Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

14 godzin temu, Kraft napisał:

Fajny test.

Podejrzewam, że Heco ciężar swojej oferty przenieśli na ta serie, redukując ofertę modelową. Teraz z tej linii każdy dobierze coś pod siebie indywidualnie. Stereo? KD? jak kto uważa, wedle potrzeb i pomieszczenia.

Nie ma już serii Elementa / Music Style / Aleva GT (wąskie słupki) / Celan GT - ten ostatni, to chyba ojciec serii Revolution / no i Seria DIREKT, która też już jest wygaszana.

 Sądzę, że po "rewolucji", 9-ka, to może być taki odpowiednik moich The New Statement, które wcześniej były wyżej pozycjonowane i tylko do stereo. 

A na końcu oferty jest, obiekt mojego zainteresowania "La Diva "które zastąpiły "Concerto Grosso"

Heco ma właśnie tę zaletę, o której Mariusz pisze --- wysoką skuteczność, dla Lampy jak znalazł. Ja przy moim słabym piecyku, też z tego korzystam i nie mam dzięki temu dyskomfortu - braku mocy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Podejrzewam, że Heco ciężar swojej oferty przenieśli na ta serie, redukując ofertę modelową.

W dzisiejszych czasach nie ma chyba sensu mieć w ofercie więcej niż trzy linie. Po trzy serie mają Bowers i KEF i dobrze sobie radzą. Heco ma już dwie udane serie, Revolution i Aurora. Pewnie odświeżą trzecią (Victa) i będą mieli spokój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2021 o 09:22, Kraft napisał:

Testy porównawcze z Lagunami trochę się opóźniają, bo pojawił się pewien problem z basem. Otóż podczas odsłuchów Heco razem z LS-ami, KEF-y stały na standach a Revolution na tapicerowanych krzesłach (ale skierowane pod kątem w górę tak, aby oś prostopadła do przedniej ścianki i głośników przebiegała na wysokości uszu). W tym ustawieniu bas był trochę pełniejszy niż obecnie w ustawieniu na standach. Moim zdaniem lepszy. Czy to tapicerowanie krzesła odpowiednio tłumiło drgania, czy - co chyba bardziej prawdopodobne - wysokość na jakiej znajdował się wówczas niskotonowiec lepiej współgrała z rezonansami w pomieszczeniu. Ta różnica jeszcze raz pokazuje, jak trudno jest oceniać bas z jakiś kolumn, bo w jego przypadku pomieszczenie i ustawienie może tę ocenę zdeterminować.

Przesłuchałem płytę K.D. Lang "Watershed". Zabrzmiała prawie idealnie. Niezwykle namacalne wokale, bardzo dźwięczne i precyzyjne wybrzmienia akustycznych gitar, gdy trzeba ścielący się po podłodze niski bas, zaskakujące (mimo, że dobrze znam tę płytę) efekty przestrzenne. 

Heco mają ogromny potencjał do grania na wysokim poziomie. Nie mogę się nadziwić, że nie było odzewu na moje zapytanie, kto z forumowiczów je posiada. Niebywałe.

Witam wszystkich.

Od 2lat posiadam własne m3 i wisienką na torcie miałbyć sprzęt audio.Taki do kina domowego lepszy od poprzedniego soundbara.Jako wielbiciel filmów i gier wideo kupiłem Klipsch rp260f rp450c rp...... Sub svs12Nsd. elektronika Onkyo rz1100.

Przez około rok nie mogłem przyzwyczaić się do dzwieków klipsch w stereo na zacnym ampli.Po kilku artykułach kupiłem drugi w życiu wzmak Rotel ra1572.Potem w fajnej cenie kupiłem pierwsze w życiu monitory Heco Celan Revolution3.

Te kolumny zmiotły swoją grą wieksze klipsch rp260f może z powodu małego pokoju tylko 18m kw.Co tu się dziwić jak klipsch typowo jest do kina.

Ale jak heco zagrało dużo lepiej z amplitunerem Onkyo rz1100 niż klipsch rp260f z Rotel ra1572.Stwierdziłem no chyba udało mi się w ciemno kupić ciekawe kolumny potwierdza to test tak jak klipsch do kina.

Na koniec.Na sprzęt miało być wydane z ampli max 6tys zł.Do tego czasu dużo więcej.

Cieszę się że nie tylko mi i wszystkim którzy u mnie słuchali Heco się podobają nie wszystkim z wyglądu ale za to jak muzykalnie grają.

Dobra robota Kraft.Pozdrawiam Wszystkich.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wogóle śmieszną historię miałem w zeszłym roku.

Po pracy w Berlinie dostałem parę kolum Grundig Audiorama 7000 całkowicie za darmo.Po przeczyszczeniu sprzedałem na olx za 1500zł.Dołożyłem jakieś 500zł i zakupiłem 6cio miesięczne Heco Celan Revolution3.Więc tanim kosztem łącznie za 2tys.

