Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

43 minuty temu, Karol64208 napisał:

Podobnie ma się z porównaniem monitorów z kolumnami stereo

Swego czasu napisałem po teście Bowers 706, że te nie mają skrupułów i grają jak dorosłe słupki.  

Ale z reguły, zawsze jest inna barwa i ilość basu pomiędzy dużymi a małymi. Inna komora inaczej strojony basreflex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Daj już sobie spokój, dziewczyna, bez wiedzy, bez doświadczenia, na dość powszechnym sprzęcie, pogrzebała Twoje doświadczenia, a Ty koniecznie chcesz udowodnić na przekór innym, że to Ty masz racje. 

A skąd jesteś? jak nie daleko, biorę moje kable (skoro o nich piszesz) i przyjeżdżam do Ciebie na testy. Teraz to już pojedynczy czy podwójny nie wystarcza, teraz to już trzeba 15-20 razy testować... co za bełkot.

Przecież to Ty mnie zawołałeś do wątku, do którego nawet bym nie zajrzał.

A kiedy poprosiłem abyś obiektywnie udowodnił zachodzenie zjawiska, które opisujesz, to się jakoś rakiem wycofujesz (że za dużo roboty, itd).

Jestem ze stolicy. Jeśli chce Ci się z Wejherowa jechać do mnie z dwoma kablami - jednym "wygrzanym", a drugim nowym, abyśmy udowodnili Ci w testach ABX, że nie słychać żadnej różnicy, to zapraszam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TomekN napisał:

Przecież to Ty mnie zawołałeś do wątku, do którego nawet bym nie zajrzał.

A kiedy poprosiłem abyś obiektywnie udowodnił zachodzenie zjawiska, które opisujesz, to się jakoś rakiem wycofujesz (że za dużo roboty, itd).

Jestem ze stolicy. Jeśli chce Ci się z Wejherowa jechać do mnie z dwoma kablami - jednym "wygrzanym", a drugim nowym, abyśmy udowodnili Ci w testach ABX, że nie słychać żadnej różnicy, to zapraszam :D

Obiektywnie to ... miernik, bo słuch kuleje? nic na to nie poradzę, musisz jeszcze więcej czytać w Internecie. Teraz rozpoznaj temat, czemu wkładki gramofonowe "grają" inaczej, jak to ogarniesz miernikiem to napisz coś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Teraz rozpoznaj temat, czemu wkładki gramofonowe "grają" inaczej, jak to ogarniesz miernikiem to napisz coś ciekawego.

to żadna magia¬¬, trochę wiedzy i wszystko jasne.

58 minut temu, seba3002 napisał:

A monitory to nie kolumny stereo 😐?

ogórek zielony ze szklarni to nie ogórek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Bywa też, jak u mnie po wygrzaniu się B&W 685S2, że zaczęły kaleczyć uszy wysokimi tonami. A początkowe granie było takie fajne. To co opisujesz to normalne zjawisko. Tak powinno być.

Potwierdzam u mnie w poprzedniku tego modelu to samo się wydarzyło, na początku miło a później zrobiło się niemiło. Ja staram się dodatkowo pisać, że wygrzewanie kolumn nie musi przynieść tylko pozytywnych rezultatów jak widać na tych przykładach. Także warto o tym pamiętać, że wcale nie musi być lepiej bo może być też gorzej.

PS Boguś ale nie wiem czy ja się liczę bo nie robiłem pomiarów, co innego jakby wyszło w pomiarach to wtedy na pewno bym usłyszał nie ma siły. Pozdrawiam!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Karol64208 napisał:

Na  pewno opinia słuchacza muzyki na monitorach to nie opinia tylko zachwalanie tego co ma i tak jest

I tak jest bo rzekłeś. 

Pójdźmy dalej. Jeżeli ktoś nie ma kolumn z 30 centymetrowymi wooferami to nie ma prawa głosu! 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Na  pewno opinia słuchacza muzyki na monitorach to nie opinia tylko zachwalanie tego co ma i tak jest

Ups! ja bym się nie odważył tego napisać w temacie monitorów Heco, gospodarz może mocno się obrazić.

19 minut temu, lysyrafal napisał:

PS Boguś ale nie wiem czy ja się liczę bo nie robiłem pomiarów, co innego jakby wyszło w pomiarach to wtedy bym na pewno bym usłyszał nie ma siły. Pozdrawiam!

