Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

2 godziny temu, S4Home napisał:

Zarówno Celan GT 502 jak i Music Style 500 nie doczekały się następstwa. Nie wiemy dlaczego.

Sami nad tym ubolewamy.

Ale wydaje mi się że w ramach testów mógł byś wziać R7 do domu.

Bo teoria odsłuchu tych kolumn to jedno a praktyka to drugie. One na prawdę potrafią dobrze zagrać cicho.

No ja bym sugerował je jednak sprawdzić.

Piotr

Oczywiście że odsłuch u mnie to najlepsze rozwiązanie.Dzwoniłem do wielu sklepów problem jest taki że cena zmienia się o 30procent.Niektóre sklepy które mają jeszcze ogłoszenia na allegro 8tys za parę piano lub 8200zł białe z dodatkowym wzmakiem Yamaha402 kosztującym około 2tys.Wogóle nie posiadają produktu.Do was też dzwoniłem.Nowa cena Heco celan Revolution7 w piano to 12tys.Z średnim rabatem kręci się około 10tys.Są sklepy co mają jeszcze starą cenę.

A u was ile r7 by kosztowały w piano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kraft napisał:

Bowersy 706 S2 grają fantastycznie przestrzennie i z oddechem, ale są specyficznie zestrojone. Próbowałem ich w dwóch pomieszczeniach i nie udało mi się uzyskać komfortu przy dłuższych odsłuchach.

Dokładnie tak mogą zmęczyć. Czyli jednak podobne wnioski do moich, a z początku były zachwyty tymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Eki Quantameki napisał:

Dlatego też duża różnica dzwięku w kd bedzie miedzy revolution3 a revolution7.I może uzyska się jeszcze lepszy dzwięk w stereo.

W stereo tak. W kinie i tak sub musi być.

21 godzin temu, Eki Quantameki napisał:

Oczywiście że odsłuch u mnie to najlepsze rozwiązanie.Dzwoniłem do wielu sklepów problem jest taki że cena zmienia się o 30procent.Niektóre sklepy które mają jeszcze ogłoszenia na allegro 8tys za parę piano lub 8200zł białe z dodatkowym wzmakiem Yamaha402 kosztującym około 2tys.Wogóle nie posiadają produktu.Do was też dzwoniłem.Nowa cena Heco celan Revolution7 w piano to 12tys.Z średnim rabatem kręci się około 10tys.Są sklepy co mają jeszcze starą cenę.

A u was ile r7 by kosztowały w piano.

Podaj mi swój numer telefonu na PW to postaram się coś lepiej załatwić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2021 o 22:24, Kraft napisał:

Ciężka sprawa. Bowersy 706 S2 grają fantastycznie przestrzennie i z oddechem, ale są specyficznie zestrojone. Próbowałem ich w dwóch pomieszczeniach i nie udało mi się uzyskać komfortu przy dłuższych odsłuchach. Do przesłuchania maxi singla wybrałbym Bowersy, ale do longplaya Heco;)

 

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

Dokładnie tak mogą zmęczyć. Czyli jednak podobne wnioski do moich, a z początku były zachwyty tymi kolumnami.

Gdybym z forum nie dowiedział się, że te kolumny męczą, sam bym nigdy nie wpadł, że tak jest. Jestem w stanie maksymalnie "ciurkiem" odsłuchać jedną płytę, a więc problem "zmęczenia" na szczęście mnie nie dotyczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marek Muszyński napisał:

 

Gdybym z forum nie dowiedział się, że te kolumny męczą, sam bym nigdy nie wpadł, że tak jest. Jestem w stanie maksymalnie "ciurkiem" odsłuchać jedną płytę, a więc problem "zmęczenia" na szczęście mnie nie dotyczy.

Bo są jeszcze preferencje własne 😉. Gdyby każdemu przeszkadzało to jak grają bowersy, klipsche czy focale, te firmy dawno by zbankrutowały. A jak widać i na ich produkty jest popyt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

Wielka prośba do Forum nie wiem gdzie się zapytać więc po raz kolejny do tego postu.xd

Pytanie dotyczy Heco celan Revolution7 starszego brata Revolution3.

Na dzień dziesiejszy gra z Onkyo rz1100 w kinie a w stereo z Rotel ra1572 napiszę że nie jest zle a nawet dobrze ale nie byłbym soba jakbym nie kombinował.Łatwo do Rotela podpinam laptopa przez usb b odpalam Tidal.Są też utwory w których amplituner gra troszkę bliżej mojemu stylowi muzycznemu który lubie a inne lepiej odtwarza Rotel.Do brzegu.

Mam możliwość wymiany 2letniego Rotela z 3letnia jeszcze gwarancja na 5 letniego Magnata rv3 jest to wzmacniacz hybrydowy ta sama firma co Heco widziałem nowszego brata Magnat rv4 filmach z pokazów Heco Celan Revolution.

