Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

6 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A widzisz, standard (jako taki) już wprowadzili do TV by powiesić go na ścianę, ale powoli wchodzi do Audio. Pamiętasz 706? ich otwory już dopasowali otworami pod te standy. Ale wcześniejszy model 685 miał stać na małych kolcach. (na zdjęciu po lewej). Bo chodzi o jak najmocniejszą integracje obu.

Mogą być i kolce. Byleby był jakiś standard ich rozstawu. Obawiam się jednak, że z kolcami standardu nie da się ustalić. Monitory za bardzo różnią się gabarytami. Moje wymarzone rozwiązanie przecież nie byłoby obligatoryjne. Jak ktoś by nie chciał, to by sobie po prostu nie wkręcił i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

Wiec wszystkie monitory są przykrecane do standów ?

Każdy kto ma inaczej ma nie normalnie ?

Daj spokój .Pzdr 

ooo... skąd takie teksty ?

normalnie oznacza dla mnie to że mocowanie (rozstaw/średnica śruby) jest ustandaryzowane. Natomiast TY masz wybór czy kleisz czy przykręcasz czy stawiasz na gumkach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ta, a potem ślady po kolcach na spodzie monitora. To nie jest dobre rozwiązanie.

Jeśli obowiązywałby standard, to wyobrażam sobie, że kolumny miałby w odpowiednich miejscach jarzma (albo odwrotnie - kolumny gwinty dla kolców, a standy zagłębienia do ich oparcia). O ranieniu kolumn nie ma mowy.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

tylko ustawienie kolumn ciut inne, jakby co.

nie wiem jak te monitory, ale u mnie zmiany konta skręcenia (prostopadłe ze ścianą czy skręcone w miejsce odsłuchu) niewiele wpływają na charakterystykę w RAW

Te moje kolumny grają dość równo w całym pokoju, jeśli z monitorami jest tak samo to nie będzie to miało znaczenia, że nie stoją w idealnej lokalizacji.

Włącz coś żywego i pospaceruj po pokoju - posłuchaj czy gdzieś mocno uciekają wysokie tony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft a jest szansa (wracając do wcześniej zasugerowanej przeze mnie prośby) by sprawdzić jak te kolumny zachowują się przy trochę głośniej załączonej muzyce (może nawet rockowej) - myślę że wiele osób byłoby tym również zainteresowanych :)  Warto też sprawdzić jak idzie im z jakąś progreswyną muzyką elektroniczną - np Pryda itp..

Wracam tu z casem kolumn, które ładnie grają przy spokojnej aurze ale przy wrzuceniu kolejnego biegu głośności dźwięk robi się płaski, syczący i bez wypełnienia głąbią..i kolumny tracą swój blask ;) 

Super by było mieć i w tym wymiarze jakieś spostrzeżenia z testu!

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, M_8_6 napisał:

Wracam tu z casem kolumn, które ładnie grają przy spokojnej aurze ale przy wrzuceniu kolejnego biegu głośności dźwięk robi się płaski, syczący i bez wypełnienia głąbią..i kolumny tracą swój blask

zainteresuj sie raczej akustyką swojego pomieszczenia

inn sprawa ze wiele "rockowych"  nagrań nie jest zbyt dobrze zrealizowana

(choć nie wiem co to jest głąbią ;) ) 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, M_8_6 napisał:

@Kraft a jest szansa (wracając do wcześniej zasugerowanej przeze mnie prośby) by sprawdzić jak te kolumny zachowują się przy trochę głośniej załączonej muzyce (może nawet rockowej) - myślę że wiele osób byłoby tym również zainteresowanych :)  Warto też sprawdzić jak idzie im z jakąś progreswyną muzyką elektroniczną - np Pryda itp..

Wracam tu z casem kolumn, które ładnie grają przy spokojnej aurze ale przy wrzuceniu kolejnego biegu głośności dźwięk robi się płaski, syczący i bez wypełnienia głąbią..i kolumny tracą swój blask ;) 

Super by było mieć i w tym wymiarze jakieś spostrzeżenia z testu!

Problem w tym, że nie będę miał układu odniesienia, bo nie słucham takiej muzyki na co dzień. Nie będę wiedział czy to, co zaprezentowały Heco, to odtworzenie wybitne, czy totalna chała. Coś popróbuję, ale wielce miarodajnej opinii się nie spodziewaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2021 o 10:45, Kraft napisał:

Mogą być i kolce. Byleby był jakiś standard ich rozstawu. Obawiam się jednak, że z kolcami standardu nie da się ustalić. Monitory za bardzo różnią się gabarytami. Moje wymarzone rozwiązanie przecież nie byłoby obligatoryjne. Jak ktoś by nie chciał, to by sobie po prostu nie wkręcił i już.

Myślę że wywiercenie w standach otworów o rozstawie takim jak w kolumnach gniazda na kolce nie jest dużym problemem i łatwo wtedy przykręcić takie kolumny. Trudno jednak było by ustalić jakiś standard w tej kwestii. Dedykowane podstawki często coś takiego umożliwiają. Przylepienie kolumn masami typu  blutack lub patafix jest mniej inwazyjne i sprawdza się bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę że wywiercenie w standach otworów o rozstawie takim jak w kolumnach gniazda na kolce nie jest dużym problemem

Oczywiście, że jest dużym problemem. Pomijając precyzyjne wiercenie, dlatego, że półka standów jest często mniejsza niż dolny obrys kolumny. 

15 minut temu, MobyDick napisał:

Trudno jednak było by ustalić jakiś standard w tej kwestii.

A niby czemu? Na dwie dziury znajdzie się miejsce i na kolumnie i na standzie. Np. dwie dziury, każda 5 cm od środka kolumny na boki. I z czapki. Mogłaby być od biedy nawet tylko jedna dziura. Chyba nie ma prostszego standardu do ustalenia;).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posłuchałem sobie czegoś naprawdę cicho (bo już było po północy): Patricia Barber "Cafe Blue". Odsłuch ze średnią głośnością ok. 40 dB. Czyli zakres dynamiki jakieś 25 dB. I powiem, że słuchało się całkiem przyjemnie. Revolution dobrze się spisują nawet przy tak cichym odsłuchu (dla porównania LS50 zupełnie tracą urok, gdy za bardzo zmniejszymy głośność). Bas był dobrze słyszalny, góra pozostała detaliczna. Największe wrażenie zrobiła jednak mikrodynamika. Mimo tak zawężonego zakresu solówki perkusyjne ciągle robiły wrażenie szybkością narastania dźwięków. Zresztą na dobrą dynamikę Heco zwróciłem już uwagę wcześniej. Dzisiaj przesłuchałem płytę Barber jeszcze raz, tym razem już tak głośno, jak słucham zazwyczaj. Nie mam wątpliwości, że jednym z powodów, że Revolution grają tak efektownie jest właśnie świetna dynamika. Wspomniana płyta jest bogato okraszona perkusyjnymi dźwiękami. Niemiecki kolumny rewelacyjnie je oddały: uderzenia w werbel, przejścia na tomach, dźwięk talerzy, bongosy - wszystkie zabrzmiały bardzo realistycznie. Duża satysfakcja.

I taka szybkość i precyzja z papierowych i tekstylnych przetworników? No nie wiadomo czego się spodziewać, jak się patrzy na jakieś kolumny;)

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...