Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

2 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Z wielką przyjemnością, bym przeczytał taki test ale w Twoim wykonaniu "kaczadupo".

Ale to i tak będzie tylko i wyłączenie subiektywna ocena. Jeśli chcesz zrobić takie porównanie, pozostaje Ci wypożyczenie, bądź (co preferuję ja 🙂) kupienie ich w "okazyjnej cenie" na jakimś portalu aukcyjnym. Polecam. To naprawdę świetna zabawa. Możemy się przekonać jak fajnymi (bądź kiepskimi) paczkami dysponujemy w systemie. A czasem może trafić się perełka, którą zapragniemy mieć. Pomijam wartości poznawcze takiej zabawy, bo to raczej oczywiste. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd i jakość wykonania.

Tak się złożyło, że Heco Revolution trafiły do mnie bezpośrednio po Quadralach z serii Aurum - kolumnach podobnych gabarytami, ale prawie trzykrotnie droższych. Czy Heco mają jakiekolwiek szanse zrobić dobre wrażenie, gdy mam jeszcze świeżo w pamięci, jak perfekcyjnie wykonane były Sedany? Będzie problem. Ale po kolei.

H05.thumb.png.f4886623429355a3b2f40f282be945b3.png

Kształt obudowy jest daleki od skrzynkowego standardu. Nie dość, że boczne ścianki są zakrzywione, to jeszcze górna jest ustawiona pod skosem. Wypisz, wymaluj Sonus faber Venere 1,5. Kształt prawie taki sam, ale wrażenie ogólne jakże różne. Włoskie kolumny wydają się znacznie bardziej dopieszczone wizualnie. I o ile podobnie zaaranżowane na białej ściance przetworniki Quadrali urzekały elegancją, to te w Heco wyglądają niestety nieco odpustowo. Trochę mi szkoda Heco, bo producent naprawdę nie szukał oszczędności.. Wypolerowane aluminium kosza woofera (nie jakaś plastikowa, metalopodobna nakładka), metalowa płytka z logo (podobnie, jak w Quadralach), wymyślny, aluminiowy odlew frontu tweetera. Jest na bogato, a efekt taki sobie. Szkoda. Heco nadrabia jednak przy oglądzie tylnej ścianki. Terminale są bardzo porządne, chyba identyczne, jak te w drogich Quadralach. Do tego z możliwością regulacji poziomu wysokich tonów (ale już nie tak elegancko zrealizowaną, jak u konkurenta). Ale największe wrażenie robi wylot tunelu BR - aluminiowy (chyba) odlew z wypolerowanym na wysoki połysk brzegiem. Tak mocarnego wykończenia tego elementu często się nie widuje (a może nawet w ogóle). 

H06.thumb.png.9461802dedf5d016a53dcf40942b4bb0.pngH07.thumb.png.9b7cd912937e1e9839559433176f7442.png

H10.png.4cbbaf1165d3e5cd13df15c2e3b3a9d7.pngH08.thumb.png.5e3ff736b477a1c28d7d9bda23274cfb.pngH09.png.886260a6ae89110d26b3f965e0119c6a.png

Pewne zastrzeżenia mam do jakość spasowania elementów i aplikacji lakieru. Szpary wokół głośników nie są idealne. Ale przyznam, że dociera to do człowieka, dopiero po wcześniejszym obcowaniu z wyrobem tak perfekcyjnie wykonanym, jak Sedany. Bez tej przygody nie zwróciłbym na ten szczegół uwagi, bo Heco nie odstaje w tym względzie od wielu innych producentów, np. w Lagune i Diamondach jest podobny margines błędu. Za to nie da się nie zauważyć, że w jednej kolumnie lakier na bocznej ściance w dotyku wydaje się bardziej szorstki niż na pozostałych. W oczy się to nie rzuca, ale moim zdaniem powinien być wszędzie równy - nawet przy głaskaniu;).

