Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

11 godzin temu, Kraft napisał:

Wideo test Revolution 3. O brzmieniu za dużo się z niego dowiedzieć nie można, ale brzmienie przecież już opisałem;) Cena  podana w filmie nieaktualna. Obecnie można je dostać sporo poniżej 3500 zł.

 

Ja nie wiem czy facet od którego kupiłem Heco celan Revolution3 espresso za 2tys czy miał jakieś zniżki ale na rachunku za nowe jest 2800zł.Więc mega cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 12.03.2021 o 11:23, Kraft napisał:

To pozamiatali konkurencję;) Czy jeszcze w jakiejś serii, jakiegokolwiek producenta, jest taka dysproporcja cen między monitorami i podłogówkami? Najlepsza technika jaką dysponuje Heco w cenie budżetówki. 

Witam Kraft piszę odpowiedz do twojego komentarza gdyż cenie twoją wiedzę dotyczącą audio i chciałbym usłyszeć twoje zdanie.Co do Heco celan revolution3 idą w górę i to grubo od 4-5tys.Revolution7 w piano z 8tys na 12tys wskakują.

Z uwagi że zbliża mi się święto a po nim to jak mówią będzię z górki chciałem kupić kolumny trójdrożne.Chodzi o Heco Celan Revolution7.Jak może pamiętasz mam Revolutin3 więc dziwęk tych kolumn znam i się o to nie pytam.Chodzi o to czy pakować się w Revolution 7 na metrażu 18m kw.Wiem że jest wiele osób którzy uważają że te kolumny do minimum 25 35m kw jak dla mnie taki metraż jest na pograniczu podstawki i kolumny podłogowej.Ja sugeruję się niemieckim testem wcześniejszego modelu H C gt702 gdzie zalecano go do pokoji od 15m do 35m.Kolumny będą stały w odległości 2.20m od siebie 35cm od tylnej ściany i od 3 do 3.5m.

Pytałem się również kilku innych sprzedawców którzy raczej uważali kolumnę Heco dobrze  zbudowaną i nie bedzie problemu na takim metrażu.Nawet że zagra lepiej od klipsch rp260f który potrafi grać obudową.Oczywiście nie będę się kierował twoją podpowiedzią i żadnych pretensji nie bedę miał.Sprzęt zakupiony przez internet i w ostatecznosci stracę trochę ale je odeślę.pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo chyba zalezy tez od tego na jakim poziomie słuchasz. 

Jesli mamy kolumny podlogowe i monitory i oba graja na niskich poziomach mocy to czy faktycznie za duze kolumny to błąd?

Dobra.. ok. Moze co najwyzej inne proporcje strojenia w zwrotnicy przez wzglad na inne dedykowane pomieszczenie.

Doposarzenie monitorow w subwoofer nie jest strzalem w kolano w mniejszych pomieszczeniach a mimo to skala dzwieku dorownuje podlogowym.

Wiec jak to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dużo chyba zalezy tez od tego na jakim poziomie słuchasz. 

Jesli mamy kolumny podlogowe i monitory i oba graja na niskich poziomach mocy to czy faktycznie za duze kolumny to błąd?

Dobra.. ok. Moze co najwyzej inne proporcje strojenia w zwrotnicy przez wzglad na inne dedykowane pomieszczenie.

Doposarzenie monitorow w subwoofer nie jest strzalem w kolano w mniejszych pomieszczeniach a mimo to skala dzwieku dorownuje podlogowym.

Wiec jak to jest?

Słucham dosyć głośno.jeżeli chodzi o gatunki muzyka elektroniczna,hip hop, pop,rock,polskie,lata 80 90,muzyka filmowa

Posiadam subofer muzyczny Svs sb12nsd jeżeli chodzi o to nie jest tak że mam małe kolumny a zastanawiam się nad wiekszymi.

Kino

Klipsch rp260f klipsch rp450c klipsch r14s. Atmosy svs prime elevation sub svs sb12nsd.5.1.2 Onkyo rz1100

Stereo

Heco Celan Revolution3 

Rotel ra1572.

Właśnie chciałem wszystko tak pogodzić żeby to grało i wyglądało.

Wydaje mi się że jak wchodzą Klipsch rp260f 120W/500W To trochę większe Celan Revolution7 220W/350W które są cięższe lepiej usztywnione.

Jak dla mnie nie to samo kolumny podstawkowe z subem niż kolumny podłogowe może z dwoma subami.

