Skocz do zawartości

Topping E30 vs SMSL Sanskrit 10th MK2


helmut..

Recommended Posts

Ze wzgledu na to ,ze moja karta Audiotak PRodigy 7.1 hifi nie działa pod windows 10 (brak sterowników) zmuszony jestem zakupic jakiegos Daca.

Sprzet jaki posiadam :  Yamaha A-S701 + Dali Oberon 7

Priorytet : słuchanie muzyki z komputera (waga 90 %) , dodatkowe atuty (waga 10 %) to podłączenie TV , podłączenie słuchawek , ewentualne podłaczenie chromecast

Muzyka jakiej słucham to rock/hard rock/metal ale inne gatunki także od czasu do czasu (chyba z wiekiem u mnie wszystko sie przesuwa ku muzyce łagodniejszej :P )

do wydania 600-700 zł

jakie lubie brzmienie : raczej lekko zmiekczone , lekko ciepłe , nie może byc zbyt jasne ani zbyt techniczne , bo takie sie nie nadaje do mojej muzyki

po przestudiowaniu wielu tematów zdecydowałem ,ze najlepszym wyborem bedzie coś z chińskich nowinek technicznych

 

Zainteresowały mnie szczególnie dwa modele :

Topping E30

SMSL Sanskrit 10th MK2

 

ale biore tez pod uwagę :

Topping D10

Topping Dx3 Pro (ale to juz sporo poza budzet)

 

ważna jest dla mnie oprócz jakosci dzwieku funkcjonalność

zauważyłem ,ze Topping ma wejscie USB A  a Sanskrit micro USB  - co jest lepszym rozwiązaniem i dlaczego ?

czy oba beda działać z Windows 10 ?  czy wymagają zainstalowania sterowników czy działaja od razu po wpięciu ?

ktos posiada te sprzety ?  podzieli sie swoja opinią ? plusy / minusy każdego z nich ?

oba mają opcje automatycznego właczenia/wyłaczenia ?

 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E30, instalujesz sterowniki ze strony i podłączasz....wszystko chodzi OK, zero problemów. Co do odsłuchu to polecam zmienić zasilacz na liniowy (kupiłem z ali ) bo zmienia nieco charakterystykę brzmienia (dodaje przestrzeni). Podobno Sanskrit ma bardzie muzykalne granie lecz nie są to spore różnice (tak wynika z opinii). Ja kupowałem 11.11 więc za 380zł kupiłem fajny sprzęt lecz osobiście nie porównywałem z Sanskritem ale może kiedyś będzie mi to dane :) 

Do E30 dostajesz pilota lecz gdy gra on jako DAC a nie pre -amp to nie możesz sterować z pilota głośnością, możesz nieco zmieniać charakterystykę poprzez zmianę trybu (nie wiem jak to się nazywa) ale różnice są mega marginalne. Polecam w Windzie nie zmieniać próbkowania bo gdy zmieniłem na maxa dostępne pod Windows czyli 384kHz to np w grach były problemy a przy standardzie 44kHz problemu brak. Jak chcesz DSD itd to musisz według instrukcji skonfigurować program- ja ma foobra-a i dograć plug-iny. Potem cieszysz się sprzętem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście słuchawkowe byłoby miłym dodatkiem, ale nie jest niezbędne. 

Napatoczyl mi się też audiotrak prodigy cube black, domyślam się, ze to gorszej jakości sprzęt pod względem dźwięku. Ma z kolei niesamowita funkcjonalność. 

Miał ktoś do czynienia z tym cube black? 

 

Posiada ktoś może też Tego Sanskrita 10 th mk2 ? Coś można na jego temat powiedzieć? Wydaje mi się interesujący. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak z Sanskrita i E30 temat leci na szeroką skalę Dac-ów ;) bierz kolego pod uwagę ,że każdy ma inne preferencje i nie sugeruj się tym w 100% bo to co lubi 1 osoba to 2 nie koniecznie natomiast masz już potwierdzone co do E30...dobry sprzęt a i tak , kupiłem go w promocji na ali plus kupony...za E30 i L30 zapłaciłem 760zł łącznie na 11.11. Zasilacz mam taki Zasilacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, oglądając testy i prezentacje na YouTube, można wysnuć wniosek, że są to bliźniacze konstrukcje.

W sumie ta sama kość w nich siedzi

W chwili obecnej skłaniałbym się ku Sanskritowi, że względu na to, że można go kupić w bdb cenie. E30 nie widziałem w super cenach. 

