Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Czy Ty masz w ogóle czas na słuchanie muzyki czy cały czas słuchasz sprzętu?

Tak pół na pół. Na szczęście moje utwory testowe to kawałki wpadające w ucho, żadnego audiofilskiego rzępolenia*, więc nie męczą mnie za bardzo.

* jak pominę płytę, którą podrzucił Bogusław;)

29 minut temu, Kubakk napisał:

Ile można słuchać tych samych kawałków na tym samym sprzęcie ? U mnie max 20h w miesiącu muzyka leci , a i w tym będzie może 10 ;) 

U mnie tak ok. 100 godzin miesięcznie. Co zrobić - lubię muzykę.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:
29 minut temu, Kubakk napisał:

Ile można słuchać tych samych kawałków na tym samym sprzęcie ? U mnie max 20h w miesiącu muzyka leci , a i w tym będzie może 10 ;) 

U mnie tak ok. 100 godzin miesięcznie. Co zrobić - lubię muzykę.

To ja przebijam ... standardowo 6-8h dziennie, ale ... bywa, że granie przeciąga się do późnych godzin, a i zdarza się ze sprzęt wyłączam po 1-ej, czy 2-ej w nocy. 

Jedyny odpoczynek dla sprzętu to druga połowa soboty i niedziela + święta a i to nie zawsze, bo czasami dźwięk z TV wpuszczam na kolumny.

--------

To jeden utworek dla wszystkich, tak by nie było ciągle to samo. https://1drv.ms/u/s!AsRACOwrVoysmHTsvMvPwo8vSTBt?e=I4NmmT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To ja przebijam ... standardowo 6-8h dziennie, ale ... bywa, że granie przeciąga się do późnych godzin, a i zdarza się ze sprzęt wyłączam po 1-ej, czy 2-ej w nocy. 

Przebiłeś moją średnią o jakieś 1.5h :) u mnie nieraz o 3 nad ranem jest dopiero stop! Co zresztą widać po "nocnych" wpisach na forum gdy 99% użytkowników juz śpi :P najlepszy czas na słuchanie muzyki. Wtedy nic sie nie ukryje w przekazie muzycznym.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Bogusław musi mieć jakąś elektrownie wiatrową , nie dość ,że prąd za darmo to super czysty bez zanieczyszczeń :) 

Kiedyś zdarzało się 120h/msc ale głównie jak lampy wygrzewałem , teraz wolę kondensować przyjemność. Mniej słucham i za każdym razem mam "wow" :D
Wracając do tematu , czy są plany na następne testy bo heco chyba dobiega końca ? A może testować kolumny każdego producenta by sprawdzić jak każdy ustawia dźwięk ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kubakk napisał:

 A może testować kolumny każdego producenta by sprawdzić jak każdy ustawia dźwięk ?

O, i to jest swietny pomysł. Myślę, że kolega @Kraft jest na tyle rozpoznawalną osobą, że salony audio powinny same zgłaszać chęć wypozeczenia kolumn. Patrząc na to ile osób wchodzi na Kraftesty, można wysnuć wniosek, że to jedne z popularniejszych wątków na tym forum. A że kolega zaczął testować też kolumny podstawkowe to też jestem żywo zainteresowany jego spostrzeżeniami. Na mojej liście życzeń są jeszcze takie firmy : Dali, Monitor Audio, Dynaudio, Buchardt (bardzo mnie ciekawi czy rzeczywiście tak dobre jak pisze @Q21), gato no i oczywiście już kilka razy tu wspominane Pmc 🙂

Pozdrawiam 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja muzyki odsłuchana. Luźny repertuar. Nic z mojej listy testowej. I znowu kolumny zaprezentowały się z dobrej strony.

Trochę elektroniki: Paul Hardcastle " 19 The 30th Anniversary Mixes", Onuka "Onuka", Jean Michel Jarre "The Concerts in China"

Bardzo dobrze się sprawdzają w takim repertuarze. Może co poniektórym masującego klatę basu będzie brakować, ale szybkość, precyzja i stereofonia robią wrażenie. Szczególnie na "19" (np. drugi utwór) kreowana przez Heco przestrzeń potrafiła zadziwić.

Trochę world music: Rokia Traore "Ne So" i "Beautiful Africa". 

Rewelacyjne wokale. ekspresja, rytm...

Trochę instrumentów klasycznych: John Barry "Diamonds Are Forever"

Bardzo realistyczne brzmienie, głównie dzięki fantastycznej dynamice. Dęciaki atakują znienacka i bez brania jeńców. Bardzo dźwięczne są dzwonki. Solidnie wybrzmiewają niskie tony.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dodam że również typ który obstawiam "jakoś wyładniał" na tle konkurenta :)

Dokładnie, wydawało mi się, że większej paskudy jak te Celany nie da się zrobić ale zdjęcie jest bezlitosne dla... Impuls Audio (i ciężko mi to pisać ponieważ ze trzy modele ich paczek u mnie całkiem ładnie grały i duuużo lepiej wyglądały :)) 

KRAFT, GDZIE SCHOWAŁEŚ PACZKI ODNIESIENIA (KEF LS50)? 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kaczadupa napisał:

Dokładnie, wydawało mi się, że większej paskudy jak te Celany nie da się zrobić ale zdjęcie jest bezlitosne dla... Impuls Audio (i ciężko mi to pisać ponieważ ze trzy modele ich paczek u mnie całkiem ładnie grały i duuużo lepiej wyglądały :)) 

 

Skoro sie "obnażyłeś" to ja również :) wiec... laguny teraz wygladaja wedlug mnie lepiej niz rywal ale to moje zdanie. O gustach sie nie dyskutuje jednak jesli popatrzec na zdjecie powyżej to zdecydowanie laguny sa milsze oku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...