Już heco celan revolution3 pokazały klasę  w stereo w porównaniu do Klipsch rp260f.Liczę na to że kolumna podłogowa da jeszcze lepszą scenę  gęstrzą średnicę bardziej dociążony bass.Jakby Revolution7 zmieściło się to oczywiście była by wymiana kina klipsch na kino heco co gra też idealnie w stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eki Quantameki napisał:

Chodzi o to czy pakować się w Revolution 7 na metrażu 18m kw

Mam w 18m Quadrale Ascent 90 LE (106cm wys) i Platinum M35 (90cm wys). Ascent jest może trochę za duży na to pomieszczenie (zwłaszcza wizualnie), z kolei M35 wizualnie wpasowuje się lepiej. Jak chodzi o mody pomieszczenia, to nie ma praktycznie różnicy i jak 50Hz muszę korygować na Ascent o 10dB tak samo na Platinum. Revolution 7 to już gigantyczne kolumny i lepiej będą wyglądać w 40 czy 50m, tam też zagrają jak powinny. Z mojego doświadczenia zbyt duże kolumny w małych pomieszczeniach robią mocniejszą V-kę. Bas się kumuluje, a wysokotonowe głośniki przeznaczone do grania z 4-5m słuchasz z 2,5m, to zaburza charakterystykę i cierpi na tym średnica moim zdaniem.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mam w 18m Quadrale Ascent 90 LE (106cm wys) i Platinum M35 (90cm wys). Ascent jest może trochę za duży na to pomieszczenie (zwłaszcza wizualnie), z kolei M35 wizualnie wpasowuje się lepiej. Jak chodzi o mody pomieszczenia, to nie ma praktycznie różnicy i jak 50Hz muszę korygować na Ascent o 10dB tak samo na Platinum. Revolution 7 to już gigantyczne kolumny i lepiej będą wyglądać w 40 czy 50m, tam też zagrają jak powinny. Z mojego doświadczenia zbyt duże kolumny w małych pomieszczeniach robią mocniejszą V-kę. Bas się kumuluje, a wysokotonowe głośniki przeznaczone do grania z 4-5m słuchasz z 2,5m, to zaburza charakterystykę i cierpi na tym średnica moim zdaniem.

Witam wiem zdaję sobie sprawę że może być to trochę za duża kolumna klipsch rp260f ma 102cm 23kilo potrafi trochę podudnić na tym metrażu ale spotkałem się z opiniami że klipsch tak ma.Te quadrale Ascent mają 2x18cm i średniego 13.5cm.Wydaje mi się że zagrały by podobnie do Celanów7.3x 17cm.

Wcześniejsze celany gt500 miały 2x 17cm i ważyły metr wysokości przy wadze 27kilo te by badziej pasowały.

Rozmawiałem z kolegą który ma na 25m Klipsch rf7mk2 wcześniej miał Heco Celan gt902 odpowiednik Revolution9.Jak zgodził się z tym że 25m Klipsch rf7 jest trochę za duży za to Celan gt902 zapewniał że jest idealny.Nie wiem nie znam się miałem 2x klipsch podłogowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eki Quantameki napisał:

Chodzi o to czy pakować się w Revolution 7 na metrażu 18m kw.Wiem że jest wiele osób którzy uważają że te kolumny do minimum 25 35m kw jak dla mnie taki metraż jest na pograniczu podstawki i kolumny podłogowej.Ja sugeruję się niemieckim testem wcześniejszego modelu H C gt702 gdzie zalecano go do pokoji od 15m do 35m.Kolumny będą stały w odległości 2.20m od siebie 35cm od tylnej ściany i od 3 do 3.5m.

Że też ludziska nie mogą usiedzieć na tyłku, tylko ciągle ich nosi;). Ja jakiejś żelaznej reguły, jakie duże kolumny, do jakiego dużego pomieszczenia osobiście nie zauważyłem. Ostatnio grałem w 25 m2 na Dali Menuet z 4,5-calowym głośniczkiem i wprawdzie pełnego sukcesu nie było, ale porażką bym ich grania w tej kubaturze też nie nazwał. Słucham też aktualnie ogromnych Impuls Audio Lightstorm z 22-centymetrowym basowcem i o dziwo są u mnie mniej kłopotliwe na basie niż niektóre monitory. Rzecz w czym innym. W tym, że w cenie danych podłogówek można przeważnie kupić monitory o klasę on nich lepsze. Więc jeśli metraż pozwala, jestem za monitorami lub małymi podłogówkami. Za te same pieniądze mamy bardziej wyrafinowany dźwięk.

