Skocz do zawartości

Głośniki multiroom


acmszymon

Recommended Posts

Cześć!

Zaraz zostanę zlinczowany, bo nie chcę amplitunera, ale zaryzykuję :D

Szukam głośnika/głośników do postawienia w salonie. Głównie będzie służył jako odtwarzacz radia internetowego i Tidala, sporadycznie jako dźwięk telewizora. 

Zależy mi na tym, by był to jeden głośnik (MusicCast 50) lub dwa stereo (połączone MusicCast 20, Audio Pro A26). Czyli kolumny aktywne - bez suba, bez wzmacniacza, bez amplitunera. Totalny minimalizm.

Problemem może być wielkość salonu (to jest ok. 25-30m2 z aneksem) oraz głośność słuchania (muzyka w tle, nierozkręcona na max, ale wypełniająca przestrzeń). Lubię słuchać rocka, z długimi sekcjami muzycznymi bez wokalu, gdzie gitara basowa, melodyjna i perkusja przeważają (koncertówki, np. ostatnio koncert Prljavo Kazalište w Arenia Zagrzeb 2019). 

Nie ukrywam, że podobają mi się te multiroomy, bo są bardzo oszczędne w formie (wygląd), do tego są często niedużych rozmarów, co również mi odpowiada (ale czy wystarczą na salon?) i odtwarzają skutecznie takie serwisy jak Tidal. W sumie wadą tego rozwiązania jest to, że mają wbudowany akumulator - nie będę z nimi biegał po mieszkaniu, a zapłacić za to trzeba. ;)

Z wyglądu bardzo podoba mi się Audio Pro A40, ale jest za drogi. Myślałem raczej o 2-2,5k zł, co za jeden (ew. dwa) głośnik w sumie niewielkich rozmarów, bez napędu, często bez wyświetlacza, niezbyt potężnych w mocy zdawało się być wystarczajcą kwotą (ale mogę się mylić)... ;)

Co znalazłem w necie w kolejności: co (czytając opinie) mogłoby najbardziej pasować, ale na razie bez odsłuchu:

MusicCast 50,

Audio Pro A26,

Denon Home (raczej te niższe) np. model 250,

Harman Kardon Citation 300,

MusicCast 20 x2,

Audio Pro A10 x2,

Bose Home Speaker 500.

 

Czy macie doświadczenie z takimi sprzętami? Czy one grają w miarę sensownie?

 

Edytowano przez acmszymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na prawdę bardzo duże pomieszczenie do nagłośnienia. Pierwsze co przyszło mi na myśl to Klipsch the Fives z możliwością podłączenia do TV. Pomimo małych gabarytów brzmią na prawdę potężnie ale... wychodzą poza Twój budżet. 
Z opcji, które przedstawiłeś Harman Kardon CItation 300 jestem w stanie polecić. Koniecznie spójrz na Sonos Move jeśli zależałoby Ci na na mobilności. 

Jesli miałby to być typowo zestaw stacjonarny to spójrz na mały wzmacniacz taki jak Topping MX3 w połączeniu z Polk Audio S20e lub Q Acoustic 3030i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o czymś w stylu: MUSICCAST WXAD-10 lub IEAST M30 + np. HARMAN KARDON Aura Studio 3 lub jakikolwiek inny sensowny głośnik aktywny? Stereo nie będzie, ale pasowałoby mi do wnętrza. :D Niestety nie wiem jak z dźwiękiem? Ktoś słuchał? Czy ww. propozycje są dużo lepsze? 
Sprzęt stałby raczej na komodzie (jak każdy inny sprzęt, który kupię), gdyż prawie dwulatka lubi wszystkim się bawić, poza swoimi zabawkami :) 

Edytowano przez acmszymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to określić. To w sumie nie jest jeden głośnik tylko kilka małych + subwoofer.Sporo zależy tez od tego jakiej jakości oczekujesz, jak głośno słuchasz i jaką masz akustykę. Najlepiej wypożycz i sprawdź. Nie oszukujmy się, nie zapewni na pewno takich doznań w 30 metrach jak pełnowymiarowe kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...