Tak na prawdę, do czego te pomiary są potrzebne? wzmacniacz, CD, streamer, kolumny, .. do czego? Moc, pasmo przenoszenia skuteczność?

Czy jak kopułka aluminiowa po wygrzaniu już daje po uszach (chociaż pomiar tego nie pokarze) to należy wierzyć miernikowi i trzymać takie monitory dalej?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tak na prawdę, do czego te pomiary są potrzebne? wzmacniacz, CD, streamer, kolumny, .. do czego? Moc, pasmo przenoszenia skuteczność?

Ja to mówię pomiary są ok i nie mam nic do ludzi, którzy to robią ale ostatecznym sędzią są zawsze własne uszy.

39 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czy jak kopułka aluminiowa po wygrzaniu już daje po uszach (chociaż pomiar tego nie pokarze) to należy wierzyć miernikowi i trzymać takie monitory dalej?

Otóż to nie wszytko da się zmierzyć i dlatego zmieniłem kolumny na takie, które już mnie nie męczą.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Obiektywnie to ... miernik, bo słuch kuleje?

Ale jaki miernik? Miałeś to sprawdzić - jak sądzę najbardziej czułym i wiarygodnym instrumentem w łańcuchu audio - swoim własnym uchem.

O obiektywność testu miała zadbać druga osoba przełączająca kabelki, abyś nie wiedział który jest testowany. A rejestracja wszystkiego - na dowód.

Jeśli tak bardzo wierzysz w moc wygrzewania kabli, to dlaczego raz na zawsze nie udowodnisz tego efektu wszystkim audio-sceptykom takim jak ja? :)

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekN napisał:

Jeśli tak bardzo wierzysz w moc wygrzewania kabli, to dlaczego raz na zawsze nie udowodnisz tego efektu wszystkim audio-sceptykom takim jak ja? :)

Jak na razie, tylko udowadniasz, że jesteś głuchy i bez testu x15 nie uwierzysz. I niech tak zostanie, nie będę wyprowadzał Ciebie z błędu. Tylko nie wmawiaj innym, że im się tylko wydaje to co słyszą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jak na razie, tylko udowadniasz, że jesteś głuchy i bez testu x15 nie uwierzysz. I niech tak zostanie, nie będę wyprowadzał Ciebie z błędu. Tylko nie wmawiaj innym, że im się tylko wydaje to co słyszą. 

Sądzę, że wiele osób wmawia sobie że słyszy to, co im się wydaje :)

Wierzysz w to, że słyszysz różnice po wygrzaniu kabla, ale ślepego testu x15 się boisz. Dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekN daj spokój, jak ktoś chce niech wygrzewa kable czy deski do krojenia itp. skoro słyszy różnice i gra mu to dodatkowo ładniej to super i OK. 

W fajnym miejscu o tym piszemy, mamy tu kolumny, które jedna Branża (ta, która jest ich mecenasem w naszym kraju) wychwala je pod niebiosa za to, że dystrybutor nie narzuca 30% ceny na reklamę a równocześnie wszędzie na forach poleca produkty Chorda czy kabelki na których marże idą śmiało w setki procent ale tam nie napisze za każdym razem, ile procent idzie na reklamę. Wiarygodność 100% ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

bo tak jest tylko w Twoim przypadku, gdy muzyki słucha się miernikiem, gdy ma się problemy z własnym słuchem nie słysząc różnicy. Czy to zazdrość że dziewczyna lub inni słyszą i wszędzie się pisze o wygrzewaniu sprzętu czy kabli, a Ty nic nie służysz, a sorry ... miernik nic nie pokazuje, tylko czy ten miernik nie może być zastąpiony lepszym za parę lat i co zrobisz, jak wtedy pokarze różnice.

Jestem zawodowym wróżbitą, wróże głównie z fusów i przepowiadam przyszlość. Przychodzą do mnie kobiety w róznym wieku i wychodzą zadowolone ze im wywrożylem dobrą przyszlość. Potem wpadają meżowie i chca zwrotu pieniędzy, czasmi wpadają instytucje, próbują mierzyć eteryczne moce którymi jestem obdarzony ale nić nie mogą zmierzyć i  mi nie wierzą że widzę przyszłość, tylko czy ten miernik nie może być zastąpiony lepszym za parę lat i co wtedy powiedzą. Czy to zazdrość ze ja i inni tacy jak ja potrafimy przewidywać przyszlosć a oni nie ?

 

A, jeszcze jedno. Na testy w ciemno sie nie zgadzam, nie powiem nikomu jakie liczby wypadną za tydzień w totka.

