, ale bez odsłuchu możemy się tutaj jedynie przerzucać markami. 

Przejrzałem Twój wątek i zauważyłem, że źródłami mają być bluetooth i TV. Ja do tak marnej jakości źródeł odpuściłbym sobie sprzęt za 11 000 PLN. Chyba że przeważać będą pliki flac odtwarzane z komputera. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, seba3002 napisał:

Niestety, nie znam żadnych z wymienionych przez Ciebie kolumn. Obawiam się że na temat buchardt audio nie dowiesz się zbyt wiele od użytkowników. Z tego co kojarzę, to żaden z kolegów ich nie ma. Ale możesz je wypożyczyć od @Q21. Kefy r3 testował kolega @Kraft, więc może on coś powie. Ja mogę do tej listy dorzucić jeszcze Focal aria 906, ale bez odsłuchu możemy się tutaj jedynie przerzucać markami. 

Przejrzałem Twój wątek i zauważyłem, że źródłami mają być bluetooth i TV. Ja do tak marnej jakości źródeł odpuściłbym sobie sprzęt za 11 000 PLN. Chyba że przeważać będą pliki flac odtwarzane z komputera. 

Bardzo zaciekawila mnie twoja odp. Co sugerujesz w takiej sytuacji ?

Edytowano przez Nmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nmarcin napisał:

Po odwiedzeniu 2 najbliższych salonów padło na KEF r5... Podłogówki niestety zostały wykluczone 

No ale r5 to właśnie podłogówki 😐.

2 godziny temu, Nmarcin napisał:

 Zostaje kwestia wzmacniacza, który wybiorę juz po odsłuchach u siebie. 

Akustyka ma raczej większy wpływ na to jak zagrają kolumny a nie wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...