Skocz do zawartości

Wybór Stereo - Bowers&Wilkins 603 / Dali OPTICON


Nmarcin

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Dnia 16.01.2021 o 11:30, Audio Format napisał:

Audio Physic Classic 5 lub 8 będą bardzo ciekawym rozwiązaniem, które śmiało można polecić, ale jeżeli mielibyśmy polecić coś z kolumn, które wymieniłeś to warto rozważyć Dali Opticon 6MK2.
Jest to bardzo dobra kolumna, która znacząco poprawiła się względem swojego poprzednika. Mamy je u siebie od jakiegoś czasu na ekspozycji i jesteśmy nimi bardzo pozytywnie zaskoczeni. Jeżeli połączymy to jeszcze z Arcam SA30 to uzyskujemy bardzo przyjemne połączenie.

Jeżeli masz możliwość to zapraszamy do nas na odsłuch, podłączymy te i kilka innych zestawów i na pewno znajdziesz coś dla siebie

Audio Format

Jórskiego 56
03-593 Warszawa

www.audioformat.pl

Arcam SA30 Audio Physic Classic 8 Audio Format

Witam jak widzicie opticon 8 mk2 w 31m2 boję się że 6 zginą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arekszcz napisał:

A do ok 8006 mogę podpiąć końcówkę mocy 

Tylko po co? Ten Marantz jest w stanie dostarczyć przy 4 omach 25V, a przy wyjątkowo trudnym obciążeniu 3 omów i dużych kątach fazowych solidne 20 V. Bowersy 603 potrzebują maksymalnie 13,9 V, a Dali Opticon 8 11,1 V. To już trudniej wysterować na maksa podstawkowe Monitor Audio Golad 100, które mogą się upomnieć aż o 19,9 V (a i tak Marantz dałby im radę).

Naprawdę słuchasz muzyki z głośnością ustawioną na 100 dB?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2021 o 10:18, Kraft napisał:

Tylko po co? Ten Marantz jest w stanie dostarczyć przy 4 omach 25V, a przy wyjątkowo trudnym obciążeniu 3 omów i dużych kątach fazowych solidne 20 V. Bowersy 603 potrzebują maksymalnie 13,9 V, a Dali Opticon 8 11,1 V. To już trudniej wysterować na maksa podstawkowe Monitor Audio Golad 100, które mogą się upomnieć aż o 19,9 V (a i tak Marantz dałby im radę).

Naprawdę słuchasz muzyki z głośnością ustawioną na 100 dB?

Witam  więc... zakupiłem opticon 8 mk2 ... z godziny na godzinę się rozgrzewają i... po prostu są mega dla porównania miałem przez moment rubicony 8 i szczerze te mk2 to mistrzostwo porownywalem jeszcze arie 948 czy 946 elac 247.3 ... moje subiektywne odczucie Dali gra wszystko z marantzem 8006 w 30m2 nic dodać nic ująć petarda 

Jeszcze jedno kolumny stoją 30cm od sciany ... :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lpomis napisał:

Gratki. Ponoć jest duży postęp w graniu serii podstawowej do MK2. Napisz coś jeszcze o tym jak wrażenia. Jak wypadły w porównaniu z Rubiconami?

Dla mnie różnica jest taka : rubicon czysto ładnie taki kryształ ale bez wyrazu , opticon mk2  jakby miał to coś takie z duszą.  Wczoraj podłączyłem je bo wiring i 5 godzin siedziałem jak zaczarowany  po tym sposobie podłączenia zagrały jak vannesa mae na skrzypcach . Detalicznisc, potężny bas mega kontrolowany każdy detal szczegół słyszalny i do tego to coś.   Oczywiście to moje subiektywne odczucie.  Porównywalne je z wieloma kolumnami i jeżeli ktoś powie że opticon mk2 są słabe że np aria ,rubicon zagra lepiej to jest pewne ze ich nie słyszał.   

Przed chwilą, Arekszcz napisał:

Dla mnie różnica jest taka : rubicon czysto ładnie taki kryształ ale bez wyrazu , opticon mk2  jakby miał to coś takie z duszą.  Wczoraj podłączyłem je bo wiring i 5 godzin siedziałem jak zaczarowany  po tym sposobie podłączenia zagrały jak vannesa mae na skrzypcach . Detalicznisc, potężny bas mega kontrolowany każdy detal szczegół słyszalny i do tego to coś.   Oczywiście to moje subiektywne odczucie.  Porównywalne je z wieloma kolumnami i jeżeli ktoś powie że opticon mk2 są słabe że np aria ,rubicon zagra lepiej to jest pewne ze ich nie słyszał.   

Jeszcze jedno do ludzi którzy słuchają muzykę różną tą kolumna gra wszystko i każdy dźwięk jest słyszalny od  samego dołu glosnosci , wcześniejsze diamond 30 nie mają żadnych szans więc zanim ktoś was na coś namowi posłuchajcie nowych 6 8  . Co do poprzednich opticonow niestety nie  słuchałem , opinie na ich temat są różne ale mk2 uważam są mega godne polecenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lpomis napisał:

Gratki. Ponoć jest duży postęp w graniu serii podstawowej do MK2. Napisz coś jeszcze o tym jak wrażenia. Jak wypadły w porównaniu z Rubiconami?

Już ostatnie zanim ktoś się zdecyduje to proponuje pytać u różnych sprzedawców bo ja za swoje dałem 3500 mniej niż cena katalogowa i jak ktoś powie że to kolumny do 40m2 wzwyż to też sciema przy pylonach miałem robić akustyke bo do D... pokój A opti że tak powiem podporządkowaly sobie to pomieszczenie .... ;)   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...