Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

32 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ps: przypomnijmy sobie co sie dzieje w temacie q5pro!

A co się dzieje 🙂? Bo tyle się dzieje, że nie nadążam. 

 

33 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

 Majac kwote x i rozgraniczajac ja na kolumny i wzmacniacz (zróbmy podział 30/70%). Ktora opcja lepsza.

- kolumny wartosci 30% ceny x a wzmacniacz 70%,

Czy....

- kolumny wartosci 70% ceny x a wzmacniacz 30%???

Nie zapominajmy o źródle. Kiedyś wyczytałem w jakimś poradniku, że rozsądnie na początku swojej przygody stereo, kierować się zasadą : kolumny - 50% budżetu, amplifikacja - 30%, źródło i kabelki - reszta. Nie podważam jednak zdania bardziej doświadczonych kolegów. Z tym że po raz kolejny zastanawiam się czy przyrost jakości, dla przeciętnego odbiorcy, będzie wart poniesionych kosztów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Bo to jest wojna ideologiczna;)

"System gra tak, jak jego najsłabszy element". No kurde racja. Tylko tym najsłabszym elementem są zawsze* kolumny i akustyka pomieszczenia.

*pomijam kwestie wzmacniaczy lampowych i pewnych innych specyficznych układów, gdzie rzeczywiście to wzmacniacz może być ograniczeniem.

A jak myslicie co waszym zdaniem jest najmniej waskim gardłem w systemie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

 

Tak uważasz? To sprzedaj swój wzmacniacz, bo Boguś napisał, że liczy się moc i DF, a te zapewne w Twoim są mizerne. To zgadzasz się z Bogusiem, czy już nie?

 

Jak dasz 30tysi jest Twój :)
Zgodziłem się z tym co Boguś napisał w pierwszym wersie , DF zbyt duży nie jest przyjemny dla mnie. Wolę bas z mej lampy niż z któregoś z mych tranzystorowców gdzie zazwyczaj kończyło się odpaleniem subwoofera by poczuć "miękkość"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

 Nie zapominajmy o źródle. Kiedyś wyczytałem w jakimś poradniku, że rozsądnie na początku swojej przygody stereo, kierować się zasadą : kolumny - 50% budżetu, amplifikacja - 30%, źródło i kabelki - reszta. Nie podważam jednak zdania bardziej doświadczonych kolegów. Z tym że po raz kolejny zastanawiam się czy przyrost jakości, dla przeciętnego odbiorcy, będzie wart poniesionych kosztów. 

 

A czy jak w salonie odsluchujesz system celem kupienia i mowisz ze nie pasuje Ci to Pan wymienia zrodlo i kable czy też....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A czy jak w salonie odsluchujesz system celem kupienia i mowisz ze nie pasuje Ci to Pan wymienia zrodlo i kable czy też....

Chodziło mi raczej o aspekt finansowy a nie o to jaki wpływ ma źródło na dźwięk 😏.

1 minutę temu, Kraft napisał:

Kto następny napisze posta nie o Heco, ten gapa.

Zacząłem pisać zanim pojawi się Twój wpis 😛.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kraft napisał:

Kto następny napisze posta nie o Heco, ten gapa.

Patrząc na heco zmienilbym coś od razu. Wiem ze to kwestia gustu, ale moim zdaniem ten pierścień chromowany wokół kopółki wysokotonowej byłby o niebo lepszy w kolorze np. Czarny mat, oczywiscie kosz woofera analogicznie. Faktura 3D w kształcie fali na tym ringu byłaby fajną wizualną kontynuacją zawieszenia kopółki (mniejszy ring) gdyby to było w podobnym kolorze.

 

47 minut temu, seba3002 napisał:

Chodziło mi raczej o aspekt finansowy a nie o to jaki wpływ ma źródło na dźwięk 😏.

To zależy czy kupuje sprzet jako całość i nie ruszam przez lata, czy też np. Zbieram system ktory ma jakos tam grac a w przyszlosci i tak planuję zmiany wraz z napływem gotówki. Wówczas zaatakowałbym np. RME jako źródło tym bardziej ze w temacie o RME jest mnóstwo info o tym co posiada na pokładzie. A to dobrze rokuje na przyszłość.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle się stało, że dla porównania basu (uderzenia) z KEF i Heco (przyjemny - przyjemny bardziej) wsparłem się m.in. wzmacniaczem. Wina jest po mojej stronie i sądzę, że już czas wrócić do monitorów Heco, pomijając pochodne jak akustyka, źródło czy amplifer, że o kablach nie wspomnę, to ja pisałem....  Boguś-gapa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha 😁

Co do Heco , wygląd jak wygląd to producent ma taki pomysł na dizajn 😉 , inaczej wszystkie by wyglądały tak samo.

