Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

10 godzin temu, Kraft napisał:

Tak sobie myślę, że w końcu objawił się długo oczekiwany bohater klasy robotniczej. Kolumny które grają znacznie lepiej niż mogłaby na to wskazywać ich cena.

To dotyczy wszystkich produktów Heco i Magnata od lat.

Bo odpada bardzo duży podatek od .... MARKETINGU.

33 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

A bedziesz to kontynuował tutaj czy tworzysz nowy temat? 

Jestem za tym żeby tutaj.

Bo 4 strony a mało o samych kolumnach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich "perełek" które nie nadwyrężają budżetu a dają wystarczająco przyjemności jest więcej ;)  Ja tam jestem zadowolony z moich budżetowych focali , są elegancko zestawione z resztą toru i chyba o to chodzi w tej "zabawie"

Ciekawe czy Kraft miał refleksje jakie mogą towarzyszyć wielu : czy tak "tanie" kolumny mogą tak fajnie grać / że tak "tanie" nie mogą być tak dobre , itp. - wiecie rozterki typu kabel 5zł za metr nie da mi jakości jaką dają boa dusiciele za 5tysi ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kubakk napisał:

Ciekawe czy Kraft miał refleksje jakie mogą towarzyszyć wielu : czy tak "tanie" kolumny mogą tak fajnie grać / że tak "tanie" nie mogą być tak dobre , itp. - wiecie rozterki typu kabel 5zł za metr nie da mi jakości jaką dają boa dusiciele za 5tysi ...

Oczywiście, że miałem zgryz (i mam nadal). Nawet żeby sprawdzić, czy tylko ja dostrzegam zalety tych Heco, trochę poszperałem w necie. I znalazłem coś takiego. Megatest fińskiego magazynu HIFI MAAILMA. Finowie wybierali najlepszy monitor z przedziału 1000-1300 Euro. W szranki oprócz Heco stanęło 13 konstrukcji, m.in. Audiovector, Definitive Technology, Dali, Focal, B&W, Ravel, Amphion, Aurelia, Monitor Audio, Sonus Faber, SVS i Taga Harmony. No i Heco zdecydowanie w ich ocenie wygrało (a jurorów było co najmniej kilku).

1-207870_895ad55c0fbb04fa1c0f09fd1b1f8455-0-1611032634-4973446bbf742738f99c4e35e21d8a05-2-1.thumb.jpg.cf1d2f05f6974ed3182c7afa38b2d1a4.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

To byłoby świetne starcie - Pearl vs Celan. Kraft jest szansa na taki pojedynek? 

W tym fińskim teście nie wzięły udziału Dynaudio (ani JMR czy ATC), nie wiem więc dlaczego te Heco mają u Ciebie tak przegwizdane;)

Wrzuć na luz.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mrasin napisał:

Ciekaw jak to się przekłada na inne kolumny tej serii np Revolution 7 czy 9? Można w ciemno zakładać ze to równie udane konstrukcje? Jak to wygląda z waszego doświadczenia jeśli chodzi o różne głośniki z serii? 

Poprzednie Celany wyjeżdżały od nas na prawdę często . Właśnie podłogówki i modele 302. Nowych nikt nie zna.

14 godzin temu, Felix1 napisał:

Ale pamiętaj, że Finowie są dziwni - mówią w języku, który tylko oni rozumieją, jedzą renifery, mają sauny w blokach, wymyślili Muminki i obronili się przed ZSRR podczas IIWŚ ;)

Choć muszę przyznać, że kilku nawet lubię i czasem miewają fajne pomysły, więc może coś w tym teście jest :)

No i ci z północy mają długo ciemno ....... :(

Panowie musicie się dogadać bo psuje to watek.

Rozumiem że wpis o Pearl był po prostu żartobliwy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H03.png.8a35023767826c8aff61348363ad2d39.png

