Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Dnia 27.01.2021 o 11:58, Kraft napisał:

Rywale gotowi do ostatecznego starcia.

H12.thumb.png.8b3441fd5128032fe2f4e490b0c4e61a.pngH13.thumb.png.a0072d7830b450d262a3be990189e282.png

 

Coś już odsłuchałeś???? Jakieś pierwsze wnioski? Czasem pierwsze wrażenie rowniez jest cenne podobnie jak te po dłuższym obcowaniu.

Widzę również ze zastosowane sa rozne kable glosnikowe (jakies białe i fioletowe), a by było poprawnie i nikt nie miał zastrzeżeń proponuje raz na jednych a raz na drugich ;) (czyt. Zamiana)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy porównawcze z Lagunami trochę się opóźniają, bo pojawił się pewien problem z basem. Otóż podczas odsłuchów Heco razem z LS-ami, KEF-y stały na standach a Revolution na tapicerowanych krzesłach (ale skierowane pod kątem w górę tak, aby oś prostopadła do przedniej ścianki i głośników przebiegała na wysokości uszu). W tym ustawieniu bas był trochę pełniejszy niż obecnie w ustawieniu na standach. Moim zdaniem lepszy. Czy to tapicerowanie krzesła odpowiednio tłumiło drgania, czy - co chyba bardziej prawdopodobne - wysokość na jakiej znajdował się wówczas niskotonowiec lepiej współgrała z rezonansami w pomieszczeniu. Ta różnica jeszcze raz pokazuje, jak trudno jest oceniać bas z jakiś kolumn, bo w jego przypadku pomieszczenie i ustawienie może tę ocenę zdeterminować.

Przesłuchałem płytę K.D. Lang "Watershed". Zabrzmiała prawie idealnie. Niezwykle namacalne wokale, bardzo dźwięczne i precyzyjne wybrzmienia akustycznych gitar, gdy trzeba ścielący się po podłodze niski bas, zaskakujące (mimo, że dobrze znam tę płytę) efekty przestrzenne. 

Heco mają ogromny potencjał do grania na wysokim poziomie. Nie mogę się nadziwić, że nie było odzewu na moje zapytanie, kto z forumowiczów je posiada. Niebywałe.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kraft napisał:

Heco mają ogromny potencjał do grania na wysokim poziomie. Nie mogę się nadziwić, że nie było odzewu na moje zapytanie, kto z forumowiczów je posiada. Niebywałe.

Przyznam, że z każdym Twoim wpisem o ty monitorach, jestem miło zaskoczony, co mnie cieszy. 

Seria Celan zawsze bardziej była mi kojarzona z kinem domowym, dobrym kinem domowym, dla ludzi z monetą, bo cały komplet Heco, tani nie jest.

Po ich stronie www. widać, że mocno dziś integrują Hi-fi i KD, inwestując w dobry dźwięk dla obu światów, a to chyba dobrze, bo w końcu na płycie Blu-Ray teraz mamy prawdziwy flac 24bit-do 96k a nie jak na płytach DVD, audio to tylko mp3.

Potencjał wyrobu Heco jest mi oczywiście dobrze znany, nie po to zatrzymałem się na ich wyrobie, a podejrzewam, gdy już przyjdzie ten czas "level Up", to kolejny wybór kolumn sam rozpocznę od "La Diva"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

podczas odsłuchów Heco razem z LS-ami, KEF-y stały na standach a Revolution na tapicerowanych krzesłach (ale skierowane pod kątem w górę tak, aby oś prostopadła do przedniej ścianki i głośników przebiegała na wysokości uszu). W tym ustawieniu bas był trochę pełniejszy niż obecnie w ustawieniu na standach. Moim zdaniem lepszy. Czy to tapicerowanie krzesła odpowiednio tłumiło drgania, czy - co chyba bardziej prawdopodobne - wysokość na jakiej znajdował się wówczas niskotonowiec lepiej współgrała z rezonansami w pomieszczeniu.

Kurcze @Kraft dobrze ze o tym napisałeś. Pamietasz jak ostatnio były dociekania jakie masz standy. Wlasnie dlatego ze wysokosc tweetera i pochylenie kolumn (wielokrotnie były debaty tu na forum o tym), ma bardzo różny wpływ na postrzeganie dzwieku. 