Fakt pierścień wokół kopułki też mi się nie widzi ,lepiej wyglądał w gt302  które mialem , i fakt faktem do białych musi być określona grupa klientów do których ja należę 🤭 w sumie dopasowywalem do pomieszczenia ale mi się już przejadły . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te metalowe pierścienie wokół głośników da się zdemontować i wymienić na coś mniej w oczy walącego ? ;)  Dizajn taki trochę odpustowy chociaż na wcześniejszym zdjęciu z testów 10 monitorów Heco wyglądały "najgrubiej"
Heko direkt też takie na dzisiejsze czasy dziwne , klimat lat 50-60 ?

Ale skoro firma prosperuje tyle lat tzn. ,że są klienci - pamiętajmy na Świecie większość lubi "wiochę" , zobaczcie na buty w sklepach ... :D  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubakk napisał:

A te metalowe pierścienie wokół głośników da się zdemontować i wymienić na coś mniej w oczy walącego ?

Widzę tylko 4 śruby wiec raczej nie. W tweetach DIY lub pokrewne wielokrotnie mozna spotkać podwojne zestawy srób. Wewnetrzne i zewnetrzne. Wewnetrzne to mocowanie tego typu ringu. Mozna sobie wowczas nawet u znajomego ślusarza zamówić jakie sie chce i z dowolnego materiału w tym..... drewno wysokogatunkowe badz całą plyte czołowa....

Screenshot_20210122-130359_Chrome.jpg

Screenshot_20210122-130346_Chrome.jpg

No chyba ze ten ring chromowany to "taka nakładka" na cztery sróby!!!! @Kraft mozesz rozkręcić i sprawdzić????

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przesłuchałem jeden z utworów, który służy mi do dokonywania naprawdę ostrej selekcji kolumn. To kawałek "Takla Makan" Yello z płyty "Touch Yello". Jest niezwykle przestrzennie nagrany. Niestety większość kolumn sobie z nim nie radzi w sposób mnie zadowalający. Nie potrafią zbudować obszernej przestrzeni, otoczyć mnie dźwiękiem i sprawić, by instrumenty i efekty specjalne zabrzmiały namacalnie. 

Heco Revolution poradziły sobie jednak z tym utworem wyśmienicie. Czy aż tak dobrze jak Bowersy 706, to nie jestem już w stanie sobie przypomnieć, ale niedosytu nie czułem. Było wszystko, czego oczekiwałem.

Znowu wkurzę co poniektórych, ale wygląda mi na to, że te Heco są bardzo dobrymi kolumnami. Już nawet nie w relacji jakości do ceny. Tak po prostu. No nic nie poradzę. Obiecuję jednak, że będę dalej niestrudzenie szukał ich wad. Może porównanie z Lagunami je ujawni.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem wspomnieć o nóżkach. Revolution 3 stoją fabrycznie na małych gumowych quasi-stożkach. Jeśli komuś to rozwiązanie nie odpowiada, to można je wykręcić i wykorzystać gwint w inny sposób.

H20.png.532d9e2b007b189c7d4f3b0c2ce178c5.png

PS Marzy mi się, żeby producenci opracowali jakiś standard mocowania kolumn do standów. Na księżyc polecieliśmy już pół wieku temu, więc chyba i z tym powinniśmy sobie dać radę. Wystarczyłoby wyznaczyć rozstaw jakiś dwóch gwintowanych dziur i po sprawie. Każdy stand też miałby dwie takie dziury i żylibyśmy długo, szczęśliwie i bezproblemowo. Może się doczekam. Taki stary jeszcze nie jestem.

15 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

A jak laguny z tym kawałkiem Yello? 

Odświeżę sobie doznania w weekend i napiszę.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, standard (jako taki) już wprowadzili do TV by powiesić go na ścianę, ale powoli wchodzi do Audio. Pamiętasz 706? ich otwory już dopasowali otworami pod te standy. Ale wcześniejszy model 685 miał stać na małych kolcach. (na zdjęciu po lewej). Bo chodzi o jak najmocniejszą integracje obu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...