Wydaje się, że w kontekście testów Heco warto wspomnieć o szarej eminencji rynku audio, a mianowicie o słynnym Karl-Heinzu Finku. Wieść gminna głosi, że podczas gali wręczania nagród dla najlepszych wyrobów audio, Fink co chwila mruczy pod nosem: "znowu moja konstrukcja".  Mruczy, bo oficjalnie do wielu wyrobów, w których projektowaniu uczestniczył (wraz ze swoim zespołem), przyznać się głośno nie może.  A pomagał ponoć projektować wyroby takich firm jak: Tannoy, Mission, Naim (Naim Ovator S800, car audio dla Bentleya), Boston Acoustics, Castle, Denon, Marantz i Yamaha. Dodatkowo co najmniej dwie firmy przyznają się do współpracy z Finkiem oficjalnie, a nawet się tym chwalą. To Q-Acoustics i ostatnio Wharfedale (nowa seria Diamond 12). Oczywiście nie wspominałbym o słynnym niemieckim specjaliście, gdyby na liście jego klientów nie było także Heco i Magnata. Współpracę w tym przypadku ułatwia fakt, że siedziby Heco i Fink Audio-Consulting znajdują się w Nadrenii Północnej-Westfalii, zaledwie 70 km od siebie.

Fink Audio-Consulting działa od 30 lat i zatrudnia obecnie kilkunastu specjalistów. Zespół zajmuje się głównie problemem wibracji oraz zniekształceń, i udoskonalania pod tym kątem obudów kolumn oraz elementów składowych przetworników. Pomocą służy im w tym własna komora bezechowa oraz nowoczesny sprzęt pomiarowy (Klippel Analyzer i Polytec Scanning Vibrometer). Od pewnego czasu firma wykorzystuje też zdobyte doświadczenie do projektowania własnych kolumn (modele WM-4, BORG i KIM).

H04.png.526b56598fdbf3bb31c90e5d5305d543.png

Czy i w jakim zakresie Fink uczestniczył w projektowaniu serii Revolution, tego nie wiem. Coś mi jednak wygląda, że palce w ich powstaniu jednak maczał. Ale o tym potem.

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te Heco reagują na ustawienie wobce ściany itp? Czy mają podobne właściwości jak Polk Audio RTi A3 - czyli można je uwstawić w zasadzie wszędzie bez większego uszczerbku na jakości?

I drugie pytanie - na ile głośno można ich słuchać - czy są one w stanie grać głośno i jakościowo dobrze (scena, wypełnienie, brak szmerów szumów itp)? ;)

Edytowano przez M_8_6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety @M_8_6, nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania. Kolumn słucham zawsze w tym samym ustawieniu, nie jeżdżę z nimi po pokoju. Nie robię też prób"głośnościowych". Preferuję umiarkowane poziomy.

Pewnie Cię to nie zainteresuje, ale sprawdziłem za to, że całkiem dobrze brzmią przy cichym słuchaniu;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kraft napisał:

Niestety @M_8_6, nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania. Kolumn słucham zawsze w tym samym ustawieniu, nie jeżdżę z nimi po pokoju. Nie robię też prób"głośnościowych". Preferuję umiarkowane poziomy.

Pewnie Cię to nie zainteresuje, ale sprawdziłem za to, że całkiem dobrze brzmią przy cichym słuchaniu;)

Ponieważ mam kiepski układ przestrzenny w salonie -  muszę zmienić kolumny ze stojących, na inne rozwiązanie np. rozważam podstawkowe ,które będę mógł łatwiej ustawić w odpowiedniej konfiguracji. Stąd moje pytania - szczególnie czy w salonie 30 m2 takie kolumny mają w ogóle rację bytu, czy jedynie pasują do mniejszych pomieszczeń z cicho puszczaną muzyką - jak na przykład sypialnia ;) A to już jest zupełnie inne słuchanie muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M_8_6 napisał:

Ponieważ mam kiepski układ przestrzenny w salonie -  muszę zmienić kolumny ze stojących, na inne rozwiązanie np. rozważam podstawkowe ,które będę mógł łatwiej ustawić w odpowiedniej konfiguracji. Stąd moje pytania - szczególnie czy w salonie 30 m2 takie kolumny mają w ogóle rację bytu, czy jedynie pasują do mniejszych pomieszczeń z cicho puszczaną muzyką - jak na przykład sypialnia ;) A to już jest zupełnie inne słuchanie muzyki. 

Jak już wstawiać monitory do 30 m, to takie jak Revolution 3 - są naprawdę duże. Heco grają też z natury dynamicznie, więc zwiększa się szans, że zadowalająco wypełnią muzyką taką kubaturę. Nie zauważyłem, żeby ich bas miał skłonność do dudnienia, więc całkiem możliwe, że przy "trudnym" ustawieniu nie sprawią dużego problemu. Chyba warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...