Nie znam Revolution 7. Może ich trójdrożność wprowadza rzeczywiście nową jakość do brzmienia znanego z Revolution 3. Osobiście wątpię, ale mogę się mylić. Jeśli miałbym szukać poprawy względem Revolution 3, dysponując 8000 zł, to starałbym się odsłuchać wysokiej klasy monitory, a nie pakować się w 3-way oparte na tej samej technologii. Szczególnie w 18 m2. Tylko ja nie szukam masowania klaty basem, więc moje podejście może być zupełnie chybione względem zapatrywań innych na idealny dźwięk.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Że też ludziska nie mogą usiedzieć na tyłku, tylko ciągle ich nosi;). Ja jakiejś żelaznej reguły, jakie duże kolumny, do jakiego dużego pomieszczenia osobiście nie zauważyłem. Ostatnio grałem w 25 m2 na Dali Menuet z 4,5-calowym głośniczkiem i wprawdzie pełnego sukcesu nie było, ale porażki też nie. Słucham też aktualnie ogromnych Impuls Audio Lightstorm z 22-centymetrowym basowcem i o dziwo są u mnie mniej kłopotliwe na basie niż niektóre monitory. Rzecz w czym innym. W tym, że w cenie danych podłogówek można przeważnie kupić monitory o klasę on nich lepsze. Więc jeśli metraż pozwala, jestem za monitorami lub małymi podłogówkami. Za te same pieniądze mamy bardziej wyrafinowany dźwięk.

Nie znam Revolution 7. Może ich trójdrożność wprowadza rzeczywiście nową jakość do brzmienia znanego z Revolution 3. Osobiście wątpię, ale mogę się mylić. Jeśli miałbym szukać poprawy względem Revolution 3, dysponując 8000 zł, to starałbym się odsłuchać wysokiej klasy monitory, a nie pakować się w 3-way oparte na tej samej technologii. Szczególnie w 18 m2. Tylko ja nie szukam masowania klaty basem, więc moje podejście może być zupełnie chybione względem zapatrywań innych na idealny dźwięk.

Jak dla mnie dzwięk Heco Celan Revolution3 jest on na tyle idealny do stereo że mogło by tak zostać czasami tylko brakuje mi mocy.W kinie już jest trochę słabiej niż kolumna podłogowa.Liczyłem na to że te trochę nadrobiłby w kd revolution7.A w stereo nie musiałbym podłączać suba i widziałbym zapas mocy a nie jestem na granicy czy revolution3 klęknie już czy jeszcze mogę dodać parę db.

Impuls Audio Lighstorm byłyby super bo zalecane są od 18m - .... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eki Quantameki napisał:

Jak dla mnie dzwięk Heco Celan Revolution3 jest on na tyle idealny do stereo że mogło by tak zostać czasami tylko brakuje mi mocy

Niestety nie jestem sobie w stanie wyobrazić o czym piszesz. Z jakimi poziomami głośności słuchasz w tych 18 m2, że brakuje ci mocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kraft napisał:

Niestety nie jestem sobie w stanie wyobrazić o czym piszesz. Z jakimi poziomami głośności słuchasz w tych 18 m2, że brakuje ci mocy?

Nie no nawet na tych głupich 18metrach ja potrafie rp260f rozpedzic na maxa rozumiem że to nie delektowanie się smaczkami detali utworów.Tylko napierdzielanie techniawą jakby robil dyskotekę.:)Urodziny sylwester i kolejne pare dni w roku odświętne.W heco jest tak że rozkręcam je dosyć głośno na upartego moglo by tak zostać ale bałbym się że te kolumny wytrzymają jeszcze 5min i już membrama wyskoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Z jakimi poziomami głośności słuchasz w tych 18 m2, że brakuje ci mocy?

Ja tylko dodam, że poziom głośności, który dla mnie czy dla Ciebie jest komfortowy, dla kogoś innego będzie cichy. Sam mam kolegę, który przyjeżdżając do mnie, podkręca potencjometrem do takiego poziomu, przy którym trzeba się już przekrzykiwać.  Z tym że te podstawkowe Heco to raczej spore monitory i do 18 metrów moim zdaniem spokojnie wystarczą. 

 

3 minuty temu, Eki Quantameki napisał:

Nie no nawet na tych głupich 18metrach ja potrafie rp260f rozpedzic na maxa rozumiem że to nie delektowanie się smaczkami detali utworów.Tylko napierdzielanie techniawą jakby robil dyskotekę.:)

No właśnie, czy takie napierniczanie ma coś wspólnego ze słuchaniem muzyki ? A do robienia kilka razy w roku dyskoteki, moim zdaniem, spokojnie wystarczą te klipsche. 