To może całkowicie fałszować opis brzmienia. Pewnym wyjsciem moze sie okazać podwojny test raz jeden produkt na standzie (np. Kef) a drugi na taborecie (np. Revolution), by po odsłuchu zamienić je miejscami i porownac jak tym razem wypadły. Ale to dwa razy wiecej "pracy" więc może Ci sie nie chcieć

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokości na jakiej znajduje się tweeter bym nie demonizował. Jak kolumny stają zbyt nisko, ale pochylimy je trochę do tyłu, to oś odsłuchu (prosta prostopadła do tweetera) i zgranie fazowe między przetwornikami mamy takie samo, jak przy umieszczeniu na prawidłowej wysokości, ale bez pochylania. Jeśli coś robi różnicę, to odbicia od podłogi - interferencja basu może wystąpić w innym miejscu (zmiana opóźnienia fali odbitej). Tylko, że każdy słucha w innym oddaleniu od kolumn, więc czy mam ustawione tak, czy siak, to dla innych precyzyjne i uniwersalne wnioski z moich odczuć "na basie" i tak nie płyną.

Ze spokojem.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Seria Celan zawsze bardziej była mi kojarzona z kinem domowym, dobrym kinem domowym, dla ludzi z monetą, bo cały komplet Heco, tani nie jest.

Cele dobrego Hi-Fi i KD są chyba zbieżne. Kolumny mają realistycznie grać. Zresztą większość dużych producentów ma komplety kolumn do KD oparte na swoich drogich seriach (np. KEF Reference centralny za 19 500 zł czy Bowers & Wilkins Diamond D3 centralny za 18 000 zł), więc to żaden wstyd.

 

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Potencjał wyrobu Heco jest mi oczywiście dobrze znany, nie po to zatrzymałem się na ich wyrobie, a podejrzewam, gdy już przyjdzie ten czas "level Up", to kolejny wybór kolumn sam rozpocznę od "La Diva"

Jakby te Heco miały trochę inny wygląd, inny znaczek i kosztowały 2-3 razy tyle, to nikt by się nie dziwił, że dobrze grają;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jakby te Heco miały trochę inny wygląd, inny znaczek i kosztowały 2-3 razy tyle, to nikt by się nie dziwił, że dobrze grają;)

Jakby to powiedzieć, teraz to już troszkę fantazjujesz z tym 2-3 razy tyle. Mogą być bardzo dobre w swoje cenie ale nie oszukujmy się, Heco/Magnat też nie jest od wczoraj na rynku i doskonale potrafi pozycjonować swoje produkty. A wygląd faktycznie jak zabawki z chińskiego marketu i tu nasz dystrybutor mógłby delikatnie zasugerować bardziej przemyślany "dizajn".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

HI-FI ENJOYMENT MEETS HOME CINEMA FUN

Coś w tym jest, bo FUNu przy słuchaniu muzyki z Heco nie brakuje:)

35 minut temu, kaczadupa napisał:

Jakby to powiedzieć, teraz to już troszkę fantazjujesz z tym 2-3 razy tyle. Mogą być bardzo dobre w swoje cenie ale nie oszukujmy się, Heco/Magnat też nie jest od wczoraj na rynku i doskonale potrafi pozycjonować swoje produkty. 

Tak się składa, że mam ostatnio niezłe porównanie w segmentach 5000-10 000 zł i wiem z grubsza, jakiej klasy brzmienia można się na poszczególnych pułapach cenowych spodziewać. Jeszcze niedawno Revolution kosztowały 5200 zł i uważam, że ich brzmienie nie było wówczas wcale przecenione. Teraz można je dostać za 3500 zł, a brzmienie jest tak samo dobre, jak wcześniej. Uważam, że wielu cech ich grania nie powstydziłby się i kolumny za dychę. No udał się Heco (a może raczej Finkowi) ten model niesamowicie. Jest tak, jak zacytował Boguś "TRUE SOUND. NOTHING ELSE". Okazuje się, że właściwie nic więcej nie potrzeba.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Trafiłem na info odnośnie dziwnego pierścienia wysokotowca. 

https://www.lowbeats.de/test-standbox-heco-celan-revolution-9/

Fajny test. Przyda mi się. Niektóre zdania mogę żywcem przepisać do podsumowania testu Revolution 3;)

Rzuca też pewne światło na to, jak pozycjonować trójki. Recenzent stawia znak równości między klasą grania Revolution 9 i Dynaudio Evoke 50 (cena testowych egzemplarzy to odpowiednio 4000 i 4400 Euro). No i tu jest pies pogrzebany. Porównajmy teraz polskie ceny monitorów z obu serii: Evoke 20 - 8500 zł, Revolution 3 - 3500 zł.  I jak tu się nie zachwycać?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kraft napisał:

I jak tu się nie zachwycać?

