Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Jeśli chodzi o podstawy pod kolumny i standard mocowanie , to coś takiego jest w sprzęcie estradowym:

STATYW-POD-KOLUMNY-GLOSNIKI-DO-20KG-REGU

Kolumnę wyposażoną w odpowiednie gniazdo w dolnej ściance nakłada się na taki stojak. 

W sprzęcie domowym co najwyżej montuje się standardowe gniazda na nóżki lub kolce. Można je użyć do przykręcenia. Takie gniazda można kupić osobno i rozmieścić w dowolnych miejscach dolnej ścianki kolumny. Rzadko jest to potrzebne i z tego powodu niewielkie kolumny z zasady mają gładkie dolne scianki do których można przykleić samoprzylepne nóżki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę tu po weekendzie i już jest ciężko się odkopać. zastanawiam się czy ktokolwiek z nowych użytkowników będzie to czytał.

Obecnym raczej test niewiele pomoże.

@Kraft taka moja darmowa porada na najbliższą przyszłość. Musisz odpocząć od testów.

możesz to robić ale nie pisząc nic na forum. gromadząc dane. I później za miesiąc dwa wrócić z czymś kolejnym.

Przy najmniej w kwestii kolumn. Serio. Bo z wątku na watek jest coraz mniej informacji a tyle samo stron :P

Proponuję kolejny test jednak z innej beczki. Póki będziesz miał 3 pary kolumn w domu.

TEST WZMACNIACZA.

Do kończmy według planu ten test nie schodźmy na inne tematy. Poczekajmy cierpliwie. A później zmień na elektronikę. Serio.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

Do kończmy według planu ten test nie schodźmy na inne tematy. Poczekajmy cierpliwie. A później zmień na elektronikę. Serio.

A to @Kraft juz nie szuka kolumn do swojego wzmacniacza?

Czyżby teraz poszukiwał pełny system?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, S4Home napisał:

@Kraft taka moja darmowa porada na najbliższą przyszłość. Musisz odpocząć od testów.

możesz to robić ale nie pisząc nic na forum. gromadząc dane. I później za miesiąc dwa wrócić z czymś kolejnym.

Przy najmniej w kwestii kolumn. Serio. Bo z wątku na watek jest coraz mniej informacji a tyle samo stron :P

To nie jest dobry pomyłs na wprowadzanie takich standardów. No ale jak @S4Home idze po bandzie to trudno, to ja też @Kraft udzielę Ci niestety darmowej porady. Idź swoja droga i nie zbaczaj z wyznaczone sobie kursu. Howgh! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Proponuję kolejny test jednak z innej beczki. Póki będziesz miał 3 pary kolumn w domu.

Ja również już proponowalem koledze @Kraft by zrobił taki test porownawczy kolumn. Do kazdej  nuty  trzy rozne recenzje z trzech różnych kolumn. Bo logiczne ze nie zagraja tego tak samo i wyjda wowczas "smaczki" brzmienia danych produktów :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem reakcje na moje testy mnie zaskakują. Co chwila jakieś pretensje. Że piszę za mało, albo przeciwnie, że za dużo, że nie na temat, że w ogóle czytanie o czyiś doznaniach nie ma sensu itd. Z tego, co widzę, to aktywność użytkowników na forach audio raczej spada niż rośnie. To chyba, jak ktoś już pisze, to należy się cieszyć, a nie namawiać go, żeby sobie odpuścił? Zabawne, że do tematu Bogusia "Nowy wzmacniacz" nie ma uwag. Nikt nie dostrzega, że temat podryfował w nieznane i już chyba nigdy nie zawinie do portu;). Ale nieważne. W sumie mogę się czuć wyróżniony, że tylko ja jestem krytykowany:)