Chociaż wydaje mi się, że w Twojej głowie zakiełkowała już myśl o zakupie podłogówek i czekasz tylko na poparcie wśród forumowiczów tego pomysłu 😉

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, seba3002 napisał:

Ja tylko dodam, że poziom głośności, który dla mnie czy dla Ciebie jest komfortowy, dla kogoś innego będzie cichy. Sam mam kolegę, który przyjeżdżając do mnie, podkręca potencjometrem do takiego poziomu, przy którym trzeba się już przekrzykiwać.  Z tym że te podstawkowe Heco to raczej spore monitory i do 18 metrów moim zdaniem spokojnie wystarczą. 

 

No właśnie, czy takie napierniczanie ma coś wspólnego ze słuchaniem muzyki ? A do robienia kilka razy w roku dyskoteki, moim zdaniem, spokojnie wystarczą te klipsche. 

Chociaż wydaje mi się, że w Twojej głowie zakiełkowała już myśl o zakupie podłogówek i czekasz tylko na poparcie wśród forumowiczów tego pomysłu 😉

Pozdrawiam 

Coś w tym jest raczej kaprys poznania czegoś nowego.

wszystko sprowadza się że chce to wszystko jakoś sensownie zrobić.

Mam Klipsch rp260f z centrala po środku i nawet nie mam możliwości wcisnąc małych heco r3 nie przenosząc klipsch do drugiej części pokoju.Tak więc jak chce sobie posłuchać muzyki muszę wstawiać na miejsce klipsch heco i za pare dni to samo jak chce obejrzeć film.

Chciałem sprzedac klipsch kupić heco r7 caly zestaw który bedzie dobry do kina i do muzyki bez kombinacji alpejskich.

Jednak ten sredniotonowiec w Heco r7 jest na wysokości 1m wiec jak ktoś napisał odległość odsłuchu minimum 4 nawet 5m.Raczej bede szukał trójdrożnych mniejszych typu cabasse mc170.

Więc zamykam temat dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto przemyśleć coś takiego jak np kef r3 bądź starsze r300. To trójdrożne, dość duże monitory, które dadzą Ci solidną podstawę basową oraz bardzo przyjemne i namacalne wokale. Sam niedawno gościłem r300 u siebie i zarówno w stereo jak i w KD grały naprawdę świetnie. I myślę, że do robienia dyskoteki spokojnie wystarczą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

A może warto przemyśleć coś takiego jak np kef r3 bądź starsze r300. To trójdrożne, dość duże monitory, które dadzą Ci solidną podstawę basową oraz bardzo przyjemne i namacalne wokale. Sam niedawno gościłem r300 u siebie i zarówno w stereo jak i w KD grały naprawdę świetnie. I myślę, że do robienia dyskoteki spokojnie wystarczą. 

Wiesz zanim kupiwałem heco celan r3 właśnie Kef r300 był na pierwszym miejscu ponoć bas jest potężny.Poleciłem go koledze który kupił.Bardzo chwali na pokoju.18m

Tak naprawde ja jestem osobą która zaczyna przygodę z audio od 2lat.

Klipsch kupiony w ciemno do kina sprawdziły się heco r3 dosłownie kopara mi opadła a kupiłem je tylko kierując się wykonaniem membramy z papieru Kraft :).Wierze typu fronty klipsch z centrala powodują u znajomych odwiedzających mnie pierwszy raz opad szczęki.

Ze wszystkich głośników jestem zadowolony jedne są lepsze do kina inne do stereo.

Lubie odsłuchiwać nowy sprzęt

Bardzo interesowały mnie Svs ultra bockself lub svs prime tower.Ponoć super do kina jak do stereo cieplejsze od klipsch i nie rujnujących budżetu.

Czy też kupić cały zestaw Magnat thx powiesić na ścianie i wtedy na spokojnie zmiescić podstawki które co roku będę mógł zmieniać na inne.Tylko na forach szukać ludzi jak na lekarstwo posiadających Thx Magnata czy Klipsch thx.Większość ludzi bierze takie info z neta to że thx ultra to musi grać na głośnościach referencyjnych(prawie na maxa) jak i metraż musi być do centymetra wymierzony.

Dzięki bardzo za podpowiedzi ale nadal jestem w kropce.Ciężko pogodzić kino i stereo na takim metrażu tym bardziej na odległość.Pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piotr.luczaj napisał:

@Kraft jesteś w stanie porównać te kolumny z testowanymi wcześniej B&W 706 s2?