Raczej nie ma czym. Te monitory są dobrze wycenione i tyle. "Przecenione" są zaś dynki. Powinny kosztować mniej. Nie dajmy się zwariować.

Z moich skromnych doświadczeń. Miałem Kefy R300. Nowe kosztowały ponad 5 tysi. Powinny wg mnie kosztować ok. 2k. Czasami cena nie współgra z wartością "soniczną", a odpowiada za nią marketing. Te celany sonicznie wg opisów to rewelacja. Może te festyniarskie ozdobniki powodują taki normalny pułap cenowy bo co innego? No właśnie. Nie ma czego się czepić, a te pierścienie mogą się podobać i na pewno mają fanów. Czyli cena normalna żeby towar schodził bo konkurencja jeszcze myśli, że da radę na metkach jechać bo rynek się nie nasycił, zatem kupców jest sporo, tylko czy na pewno przyjdą do nich? 

Monitory Heco oprócz opisanych zalet mają jeszcze jedną. Dla użytkowników lamp bardzo istotną. Które z podobnych konstrukcji mają efektywność 90 dB? Kef R300? 88dB. B&W 706? 88dB. Focal Aria? 86dB. Jak mi się znudzą BMNy to kto wie? Może posłucham tych Celanów 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Rzuca też pewne światło na to, jak pozycjonować trójki. Recenzent stawia znak równości między klasą grania Revolution 9 i Dynaudio Evoke 50 (cena testowych egzemplarzy to odpowiednio 4000 i 4400 Euro). No i tu jest pies pogrzebany. Porównajmy teraz polskie ceny monitorów z obu serii: Evoke 20 - 8500 zł, Revolution 3 - 3500 zł.  I jak tu się nie zachwycać?

A mnie zastanawia i zaskakuje to, że w Niemczech seria Evoke od Dynaudio sprzedaje się fenomenalnie. 

U nas w kraju Evoke jest  niewypałem jeżeli chodzi o wielkość sprzedaży i nic tu się już nie zmieni. 

A co do samego lowbeats to bądźmy poważni ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kaczadupa napisał:

A mnie zastanawia i zaskakuje to, że w Niemczech seria Evoke od Dynaudio sprzedaje się fenomenalnie. 

U nas w kraju Evoke jest  niewypałem jeżeli chodzi o wielkość sprzedaży i nic tu się już nie zmieni. 

Większe zarobki, mniejsze liczenie się z pieniędzmi. Chęć posiadania czegoś ekskluzywnego, modnego?

Dla mnie osobiście przymiarki do Dynaudio i Hegel zawsze były rozczarowaniem stosunku ceny do jakości - za każdym razem mi nie pasowały... 😉

i chyba nie chodzi o neutralność - bo raczej nie przepadam za graniem nadmierną V-ką i lubię np. szkołe grania Proac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

Dla użytkowników lamp bardzo istotną. Które z podobnych konstrukcji mają efektywność 90 dB? Kef R300? 88dB. B&W 706? 88dB. Focal Aria? 86dB.

Jaki byłby optymalny/minimalny zakres dB kolumn, by w miarę prawidłowo komponować go z przecietna kilkuwatową lampą? Czy te 90dB to jest minimum?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy te 90dB to jest minimum?

Szczerze nie analizowałem tego zbytnio. Internety przeglądając i mając kilka kolumn różnych efektywności, po tym jak je posłuchałem, doszedłem do takich wniosków. 

Napisałem ogólnie bo lampa lampie nie równa. Mój PP 12 W daje radę ze wszystkim ale 3 W SET jest bardziej wybredny 😉

Czuć różnicę. Wg mnie 90 dB to minimum minimorum dla lampy 3W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...