Inna sprawa, czy krytyka jest zasadna. Może to tak wygląda, że jestem gościem, któremu nic nie pasuje i to budzi irytację. Ale tak nie jest. Bardzo dużo kolumn mi się spodobało. Niektóre nawet na tyle, że mógłbym z nimi zostać na dłużej. Mam już nawet swoje typy. I to aż trzy. Jak kolejne testy nie ujawnią jeszcze ciekawszych konstrukcji, to kupię którąś z wcześniej testowanych i będę się już tylko cieszył słuchaniem muzyki. I to właśnie dzięki tym, z pozoru nieudanym, testom, lepiej poznałem swoje preferencje i rozpoznałem, co sprawia mi w brzmieniu największą radość. Dlatego ja moje testy uważam za sensowne.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Krafcie. Moim zdaniem zle to odbierasz. Po prostu czujemy że Twoje testy zblizaja sie ku koncowi i masz juz swoje typy wiec próbujemy jeszcze to jakoś zapętlić i np. Proponujemy byś Zrobił jeszcze porownanie bezposrednie kolumn :) bo nie wiem czy zauważyłeś ale Twoje testy są wielce poczytne tu na forum, wiec nie fochuj bo My tu czekamy na nowe wrzutki. Pozdrawiam 

Screenshot_20210125-110319_Chrome.jpg

Screenshot_20210125-110304_Chrome.jpg

Screenshot_20210125-110219_Chrome.jpg

Ilosc wyświetleń mowi sama za siebie!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fochuję, ale czasem ręce opadają po niektórych wpisach.

Testów nie zamierzam kończyć. Chcę doprowadzić plan do końca. Prawdopodobnie jeszcze parę konstrukcji przesłucham. Ale nawet jeśli testy na Heco miały się zakończyć, to i tak jest już dobrze. Mam znalezione konstrukcje, które mają szereg zalet, a jednocześnie nie mają wad. Jestem zatem kryty. Już się udało, a może być jeszcze lepiej.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Czasem reakcje na moje testy mnie zaskakują. Co chwila jakieś pretensje.

Drzewiej bywało, że za quality content się płaciło, ale się wymagało. Czasy się zmieniły, mało kto chce płacić za jakość, więc chociaż ponarzekają.
Panie ten cały @Kraft to na psy zszedł, wchodzę sobie do internetu, a tu kotleś pisze nie to co bym chciał przeczytać. Jak to dobrze, że nie muszę za to płacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤣

6 minut temu, Kraft napisał:

Testów nie zamierzam kończyć.

A gdyby np salony audio zaczęły robić trudności, w dostarczaniu materiałów do testów, to stoją u mnie, póki co nie używane, Ushery Be-718 (z berylem na górze) ;)Przypuszczam, że u innych kolegów z forum też się coś ciekawego znajdzie, jak nie będą mieli co czytać  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Zabawne, że do tematu Bogusia "Nowy wzmacniacz" nie ma uwag. Nikt nie dostrzega, że temat podryfował w nieznane i już chyba nigdy nie zawinie do portu;). Ale nieważne. W sumie mogę się czuć wyróżniony, że tylko ja jestem krytykowany:)

hehehe.... 

Czekaj, czekaj, jeszcze nie zacząłem o kablach głośnikowych, ale z tym czekam aż? ...... nie wiem do kiedy.

--------------

A tak poważniej, podejrzewam ze odczuwasz już zmęczenie, ale o tym już wspominałem, że przy tej ilości zacznie wszystko się mieszać i zacierać w pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A tak poważniej, podejrzewam ze odczuwasz już zmęczenie, ale o tym już wspominałem, że przy tej ilości zacznie wszystko się mieszać i zacierać w pamięci.

Szczegóły się rzeczywiście zacierają, ale nie zaciera wypracowane podczas testu przeświadczenie, że dane kolumny trafiają w mój gust lepiej lub gorzej niż inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

I to właśnie dzięki tym, z pozoru nieudanym, testom, lepiej poznałem swoje preferencje i rozpoznałem, co sprawia mi w brzmieniu największą radość. Dlatego ja moje testy uważam za sensowne

Bo jedyna droga by nabrać doświadczenia. 

