Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

3 godziny temu, TomekN napisał:

Nie ma tu słowa o metodzie testów. Jak znam życie powiedziałeś: "a teraz podłączam kabel wygrzany, słuchaj jak cudownie brzmi". A on: "Wooooow!" :) A żona: "No faktycznie jest różnica" :D

Widzę, że potrafisz nawet obrażać innych i czyjeś żonę, a to nie ładnie, sam pokazujesz jaki jesteś na prawdę burak.

Cokolwiek napisze, ja czy @Paula Pietrzkiewicz @RLC @Eki Quantameki @lysyrafal itp. o zmianach słyszanych, to nie zmieni twojego zdania. zabetonowałeś się na swoim i ja czy inni tego nie zmieni, to jak z tymi dziadkami co głosowali na .xxx nie wytłumaczysz im, że są idiotami, bo ważne jest, że ...dostaną większe pieniądze.

Nawet jak nagram taki test to i tak nie uwierzysz i będziesz szukał wyjścia z sytuacji .. a to było sugerowane, a to ukartowana kolejność... itd.  to żałosne jest.

Jak znam życie i tak będziesz szczekał dalej. ----- ślepy test ABX, ślepy test ABX, ślepy test ABX............

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Czy ktoś ma może coś do powiedzenia o Heco Revolution?

Są super. Wszystko już napisałeś :) 

Pomijając subiektywne, indywidualne odczucia co jak gra jest coś w kolumnach co obiektywnie może oddać ich jakość. Jednym z parametrów są zniekształcenia. Porównywałeś może ten parametr z innymi paczkami? Można to REWem jakoś pomierzyć przy okazji pomiarów potrzebnych do korekcji EQ pomieszczeń. Ja ostatnio eksperymentuję z Umikiem i DDRC z DL od Tomka. Wymyśliłem, że przy okazji sprawdzę czy wyniesienie zwrotnicy na zewnątrz obudowy wpłynie jakoś na ten parametr w moich kolumienkach. Zobaczymy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem zniekształceń. Z tego co wiem o filozofii tworzenia kolumn, którą wyznaje Fink, to dąży on do eliminacji zniekształceń wprowadzanych przez obudowę w wyższych zakresach pasma, nawet kosztem zwiększenia zniekształceń na dole. Idzie tutaj trochę pod prąd trendowi do wzmacniania obudów żebrami, które zmniejszając wibracje obudowy przesuwają jednocześnie zniekształcenia własnie w wyższe częstotliwości. Fink uważa, że zniekształcenia są najbardziej słyszalne (i najbardziej drażniące) w górze, i tam należy je czyścić, a tych na dole nie trzeba się tak bać, bo raz, że słuch lepiej je toleruje, a dwa, że podkolorowania na basie mogą nawet wzbogacić brzmienie i sprawić, że będzie bardziej atrakcyjne.

Wydaje mi się, że tak własnie grają Revolution. Czyściutko w środku i na górze, ale z trochę spowolnionym basem, który jednak sprawia, że brzmienie jest lepiej wypełnione, przyjemniejsze.

Żeby nie było, to najpierw naszła mnie refleksja o sposobie grania Heco, a dopiero później doczytałem, jaki Fink ma przepis na projektowanie kolumn;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

Fink uważa, że zniekształcenia są najbardziej słyszalne (i najbardziej drażniące) na górze, i tam należy je czyścić, a tych na dole nie trzeba się tak bać, bo raz, że słuch lepiej je toleruje, a dwa, że podkolorowania na basie mogą nawet wzbogacić brzmienie i sprawić, że będzie bardziej atrakcyjne.

O to tak. Tym bardziej sprawdzę czy wyrzucenie kondensatora o sporych gabarytach poza obudowę jakoś wpłynie na wysokie tony. Przemawia do mnie mój niepokój,  że tak duży kond pod wpływem drgań działa trochę jak mikrofon i drgania przenoszone na okładziny kondensatora trochę modulują sygnał elektryczny zniekształcając go.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Te moje Heco, jak grały pod NADem miały inny bas niż teraz mam. Tamten był mocno głęboki i lekko spowolniony, Mac inaczej zarządza membraną, czy to wpływ DF?

Wzmacniacze lampowe zupełnie inaczej odpracowują napięciem zmiany impedancji kolumn. W lampiakach większy opór to większe napięcie odwrotnie niż w tranzystorowych. Może to inaczej brzmieć. DF jest istotny ale zasada pracy bardziej ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MariuszZ napisał:

Wzmacniacze lampowe zupełnie inaczej odpracowują napięciem zmiany impedancji kolumn. W lampiakach większy opór to większe napięcie odwrotnie niż w tranzystorowych. Może to inaczej brzmieć. DF jest istotny ale zasada pracy bardziej ;) 

To wszystko prawda i chyba dlatego tu możemy troszkę inaczej opisywać bas z odsłuchu. A z drugiej strony ... magnes (jego wielkość) czy cewka albo materiał membrany też ma wpływ.

Monitor Heco z taką skutecznością pasuje lampowcom.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2021 o 13:16, Kraft napisał:

Fink uważa, że zniekształcenia są najbardziej słyszalne (i najbardziej drażniące) w górze, i tam należy je czyścić, a tych na dole nie trzeba się tak bać, bo raz, że słuch lepiej je toleruje, a dwa, że podkolorowania na basie mogą nawet wzbogacić brzmienie i sprawić, że będzie bardziej atrakcyjne.

Gdzieś to też czytałem i całkowicie się z tym zgadzam.

Dnia 12.02.2021 o 13:16, Kraft napisał:

Wydaje mi się, że tak własnie grają Revolution. Czyściutko w środku i na górze, ale z trochę spowolnionym basem, który jednak sprawia, że brzmienie jest lepiej wypełnione, przyjemniejsze.

Kraft tak jakbyś podsumował brzmienie moich kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, M_8_6 napisał:

No dobrze - to tak podsumowując -> jaki wzmacniacz z tymi kolumnami jest rekomendowany (budżet 3-6 tys)?

Revolution 3 mają wysoką czułość, więc "zagrają" nawet z słabymi wzmacniaczami. Wybieraj bez skrępowania.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, M_8_6 napisał:

No dobrze - to tak podsumowując -> jaki wzmacniacz z tymi kolumnami jest rekomendowany (budżet 3-6 tys)?

Jaki subwoofer z tym wszystkim byłby odpowiedni?

 

Dzięki!

Witam ja mam Rotel ra1572 2x 120W przy 8Om z Heco Celan Revolution3 całkiem fajnie to gra.Powinnieneś się zmieścić w cenie.Suba mam svs sb12nsd.Za 6500zł sprzedam oba.Choć nie śpieszy mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...