Nie ukrywam że chodziło o polską cenę tych kolumn w niemczech nie schodziły poniżej 1000e.Więc stwierdziłem jak się nie spodobają sprzedam i nie stracę.Mieszkam na granicy Pl De na kleineanzeige z pocałowaniem w rękę za 450e.Narazie szkoda mi sprzedać.Tym bardziej po tym teście.Chciałem zamienić na klipsch rp600ml(450e pl 2700zł) lub svs ultra bockself(na zamówienie 4700zł)ale może być gorzej.

20200920_185448.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

W dzisiejszych czasach nie ma chyba sensu mieć w ofercie więcej niż trzy linie. Po trzy serie mają Bowers i KEF i dobrze sobie radzą. Heco ma już dwie udane serie, Revolution i Aurora. Pewnie odświeżą trzecią (Victa) i będą mieli spokój. 

Ale miedzy Revolution 9 i La Diva jest ogromna różnica cenowa. Pewnie ją czymś zapełnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dedal75 napisał:

Kolor kolorem 😉

Czyli zdjęcie do prezentacji różnic w wyglądzie?

A jak to ustawione jest (było ) na co dzień?  Pzdr

Ogólnie jak już naciskasz nie wiem czy na takiej grupie powinienem pokazywać fotki z pomieszanymi kablami itd.

Bez komentarzy proszę jak komuś cos sie nie podoba.heh

Klipsch ma tak ustawione a heco jeszcze nie ma standów i narazie nie wiem jakie będą czy wogóle będą.Zastanawiam się jak to bedzie wyglądało finalnie.Pozdrawiam

20210130_210845.jpg

20210129_224022.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eki Quantameki, jakbym mógł coś zasugerować, to podłożenie czegoś, np. złożonej ściereczki, pod przednią część Heco tak, by pochylić je trochę do tyłu. Wtedy będziesz miał zgranie fazowe przetworników i zakres pasma taki, jak przewidział konstruktor. Teraz kolumny są ustawione zbyt nisko i te parametry masz zaburzone. Jakbyś je trochę skręcił do wewnątrz, to też pewnie nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kraft napisał:

@Eki Quantameki, jakbym mógł coś zasugerować, to podłożenie czegoś, np. złożonej ściereczki, pod przednią część Heco tak, by pochylić je trochę do tyłu. Wtedy będziesz miał zgranie fazowe przetworników i zakres pasma taki, jak przewidział konstruktor. Teraz kolumny są ustawione zbyt nisko i te parametry masz zaburzone. Jakbyś je trochę skręcił do wewnątrz, to też pewnie nie zaszkodzi.

Dzięki napewno tak je przetestuje.

Ogólnie dzisiaj były skierowane w moim kierunku ja co chwile coś przestawiam.

Jakie standy byś mi polecił do nich chodzi o wysokość?

Znasz może wzmak Rotel ra1572?zaówarzyłem że Heco R3 Super gra z ostrym amplitunerem Onkyo rz1100 (może właśnie takiego potrzebują)nie wiem czy niektóre utwory lepiej grają przez ampli niż przez dosyć dobry wzmak.

Onkyo rz używa wewnętrznej aplikacji Tidal.

Do Rotela podpinam laptopa z czego też odpalam tidala( może tu jest problem z jakością)? pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Zdarzyło się że , ludzie piszą jak to nie wymiata ,a jak już człowiek wpadnie  posłuchać to okazuje się że ustawienie to porażka a brzmienie to kupa. 

Nie mam zamiaru komentować , każdy robi jak uwaza za słuszne . Pzdr

Niestety Dedal75 ja nie jestem osobą która mogła by napisać komuś że kolumny grają super.2lata temu miałem Soundbara Lg za 800zł też było nie zle.Chciałem sobie polepszyć i w swoim życiu słyszałem r620f rp260f Grundig audiorama 7000 Heco Celan Revolution3.

Jak.sam widzisz nie za dużo.

Jedyne co to mogę porównać do kolumn Klipsch rp260f które większość ludzi nie uwarza wogóle jako kolumny do muzyki.

W Klipsch z Ampli Onkyo dzwięk był troszkę nienaturalny z Rotel lepiej mimo to 30pr utworów nie mogłem przełknąć.

Włączyłem Heco na Onkyo stwierdziłem.O Onkyo potrafi grać i to jak.Rotel też pokazał klasę zagęścił cały przekaz.Czy tobie by przypasowały.Nie wiem.Może zagrały by tak strasznie że nie chciałbyś słuchać kolejnego utworu.Jak masz możliwość i ochotę sprawdz.

W życiu nie byłem w sklepie audio na odsłuchu a heco kupiłem bo były tanie w porównaniu ceny zagranicznej.

Na dzień dziesiejszy już mam kilka pomysłów na atmosy zmiane klipsch rp260f na inne żebym mógł zgrać kd i stereo razem na takiej małej powierzchni.Wiem jedno w ciemno mogłem trafić różnie u mnie heco zostaje niestety nie wiem na ile czasu.pozdr.