H11.thumb.png.e784e28749c9a604d4000f78478dc30e.png

Ogólnie Revolution 3 to kolumny solidnie wykonane dużym nakładem sił i środków. Niestety - choć doceniam detale - to ogólnie designem mnie nie zachwycają. Ale to mnie. Na pewno miłośnicy takiego wzornictwa się znajdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

S4home powinien coś napisać no ale....,😉

Moim zdaniem nie powinni tego robić w tym miejscu, Ty, ja i Kraft wiemy dlaczego, reszta raczej się domyśla albo i nie :)

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Włoskie kolumny wydają się znacznie bardziej dopieszczone wizualnie. I o ile podobnie zaaranżowane na białej ściance przetworniki Quadrali urzekały elegancją, to te w Heco wyglądają niestety nieco odpustowo

Co dla mnie niezrozumiałe ta obecna wersja Celanów wygląda jeszcze mniej atrakcyjnie  jak starsze modele. Nie wiem czy również przez ten nietrafiony "dizajn" do niskich serii Magnata/Heco przylgnęła metka, że są to kolumny przeznaczone  dla niemieckiego studenta. Może następne Celany będą bardziej chwytały za oko, wystarczy kilka drobnych zmian a będzie całkiem OK. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi te kolumny nie podobają się w ogóle. Przede wszystkim nie lubię kolumn w białym kolorze. Po drugie, te błyszczące elementy, jakolwiek wspaniałe są wykonane, wyglądają dość... jarmarcznie. O wiele bardziej podoba mi się styl taki jak prezentują audio physic classic czy Pmc, z ascetycznym frontem i nierzucajacymi się w oczy przetwornikami. Ale to tylko moje zdanie 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Będzie kontrowersyjnie (powiem, co mam do powiedzenia i spieprzam;)

Posłuchałem porównawczo kilku utworów na Revolution 3 i LS50 (porównanie metodycznie takie sobie, bo LS-y stały węziej, a do tego różnica w czułości obu konstrukcji jest bardzo duża, co utrudnia wyrównanie poziomów analogowym potencjometrem Marantza). Mimo to odsłuch był dla mnie pouczający. Otóż nie czułem żadnej straty przełączając się KEF-ów na Heco. Obie konstrukcje grają na tyle wiernie i bez zniekształceń, że nie stwarzają problemów w cieszeniu się muzyką. W jednym utworze podobała mi się bardziej stopa z tych kolumn, w innym pogłosy z drugich, ale miało to niewielki wpływ na samą radość słuchania muzyki. I tak się nie dowiem, jak realizator chciał, żeby ta przykładowa stopa perkusji zabrzmiała. Czy twardziej, czy bardziej miękko. To po co mam w ogóle o tym myśleć? Czy nie wystarczy sobie słuchać i się radować? A tak LS-y, jak i Revolution są do tego dostarczania radości ze słuchania muzyki odpowiednio skonstruowane. 

Jutro będę kontynuował porównania.

*coś mi się chyba to gonienie króliczka powoli nudzi;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedal, zerknij do pomiarów ls50 w magazynie Audio. Magnat/Heco odkąd pamiętam zawsze pisze, że w ich paczkach niskie schodzą do piekła ale zapominają o podaniu przy jakim spadku. 

16 minut temu, Kraft napisał:

Uwaga! Będzie kontrowersyjnie (powiem, co mam do powiedzenia i spieprzam;)

Świetnie wybrnąłeś, gratki :)

Możesz napisać, jak wygląda artykulacja niskich tonów w Twoim systemie z ls50 i celan? W światku audio krążą głosy, że nie każdy wzmacniacz da radę LS50 na niskich. No i czy faktycznie przestrzeń i wysokie z LS50 to majstersztyk? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Możesz napisać, jak wygląda artykulacja niskich tonów w Twoim systemie z ls50 i celan? W światku audio krążą głosy, że nie każdy wzmacniacz da radę LS50 na niskich. No i czy faktycznie przestrzeń i wysokie z LS50 to majstersztyk? 

To ja pozwolę sobie dorzucić trzy grosze o tych ls50. Miałem okazję słuchać ich tylko raz i do tego "tylko" z niskim modelem Cambridge a. I wtedy strasznie mi się spodobały. Na tyle, że przez długi czas "molestowałem" sorzedawcę, od którego kupił @Kraft te LSy o zejście z ceny. I ów jegomość miał te kolumny połączanie z jakąś nieziemsko drogą elektroniką (nazw nie pamiętam, ale wiem że wzmacniacz i dac kosztowały tyle, co 2 moje auta 🤪). Twierdził on właśnie, że te paczki potrzebują dobrej amplifikacji, żeby pokazać na co je stać. Tylko teraz rodzi się pytanie. Czy wydanie tych 30k PLN da przeciętnemu odbiorcy muzyki taki przeskok jakościowy względem marantza czy Cyrusa, że warte jest to tego worka mamony?

