Skocz do zawartości

Zestaw audio odpowiedni do późniejszej rozbudowy


Łukasz Niewadzi

Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup dwóch kolumn stojących i jakiegoś dobrego amplitunera. Głównie do odsłuchu muzyki (hip hop, elektronika, trochę jazzu), ale też do podłączenia TV pod to. Chciałbym także żeby był BT oraz możliwość streamingu Spotify. Za 2-3 lata docelowo chciałbym powiększyć ten zestaw do 5.1 i wstawić do salonu 30m^2. Na razie mam to w pokoju ok 15m^2 (wiem ze mały, ale mam nadzieję ze jakiś kompromis uda się znaleźć). Prosiłbym o pomoc w doborze sprzętu, który za te 2-3 lata będzie odpowiedni nawet przy zestawie 5.1.
Budżet jaki teraz chciałbym przeznaczyć to 3000-4000zł (przemyślę coś droższego jeśli w tej cenie nie będzie nic zadowalającego) z tym że muszę kupić coś międzynarodowego, ponieważ mieszkam w UK. 

Dodatkowo mam pytanie jak to jest z tym BT, czy jeśli słucham np. ze Spotify to są duże straty na jakości? (jeśli wgl jakieś są).

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 14.01.2021 o 06:45, S4Home napisał:

Za 3 lata ten amplituner będzie nie aktualny.

Budzet jak na realia UK dośc mizerny żeby powiedzieć dosadnie.

Idx kolego w stereo i nie kombinuj serio.

Yamaha RN 602 albo Onkyo 8250 jeśli go macie z Fyne F 303, Tannoy 7.4, QA 3050 albo inne brytyjskie kolumny ktore dostaniesz tam taniej niż katalogowo.

Piotr

Co to znaczy nieaktualny? 
Nie będę mógł już podłączyć do niego większej ilości głośników za 3 lata? 😂 albo funkcja bluetooth przestanie działać? Przecież chyba nikt nie wymienia sprzętu co trzy lata bo jest już „nieaktualny”

Budżet jest jaki jest, wydaje mi się ze ceny sprzętu w PL i w UK nie różnią się aż tak bardzo. 

Dzięki za propozycje Stereo, ale jednak wolałbym kupić coś co będę mógł rozbudować w późniejszym czasie, nawet jeśli trzeba będzie trochę dopłacić. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że tak może mieć nie aktualnego BT, może nie wspierać tego strimingu który chcesz.

Może przede wszystkim nie mieć dekoderów jeżeli takowe nowe się pokażą.

Kolumny podłączysz zawsze. 

Chodzi bardziej o to że na ten moment zakup amplitunera AV uważam za mało opłacalny dla ciebie 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zwiększyć budżet, skoro nic sensownego za taki kupić się nie da. 
Dlatego będę się upierał przy zakupie czegoś docelowo najlepiej do Dolby Atmos.

Abstrahując już od tego czy za 3 lata będzie nadal aktualny czy już średnio, myślałem o Denon x2700 do tego Klipsch R620F.

Czy taki zestaw dobrze zagra? Da rade w salonie 30m2? 
Mile widziane inne propozycje. 

Pozdrawiam 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...