Ps 

Ustawień jest dużo więcej niż serii głośników.Zobacz to.Można.można wszystko.

 

received_414001982938767.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, JaZz napisał:

Stary 😮 Co to za ustawienie? Ale tam ciasno..... A sorroundy ustawione w telewizor? Nie gniewaj się. To twoje? Wtf? 

Nie znalazłem w necie gdyż uważałem że mam za małe pomieszczenie co do kolumn podłogowych.Moje fotki są troszkę wyżej.Też trzeba trochę popracować nad akustyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Eki Quantameki napisał:

 

 

received_414001982938767.jpeg

O żesz....  patrzac na panel scienny i pierwsze odbicie - słuchacz powinien siedzieć w tylnej scianie, ale znowu patrzac na ustawienie 5.1 optymalnie jest na srodku łóżka...  kosmos w ch..... :)

Dnia 30.01.2021 o 20:24, Eki Quantameki napisał:

 

20210130_210845.jpg

20210129_224022.jpg

Te skrzynki nie powinny stać tak bardzo w ścianie. Ile tam jest przestrzeni? 10cm? Spróbuj bardziej do wewnatrz i skieruj w słuchacza plus "wyjedź" nimi chociaz troche w pokój. Bas troche ucierpi ale poprawia sie inne aspekty dzwieku "na bank". A w sumie to bas nie ucierpi bo masz subwoofer 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

O żesz....  patrzac na panel scienny i pierwsze odbicie - słuchacz powinien siedzieć w tylnej scianie, ale znowu patrzac na ustawienie 5.1 optymalnie jest na srodku łóżka...  kosmos w ch..... :)

Te skrzynki nie powinny stać tak bardzo w ścianie. Ile tam jest przestrzeni? 10cm? Spróbuj bardziej do wewnatrz i skieruj w słuchacza plus "wyjedź" nimi chociaz troche w pokój. Bas troche ucierpi ale poprawia sie inne aspekty dzwieku "na bank". A w sumie to bas nie ucierpi bo masz subwoofer 😜

Te pierwsze zdjęcie to miszczostwo świata.Facet ustawił tyle kolumn na 5m kw co inni na 40stu.

Co do mojego zdjęcia jeżeli chodzi o Klipsch rp260f w kd nie ma żadnego problemu kolumny ustawione na 80hz.Resztę przejmuje sub.

W stereo owszem jak się włączy naprawdę głośno i utwór jest słabej jakości wystepuje dudnienie.Ustawienie w żadnym miejscu tam nie pomaga czy bliżej centrala czy skierowanie w moją stronę,wysunięcie też nie pomaga.

Stwierdziłem że rp260f idzie w odstawkę.A właśnie heco miało wejść na to miejse.Nie zgrało się to wizualnie dlatego zamierzam zamienić rp260f na rp640d(kolumny klipsch na ścianę).A heco celan na miejsce rp260f.Wtedy na 3m pomieściłbym kd i stereo.

Może więcej o Heco ma ktoś jeszcze model Heco Celan Revolution3 nie ukrywam za tą cenę co kupiłem to naprawdę fajne kolumny.A cena rachunku trochę więcej niż połowa niemieckiej 1000euro.pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Troche mi to przypomina moje dawne ustawienie :P

W 9m spore kolumny podłogowe i jedne monitory, też spore. Co się nie robi dla efektu :P

Pozdrawiam

Trochę rozumiem jak dla mnie Klipsch rp260f są za duże na pokój 18m kw.A polecano mi model rp280f(sprzedawcy jak i grupa klipsch).Do nikogo nie mam pretensji jedni wstawią rf7mk3 na 20m a innych zabiją duże monitory.

Do drugiego pokoju 10m kw wstawiłem na próbę Heco Celan R3.Oj była sieczka.Musiałbym sporo popracować nad akustyką żeby mogły tam zostać.pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2021 o 21:53, Kraft napisał:

@Eki Quantameki, jakbym mógł coś zasugerować, to podłożenie czegoś, np. złożonej ściereczki, pod przednią część Heco tak, by pochylić je trochę do tyłu. Wtedy będziesz miał zgranie fazowe przetworników i zakres pasma taki, jak przewidział konstruktor. Teraz kolumny są ustawione zbyt nisko i te parametry masz zaburzone. Jakbyś je trochę skręcił do wewnątrz, to też pewnie nie zaszkodzi.

Witam.

Troszkę pochyliłem do tyłu te kolumny i naprawde grają dużo lepiej.Nie spodziewałem się aż takiego efektu.

Teraz kolejny problem gdzie ja znajdę takie standy które pochylą je do tyłu.

Ktoś ma jakieś propozycje może ktoś ma takie standy.

Dzieki za pomoc.pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurek5551 napisał:

Może wystarczą standy wyższe niż te krzesła.

 

1 godzinę temu, RLC napisał:

Właśnie maksymalnie 10cm więcej od bajecznych krzesełek. 

Dzięki za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...