Ciężka sprawa. Bowersy 706 S2 grają fantastycznie przestrzennie i z oddechem, ale są specyficznie zestrojone. Próbowałem ich w dwóch pomieszczeniach i nie udało mi się uzyskać komfortu przy dłuższych odsłuchach. Do przesłuchania maxi singla wybrałbym Bowersy, ale do longplaya Heco;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

@Eki Quantameki  zastanawiam powoli się nad sprzedażą moich białych Quadral Ascent 90LE. Bardzo przyzwoite paczki, w stanie sklepowym. Dla mnie trochę za duże, ale i tak sporo mniejsze od Revolution 7 😉

Nie znam quadrali jedyne co było ciekawe ostatnio to quadral m40 za.999e nowe.

Kolumn mam wystarczająco dużo. Chodzi o to aby były dobre do kina i stereo.Nie wiedzę budowy kina z tych quadrali.Mam już kilka zestawów na oku.

Ale dzięki za propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eki Quantameki napisał:

Nie znam quadrali jedyne co było ciekawe ostatnio to quadral m40 za.999e nowe.

Czasem są niezłe promocje.

12 minut temu, Eki Quantameki napisał:

Nie wiedzę budowy kina z tych quadrali.

Miałem je w zestawie 5,1 z onkyo tx-rz800. W życiu nie słyszałem lepszego zestawu KD... zostawiłem sobie Ascenty do stereo bo mi ich było szkoda sprzedać 😉 ale absolutnie nie namawiam. Jeszcze ich nie wystawiłem nawet 

A propos M40, mam mniejsze M35 i moim zdaniem do filmów Ascent zdecydowanie lepszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marcinmarcin napisał:

Czasem są niezłe promocje.

Miałem je w zestawie 5,1 z onkyo tx-rz800. W życiu nie słyszałem lepszego zestawu KD... zostawiłem sobie Ascenty do stereo bo mi ich było szkoda sprzedać 😉 ale absolutnie nie namawiam. Jeszcze ich nie wystawiłem nawet 

A propos M40, mam mniejsze M35 i moim zdaniem do filmów Ascent zdecydowanie lepszy. 

Napewno jest dużo zestawów lepszych lub gorszych do kina.Wygląd quadrali mi nie podchodzi nie jak grają bo nigdy ich nie słuchałem a jak jestem na etapie wyboru tym razem chce wybrać porządnie.

Jak dla mnie dzwięk Heco Celan Revolution3 tak bardzo mi się podoba w stereo że nie chciałbym nic innego.Ale na frontach chciałbym mieć kolumny podłogowe do kina.Dlatego wybór padł na Celan r7.Szkoda że nie ma odpowiednika Celan gt502 wtedy wogóle bym się nie zastanawiał tylko zamawiał.pozdr.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Celan GT 502 jak i Music Style 500 nie doczekały się następstwa. Nie wiemy dlaczego.

Sami nad tym ubolewamy.

Ale wydaje mi się że w ramach testów mógł byś wziać R7 do domu.

Bo teoria odsłuchu tych kolumn to jedno a praktyka to drugie. One na prawdę potrafią dobrze zagrać cicho.

No ja bym sugerował je jednak sprawdzić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Eki Quantameki napisał:

Jak dla mnie dzwięk Heco Celan Revolution3 tak bardzo mi się podoba w stereo że nie chciałbym nic innego.Ale na frontach chciałbym mieć kolumny podłogowe do kina.

Skoro te celany grają w stereo tak jak lubisz to czemu uparłeś się na kolumny podłogowe do KD ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Skoro te celany grają w stereo tak jak lubisz to czemu uparłeś się na kolumny podłogowe do KD ?

Nie tylko Celan Revolution7 w Piano to wspaniale wyglądający mebel.Ale jeszcze różnica grania w kinie rp260f Klipsch czy rp600m jest dość spora.W stereo nie musiałbym wogóle z suba korzystać.

Przed chwilą, Eki Quantameki napisał:

Nie tylko Celan Revolution7 w Piano to wspaniale wyglądający mebel.Ale jeszcze różnica grania w kinie rp260f Klipsch czy rp600m jest dość spora.W stereo nie musiałbym wogóle z suba korzystać.

Dlatego też duża różnica dzwięku w kd bedzie miedzy revolution3 a revolution7.I może uzyska się jeszcze lepszy dzwięk w stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Eki Quantameki napisał:

W stereo nie musiałbym wogóle z suba korzystać.

Ja mam trochę inne kolumny Heco i prawdą jest, że wcale nie potrzeba mi suba bo potrafią zagrać nisko przy niewielkich poziomach. A dodam jeszcze, że mody pomieszczenia trochę mi w tym pomagają a dla ścisłości dodam, że mój B&W ASW610 już dawno odpoczywa schowany w szafie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...