Niestety ... większość czeka na gotowy przepis.

Nie wiem czy pozostali nie mają odwagi czy wolnej gotówki na zastaw (i tak wróci na konto po teście) czy lęk o ciche noce w sypialni?

Jak to zawsze mówi mój kolega .... "bez słuchania nie ma kupowania".  a każdy z nas powinien tak robić a nie .. przetestuj to przetestuj tamto, ehh...

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Bo jedyna droga by nabrać doświadczenia.

Zgadza się , będzie mógł Kraft na forum doradzać komu która z przetestowanych kolumn może przypaść do gustu :D 
A może do następnego testu zrobić ankietę z 3 kolumnami które Kraft rozważa i lud by zagłosował ? :D Ja bym chętnie zobaczył w teście Buchardt audio S400 czy rzeczywiście zagrałyby tak jak producent opisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kraft napisał:

Chyba muszę się spieszyć, bo jeszcze sprzedasz i okazja na posłuchanie berylu przejdzie mi koło nosa. Szkoda tylko, że tak strasznie daleko mieszkasz:( 

O, a ja cały czas myślałem, że mieszkam blisko :) 

A poważniej, może być już, choć dodam, że sprzedawać póki co nie zamierzam. Lubię je. A w ogóle, to jestem typem zbieracza ;) 

Tak więc, pomimo, że mieszkam blisko... ;) , z konkretami transportowymi proponuję przejść w tło.

Oczywiście zapraszam, jeżeli bywasz w "moich" stronach.

34 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

użyczy Ci Jego obecne dzieło od Pana Nellsona

To wzmacniacz tylko dla odważnych ;) nie ma żadnych zabezpieczeń, a stopień mocy jest dość mocno eksploatowany :) NP założył nawet klub dla najbardziej nieustraszonych w kręceniu pr-kami  - FAB (Fearless Amplifier Builders) :)  Ciekawe, czy ja mógłbym się już zapisać 🤔😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

A to @Kraft juz nie szuka kolumn do swojego wzmacniacza?

Moim zdaniem to już się zrobiły forumowe testy, ciekawość niż realna chęć zmiany. Taki wniosek mi się nasunął.

20 godzin temu, Kraft napisał:

To chyba, jak ktoś już pisze, to należy się cieszyć, a nie namawiać go, żeby sobie odpuścił?

Ja nie pisze żebyś odpuścił. Zwróć tylko uwagę na zawartość w testach pierwszych kolumn. Jest tam zdecydowanie mniej odejść od testu. Proponuję chwilową pauzę aby zaciekawienie wrosło. Jak z przekładaniem premiery Bonda już 3 raz.

19 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

wiec nie fochuj bo My tu czekamy na nowe wrzutki.

Dokładnie.

Po prostu dla zaciekawienia. Zrób pauzę z kolumnami na wzmacniacze. I tak o tym jest mowa w większości Tematów. Rozwiejmy sprawę.

 

Chyba wyszło nie tak jak chciałem :/ Za co przepraszam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to już się zrobiły forumowe testy, ciekawość niż realna chęć zmiany. Taki wniosek mi się nasunął.

Jest odwrotnie niż piszesz. Zaczynałem od chęci kupienia jednej pary kolumn, a skończyło się na decyzji o zakupie trzech par;)

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ja nie pisze żebyś odpuścił. Zwróć tylko uwagę na zawartość w testach pierwszych kolumn. Jest tam zdecydowanie mniej odejść od testu. Proponuję chwilową pauzę aby zaciekawienie wrosło. Jak z przekładaniem premiery Bonda już 3 raz.

Też nie. Czy w moim pierwszym Krafteście o R3 jest mniej OT? Raczej więcej. No taki urok forum. 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Po prostu dla zaciekawienia.

Wpisy na forum są przy okazji. Liczy się moje zaciekawienie tematem. Przestanę, jak to znudzi mnie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...