 

🤣

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie przypomniałem jak moje pierwsze w życiu audio przyszło, ze sklepu, nowiutkie, nakręcony wszystko podłączyłem, odpaliłem i rozczarowanie. Grało to cicho, bardzo cicho, jak za kocem, nic nie wiedząc zacząłem szukać problemu, aż wpadłem na tematy wygrzewania i eureka, po 1-2 tygodniach sprzęt zaczął dopiero ciekawie grać. I nie, nie, to nie było przyzwyczajenie do dźwięku , to była wyraźna poprawa ze strony technicznej sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, TomekN napisał:

Wierzysz w to, że słyszysz różnice po wygrzaniu kabla, ale ślepego testu x15 się boisz. Dlaczego?

Wielokrotnie zapraszałem Ludzi o twoich poglądach, tylko do dziś nie ma chętnego na testy kabli.

A odkąd kolega Marcin popisał w paru postach co tam u mnie słychać, zapadła cisza na odwiedziny.

Pożyczyłem też mu trochę różnych drutów, opisał zmiany grania u siebie i ... dalej beton + atak, że to nie możliwe, urojenia, omamy itd.

Nic nie poradzę, że pochowali się za loginem ludziska bez jaj i tylko szczekają, 

 

14 godzin temu, lukluk71 napisał:

po 1-2 tygodniach sprzęt zaczął dopiero ciekawie grać. I nie, nie, to nie było przyzwyczajenie do dźwięku , to była wyraźna poprawa ze strony technicznej sprzętu. 

Ty nie pisz o taki rzeczach, to być nie może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wielokrotnie zapraszałem Ludzi o twoich poglądach, tylko do dziś nie ma chętnego na testy kabli.

A odkąd kolega Marcin popisał w paru postach co tam u mnie słychać, zapadła cisza na odwiedziny.

Pożyczyłem też mu trochę różnych drutów, opisał zmiany grania u siebie i ... dalej beton + atak, że to nie możliwe, urojenia, omamy itd.

Nic nie poradzę, że pochowali się za loginem ludziska bez jaj i tylko szczekają, 

 

Wybacz, nie będę czytał 91 stron wątku aby znaleźć odpowiedź na pytanie: czy robiliście testy ABX kabli wygrzanych i nowych i udokumentowaliście to, np. nagraniem wideo?

Bo jeśli nie, to nadal otwarte pozostaje pytanie: dlaczego boisz się wykonać taki test.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekN napisał:

Bo jeśli nie, to nadal otwarte pozostaje pytanie: dlaczego boisz się wykonać taki test.

Masz jakieś kłopoty z czytaniem? 

1 minutę temu, TomekN napisał:

Wielokrotnie zapraszałem Ludzi o twoich poglądach, tylko do dziś nie ma chętnego na testy kabli.

To mały fragment, ale Ty jesteś jak beton i tak nic nie zrozumiesz.

Znam set @Bogusław Kożyczkowski już dobrze (i był u też niego mój budżetowy CD) i wiem co potrafi pokazać, bo jest naprawdę transparentny i jaki wpływ ma zmiana okablowania. Od kolegi właśnie miałem też we własnym systemie kilka kabli zasilających, (jego własnych jak i tych z testów) oraz interkonektów (jeden cały czas gra w systemie) i zmiany były dobrze słyszalne, a jak moja żona (audio n00b) słyszy różnicę, to przecież o niczym nie świadczy  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Masz jakieś kłopoty z czytaniem? 

To mały fragment, ale Ty jesteś jak beton i tak nic nie zrozumiesz.

Znam set @Bogusław Kożyczkowski już dobrze (i był u też niego mój budżetowy CD) i wiem co potrafi pokazać, bo jest naprawdę transparentny i jaki wpływ ma zmiana okablowania. Od kolegi właśnie miałem też we własnym systemie kilka kabli zasilających, (jego własnych jak i tych z testów) oraz interkonektów (jeden cały czas gra w systemie) i zmiany były dobrze słyszalne, a jak moja żona (audio n00b) słyszy różnicę, to przecież o niczym nie świadczy  

Nie ma tu słowa o metodzie testów. Jak znam życie powiedziałeś: "a teraz podłączam kabel wygrzany, słuchaj jak cudownie brzmi". A on: "Wooooow!" :) A żona: "No faktycznie jest różnica" :D

Dlaczego boisz się wykonać i udokumentować ślepy test ABX?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...