Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Jak nie podoba się kolor biały czy brązowy.Napewno przypasuje wam black piano.Wykonanie kolumny jest na wysokim poziomie tu nie ma się do czego przyczepić. 

Jak dla mnie Heco Celan R3 są ładne a grają jak za cenę kupna idealnie.

Wiadomo komu nie przypasują poprostu nie kupi.Zawsze można kupić używki za 7tys lepiej wyglądające i podobnie grające ja zadowole się celanem r3 za 2tys.

Screenshot_20210208-114328.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaczadupa napisał:

Czy to się nam podoba czy nie, oczy też "słyszą" :)

Ja nie słuchając żadnego dużego Moon-a (znam tylko ich słuchawkowe klamoty) wygrywając w totka na drugi dzień po wygranej kupuję w ciemno z Q21 te klamoty:

Moon_Anniversary_Edition.jpg

Ja natomiast nie mógł bym mieć Moona, ponieważ, zamiast słuchać muzyki, moje oczy by widziały, jak Moon rżnie "owieczki" wkładając do własnej obudowy bebechy Denona za 1200 $ i sprzedając po 18000 $ :).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubakk napisał:

Czyli finalnie dobre monitory za rozsądną cenę - do mniejszego pomieszczenia

Myślę, że jakby miały trochę fikuśniej i z klasą wykończoną obudowę, bardziej uznane logo i kosztowały 6000-8000 zł, to ludzie by kupowali i chwalili, jaka to okazja i jak rewelacyjnie brzmią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kraft napisał:

Myślę, że jakby miały trochę fikuśniej i z klasą wykończoną obudowę, bardziej uznane logo i kosztowały 6000-8000 zł, to ludzie by kupowali i chwalili, jaka to okazja i jak rewelacyjnie brzmią.

Czy to oznacza, że zastępujesz swoje drogie, z nośną nazwą, fikuśne i obcmokane wszędzie KEF ls50 na Heco Celan i teraz najlepsze - Revolution? Każdy zna odpowiedź...

Moim zdaniem odwdzięczanie się na zasadzie, że Celany grają jak konkurencja za 8kzl wywiera odwrotny od zamierzonego skutek. Ładnie opisujesz brzmienie, tak trzymać ale te wstawki o wielokrotnie  droższej konkurencji grającej jak Heco Celan wszystko psują... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Czy to oznacza, że zastępujesz swoje drogie, z nośną nazwą, fikuśne i obcmokane wszędzie KEF ls50 na Heco Celan i teraz najlepsze - Revolution? Każdy zna odpowiedź...

KEF-y zostały kupione do innego, mniejszego pomieszczenia. Celany się tam nie zmieszczą, więc nie mam dylematu. Zresztą KEF-y kupiłem taniej niż cena Heco, więc nie ma o czym mówić. 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Moim zdaniem odwdzięczanie się na zasadzie, że Celany grają jak konkurencja za 8kzl wywiera odwrotny od zamierzonego skutek. Ładnie opisujesz brzmienie, tak trzymać ale te wstawki o wielokrotnie  droższej konkurencji grającej jak Heco Celan wszystko psują... 

Trochę kolumn w ostatnim czasie posłuchałem. Byłem rozczarowany faktem, że nie mogę znaleźć "okazji" - kolumn grających lepiej niż wskazywałaby na to ich cena. Wszyscy trzymają poziom. Kolumny za 6000 zł grają, jak inne za 6000 zł itd. Tak myślałem do czasu, gdy posłuchałem Heco. Okazało się, że okazje się jednak trafiają. Wiara w cuda przywrócona! No to chyba głupio by było, gdybym się tą informacją nie podzielił z forumowiczami, tylko zatrzymał ją dla siebie. 

A co do podlizywania się komukolwiek, to chwaląc Heco czynię wręcz przeciwnie. Zamiast podlizywać się zhierachizowanemu, audiofilskiemu środowisku, gdzie każda marka ma swoje miejsce - jedne są cacy, a inne są be - piszę szczerze, co uważam. A uważam, że Revolution grają świetnie.  I co z tego, że marka "marketowa", nieaudiofilska. Zamiast stroszyć piórka i pitolić bzdety, jak niektórzy, ich konstruktorzy zakasali rękawy, pomyśleli, pobadali, poteoretyzowali, pomierzyli, policzyli, poodsłuchiwali i zrobili kolumny, że palce lizać. Ale kto mądremu zabroni.