Zastanawiam się czy Sanskrit ma automatyczne włączenie i wylaczenie po wykryciu sygnału,bo e30 to ma z tego co wiem i to jest fajna funkcja, nie trzeba załączać, tylko puszczasz muze i gra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 13:10, helmut.. napisał:

 

Zastanawiam się czy Sanskrit ma automatyczne włączenie i wylaczenie po wykryciu sygnału,bo e30 to ma z tego co wiem i to jest fajna funkcja, nie trzeba załączać, tylko puszczasz muze i gra

Tak, włączając lapka po USB C sygnał leci do E30 i z "kropeczki" włącza się i podaje próbkowanie po USB. Warunkiem jest wyłączenie w UEFI zasilania USB na wyłączonym sprzęcie-tzw. ładowarka itp . :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D30 gra bardzo podobnie do E30 , różni się tym że nie ma wyświetlacza oraz regulacji głośności z pilota i pilota  a za to można modyfikować D30  , osobiście używam D30 zmieniłem w nim kondensatory na ELNA SILMIC II oraz wyrzuciłem orginalnego opama

zainstalowałem podstawkę i opam 1612

teraz gra o niebo lepiej niż fabryka inna klasa  .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz38 napisał:

D30 gra bardzo podobnie do E30

Miałem obydwa i porywnywalem je razem, nawet puszczając dwa Chromecast Audio w grupie, lub przepinając PC po Usb vs Chromecast Audio. E30 gra bardziej szczegółowo, ma lepszą kontrolę basu, a jednocześnie dźwięk brzmi bardziej naturalnie. D30 brzmi trochę ostrzej i sztucznie. D30 za to nigdy nie trzaskał. E30 lubi strzelić przy przesuwaniu utworu. Szczególnie to słychać po Usb, przy optyku prawie w ogóle. Zmiana opampow raz że wymaga wlutowania podstawki, dwa że to chyba najbardziej dyskusyjny "upgrade" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Miałem obydwa i porywnywalem je razem, nawet puszczając dwa Chromecast Audio w grupie, lub przepinając PC po Usb vs Chromecast Audio. E30 gra bardziej szczegółowo, ma lepszą kontrolę basu, a jednocześnie dźwięk brzmi bardziej naturalnie. D30 brzmi trochę ostrzej i sztucznie. D30 za to nigdy nie trzaskał. E30 lubi strzelić przy przesuwaniu utworu. Szczególnie to słychać po Usb, przy optyku prawie w ogóle. Zmiana opampow raz że wymaga wlutowania podstawki, dwa że to chyba najbardziej dyskusyjny "upgrade" 

Przy orginalnym opam tak ,po zmianie inny DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

z racji dobrej ceny zamówilem sobie tego Sanskrita 10th MK2 (ver2)  zamiast e30

przy okazji mam pytanie , bo zauwazylem, ze w kompie na płycie głownej mam wyjscia optyczne i koaksjalne, czyli jesli dobrze rozumuje , mógbym kompa podlaczyc bezpośrednio do Yamahy A-s701 i wtedy obróbka cyfrowo-analogowa bedzie w DAC'u Yamahy , zgadza sie ? 

Z kolei puszczając przed Sanskrita bedzie w Sanskricie , ciekaw jestem jaka bedzie róznica w dzwięku miedzy yamaha dac a sanskrit ,

czy ktos próbował porównywac takie połączenie ? A-S701 Daca z sanskritem albo e30 toppingiem ? bądź z jakims podobnym ?

ktore połaczenie da lepsza jakość Coaxial czy optyczne  ? => edit. juz doczytałem :) => lepszy coaxial

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.01.2021 o 23:42, helmut.. napisał:

Z kolei puszczając przed Sanskrita bedzie w Sanskricie , ciekaw jestem jaka bedzie róznica w dzwięku miedzy yamaha dac a sanskrit

Jest duża różnica na korzyść Smsl'a. To zupełnie inna jakość dźwięku. DAC Yamahy u mnie służy jako połączenie z TV i w tym się sprawdza bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kn1234 napisał:

I jak się spisuje dac?

Bardzo dobrze się spisuje. 

Wyeliminował mi nadmiar basu, bo stary dac audiotrak prodigy hifi mocno podbijał mi bas i miałem pogłos, który musiałem eliminować zmniejszając potencjometrem basy na godzinę 10.

Teraz mogę słuchać w pure direct. 

Może mógłby ktoś wyjaśnić w sposób najbardziej prosty jak ustawic by się automatycznie włączał przy wykryciu sygnału? Tak jak dla laika? 

Dzięki, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...