Skocz do zawartości

Kino domowe +/-3000 (2021)


Maciejos

Recommended Posts

Cześć,

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego zestawu KD. Docelowo chciałbym podłączyć też gramofon z przedwzmacniaczem. Salon ma 25 m2
To co wpadło mi w oko to:
 YAMAHA RX-V485 + NS-F51/NS-P51 .
Yamaha RX-V485 (czarny), Prism Audio Vienna Grand
Yamaha MusicCast RX-V485 (czarny), Pure Acoustics NOVA 6
Denon AVR-S650H, Wilson MoviX 5.0


Dajcie proszę znać co na ten temat sądzicie i czy w cenie +-3000 można znaleźć coś ciekawszego.

Zastanawiam się (aczkolwiek mniej chętnie) nad zakupem amplitunera tylko z przednimi głośnikami, z czasem bym kompletował cały set.

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi

Pozdrawiam!
M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Zdecydowanie, lepszym wyborem będzie zakup amplitunera i na początek dwóch kolumn podłogowych, z czasem rozbudujesz sobie zestaw o kolejne głośniki. 

Otrzymasz znacznie lepszej jakości dźwięk. Model RXV485 jest już wycofywany z oferty, więc będzie problem z jego zakupem. Proponuję rozważyć Ci nowy model, który już 

niebawem pojawi się w naszych salonach czyli. RXV2a :) Co do głośników, to z chęcią zaproponowałbym Ci Indianę Line Nota 550X https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-nota-550.html

 Co prawda będzie trochę drożej, ale w przyszłości jak wspomniałem będziesz mógł rozbudować to o kolejne produkty. 

Zawsze, można też skorzystać z rat 10,20,30,50x0 :):) na stronie online i w naszych salonach. Zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile elektornika pod postacią Yamahy RXV485 czy nowszego modelu RX V4a jest w porządku to kolumny niestety średnie. Jeśli stawiałbyś na pełne kino domowe to Quadral 6500LE zaprezentują brzmienie dynamiczniejsze. Alternatywą mogą być Polk Audio T531, które zagrają cieplej i lepiej poradzą sobie w systemie stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...