Na koniec najlepsze. Śmiejesz się, ale Revolution są na górze mojej listy do ewentualnego zakupu. Czy je ostatecznie nabędę - jeszcze nie wiem. Mam w planach odsłuchać parę innych kolumn, więc może trafię na coś jeszcze ciekawszego. Ale ważne jest to, że mógłbym je kupić. Postawić i słuchać sobie na nich muzyki z przyjemnością i satysfakcją. I nie dlatego myslę o ich zakupie, że są tanie - stać mnie na dużo droższe. Mógłbym je kupić, bo mają zestaw zalet, który wpasowuje się w mój gust i w moje pomieszczenie. Howgh.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kraft.

Wiem że rzadko robisz testy budżetowych kolumn.Ale czy jest możliwość sprawdzenia przez ciebie Kolumn Klipsch rp600m vs Heco Celan Revolution3?

Steve Guttenberg z You Tube uznał te monitory Klipsch rp600m za najlepsze monitory roku 2018.

Wiem że to nie dotyka półki cenowej 6000zł za parę bo bez problemu można kupić za 2300zł w Polsce a ja kupiłem we Francji za 350e z wysyłką.

Mimo to uważam że warto je przetestować.

Porównywano rp600m do Kef ls50.Wcale zle nie wypadły.Super test Heco dzieki bardzo.Pozdrawiam

16128184777944241552743567553834.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Trochę kolumn w ostatnim czasie posłuchałem. Byłem rozczarowany faktem, że nie mogę znaleźć "okazji" - kolumn grających lepiej niż wskazywałaby na to ich cena. Wszyscy trzymają poziom. Kolumny za 6000 zł grają, jak inne za 6000 zł itd. Tak myślałem do czasu, gdy posłuchałem Heco. Okazało się, że okazje się jednak trafiają. Wiara w cuda przywrócona!

To nie wiara tylko ekonomia.

Często zdarza się że Magnat i Heco w niemczech jest droższy niż u nas.

Polski dystrybutor oszczędza na marketingu.

To +/- jakieś 30% ceny kolumn. I NIE dolicza jej do finalnej ceny produktu. Klient nie płaci za testy w gazetkach, za testy blogowe itp, itd. Także nie daje swoich banerów na stronach i forach internetowych. Dlatego ich kolumny są wycenione po prostu lepiej. Ale są mniej znane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, S4Home napisał:

To nie wiara tylko ekonomia.

Jeśli tak, to znaczy, że mam pierońsko precyzyjnie skalibrowany słuch i potrafię bezbłędnie przeliczać brzmienie na pieniądze;). W przypadku Revolution 3 od razu rzuciło mi się w uszy, że relacja ceny i jakości grania nie pasują do siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

To nie wiara tylko ekonomia.

Często zdarza się że Magnat i Heco w niemczech jest droższy niż u nas.

Polski dystrybutor oszczędza na marketingu.

To +/- jakieś 30% ceny kolumn. I NIE dolicza jej do finalnej ceny produktu. Klient nie płaci za testy w gazetkach, za testy blogowe itp, itd. Także nie daje swoich banerów na stronach i forach internetowych. Dlatego ich kolumny są wycenione po prostu lepiej. Ale są mniej znane.

 

Witam w stu procentach Pana rozumiem Mieszkam na granicy polsko niemieckiej i śledzę ceny w obu krajach.

Heco celan r3 w de od 1000e do 1300e. W pl od 3200zł do 3900zł

Wiele jest przykładów Magnaty to były też o połowę tańsze w Polsce.

Ja się zapytam o ceny kolumn z Ameryki które również nie mają u nas reklam i dodatkowych kosztów.

Klipsch rp600m w de 450e u nas 2799zł(600e)

Ja kupiłem we Francji za 350e(cena nie do osiągnięcia za używkę w naszym kraju.)

Polk audio s55e za pare 440e do 540e u nas 3200zł do 3500zł a nawet 4tys.

Wcisnę jeszcze 4letni Ampli Onkyo rz1100 996e zapłaciłem a w pl nadal 6999zł jakieś 1600e.

Dlaczego taka rozbierzność cenowa w europie poszczególnych produktów.Czy to nie jest tak że klijent do was dzwoni a wy macie możliwość dać wysoki rabat żeby wyszedł od was zadowolony.Czy poprostu ceny przez was wynegocjowane są wyższe?

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eki Quantameki napisał:

Dlaczego taka rozbierzność cenowa w europie poszczególnych produktów.Czy to nie jest tak że klijent do was dzwoni a wy macie możliwość dać wysoki rabat żeby wyszedł od was zadowolony.Czy poprostu ceny przez was wynegocjowane są wyższe?

Juz chyba w przeszłości "mielony" był ten temat tutaj.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...