Mówiąc na marginesie, doszły mnie słuchy, że dynaudio x18 też potrzebują takiej elektroniki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dedal75 napisał:

S4home powinien coś napisać no ale....,😉

No ale czeka. To nie mój test :P

Najładniejsze zawsze było wykończenie brązowe gloss.

W starszej serii było droższe od czarnego i białego.

Teraz z niego zrezygnowano. Nowa seria jest pokryta "olejowoskiem"? W każdym razie wygląda inaczej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak potencjalny nabywca zada wam takie pytanie to go skierujecie do testu Krafta ? 😉 Przecież On nawet nie porównuje tych dwóch modeli.

Nic nie powiedzieć to jak przyznać że są identyczne .

Kiedyś dawno  ,byłem w Nie dla idiotów i przysluchalem się rozmowie klienta z doradcą tego sklepu.

Pytanie :

Może mi pan powiedzieć czym się różni LCD od plazmy?

Doradca -wie pan, to trzeba poczytać 🤭

Haha .Pzdr

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Junoxe napisał:

Wybrałbym miękką stopę. Któren to?

W "Tour de France étape 1" Kraftwerk bardziej dobitną stopę prezentują KEF-y.

9 godzin temu, kaczadupa napisał:

 No i czy faktycznie przestrzeń i wysokie z LS50 to majstersztyk? 

Słyszałem i lepszą przestrzeń i bardziej rozdzielczą górę niż z LS-ów. KEF-y są jednak w tych dziedzinach wystarczająco dobre*, by nie psuć nam przyjemności.

* "Wystarczająco dobry" nie brzmi może spektakularnie. Ale pomyślmy: "biegasz wystarczająco dobry, by wystąpić w półfinale stumetrówki na olimpiadzie" - kurde, to jednak znamionuje klasę!

10 godzin temu, Dedal75 napisał:

Jeśli wierzyć danym producenta 

Heco od 32hz 

LS od 79hz 

Nie czuć różnicy , no chyba że patrzymy na komfort słuchania ,granie równie przyjemne ale trochę inne 😉 .Pzdr

 

To są pomiary robione w tzw. otwartej przestrzeni (ewentualnie półprzestrzeni). W rzeczywistym pomieszczeniu kolumny zachowują się inaczej. Wszystkie schodzą znacznie niżej niż w oficjalnych pomiarach. Mierzyłem u siebie różne kolumny i wszystkie osiągały mnie więcej takie samo zejście w okolice 30 Hz. Ściany bardzo basowi pomagają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, seba3002 napisał:

te LSy o zejście z ceny. I ów jegomość miał te kolumny połączanie z jakąś nieziemsko drogą elektroniką (nazw nie pamiętam, ale wiem że wzmacniacz i dac kosztowały tyle, co 2 moje auta 🤪). Twierdził on właśnie, że te paczki potrzebują dobrej amplifikacji, żeby pokazać na co je stać. Tylko teraz rodzi się pytanie. Czy wydanie tych 30k PLN da przeciętnemu odbiorcy muzyki taki przeskok jakościowy względem marantza czy Cyrusa, że warte jest to tego worka mamony?

Mówiąc na marginesie, doszły mnie słuchy, że dynaudio x18 też potrzebują takiej elektroniki

Dużo tu Osób twierdzi, że kolumny ważniejsze od wzmacniacza, ja twierdzę odwrotnie, to wzmacniacz ma być o klasę lepszy niż kolumny, to jedyny sposób na

mocny pąd - i nie tylko dla trudnych kolumn

odpowiedni DF (współczynnik tłumienia) czyli lepsza kontrola niskotonowca

poziom wypełnienia/nasycenia dźwięków

pomaga kolumnom kreowania głębi sceny

i jeszcze parę innych, bez tego kolumny zagrają na poziomie wzmacniacza i nic więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kraft napisał:

 

To są pomiary robione w tzw. otwartej przestrzeni (ewentualnie półprzestrzeni). W rzeczywistym pomieszczeniu kolumny zachowują się inaczej.

To jakby producent auta napisał 

Prędkość maksymalna 270km/h ale w tunelu aerodynamicznym 😉.

Nie ważne Kraft ja czułem różnice . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...