Czy ktoś z was posiada Magnat rv3 czy te lampy z przedwzmacniacza mogą być po takim czasie do wymiany.Czytałem dwie złe pokrywające się opinie dotyczące wzmaka że gra jakby ktoś zasłony na niego zarzucił.

Jak to jest czy rzeczywiście zagraja ze sobą dobrze.sprzęty jednego producenta tak dobrze.Czy to podwójna reklama.Na Youtube chłopak z  Technikarium robił recenzję revolution7 właśnie z hybrydą Magnat mr780.Opisywał że przestrzeń urosła i wogóle lepiej niż ma Onkyo9150.

Muzyka jaką słucham rock, pop, hip hop, muzyka elektroniczna wszystkie gatunki.Wzmak musi posiadać szeroką scenę  przestrzeń nisko schodzący bas detaliczne wysokie średnicy to raczej w Revolution nie zabraknie.Oczywiście ważne aby nie zamuliło mi kolumn.

Super jakby znalazł się właściciel Magnata rv3 lub rv4 któremu mógłbym zadać parę pytań.

Z góry dzieki za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 14.01.2021 o 15:48, kaczadupa napisał:

Zaczynam się zastanawiać czy Ty czasem nie szukasz czegoś niższej jakości niż Pylon Diamond. I ja wiem, że gusta itd. ale nie oszukujmy się, w życiu te niezbyt urodziwe paczki u Ciebie nie zostaną. No ale zawsze to jakieś nowe doświadczenie i chwila ekscytacji, więc czemu nie. A Pylony tylko "się uśmiechają" i kiwają z niedowierzaniem membranami co ten ich właściciel teraz do domu przytargał ;)

Podtrzymujesz? Chcesz się założyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe niż, którą płytę włączyć?

18 minut temu, MMarek napisał:

Dawno temu jak byłem młody, też lubiłem mieć dużo, aktualnie bym się denerwował gdybym miał zdublowane urządzenia. W wypadku audio, ciągle miałbym rozterki, który zestaw słuchać.

Tak mi się skojarzyło z szejkiem i haremem. Do głowy mi wcześniej nie przyszło, że to może być powód do zdenerwowania;) Ale w sumie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Mam pięć wzmacniaczy i 6 par kolumn. Czyli jedna para pójdzie w świat. Prawdopodobnie Diamondy. 

Nie. Jednak źle policzyłem. Kolumn mam 7 par. Trzeba będzie sprzedać jeszcze jedne;).

Gratuluję. :)Ile masz w sumie aktywnych systemów, tzn. takich, na których możesz słuchać bez przestawiania sprzętu, ewentualnie z minimalnym przepinaniem kabli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

 (plus po jednym dla syna i córki - ale mogę się wprosić w każdym momencie;).

Oj, żebyś się nie przeliczył z tym wolnym wstępem. Szczególnie do pokoju córki. (Mówię z autopsji - moja starsza niedługo skończy 16 lat.) :)

A wracając do tematu - może wymienisz wszystkie swoje systemy? Jestem szczególnie ciekaw (i pewnie nie tylko ja) kolejności w jakiej nabywałeś kolejne kolumny i tego, czym Cię skusiły (co wniosły nowego w stosunku do już posiadanych). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bardziej jestem ciekaw gdzie trzyma te kolumny

i zazdroszcze mu tych heco - cały czas kombinuję czy dałoby sie je przykleić od góry do moich RLS ów 🤪

5 minut temu, Rafał S napisał:

Oj, żebyś się nie przeliczył z tym wolnym wstępem. Szczególnie do pokoju córki. (Mówię z autopsji - moja starsza niedługo skończy 16 lat.)

oj tak...😎 mój ma 21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zabro napisał:

Czy te kolumny są "ustawie", w sensie czy powinny dać radę ustawione blisko ściany?

Trudno powiedzieć. U mnie, odstawione na 85 cm od tylnej ściany (mierząc do przedniej ścianki), mają bas "w punkt". Znam monitory, które w takim ustawieniu już basem przytłaczają i dudnią. Ale co będzie, jak je przysunąć bliżej, to nie wiem. Są na pewno na rynku monitory z bardziej wycofanym basem, które być może lepiej zniosą sąsiedztwo ściany.

W grę wchodzi jeszcze pomieszczenie i miejsce w którym siedzisz, więc prostej odpowiedzi nie da się udzielić. Revolution 3 mają na pewno strojenie i jakość basu, które dobrze rokują, nawet w trudniejszych pomieszczeniach.

Jak duży jest Twój pokój?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2021 o 23:01, Kraft napisał:

Po czwarte, jeden z modeli Heco - flagowy The New Statement - posiada nasz forumowy kolega Bogusław i chyba bardzo je sobie chwali, bo powymieniał już TIR-a sprzętu, a Heco jak u niego stały, tak stoją nadal (no chyba, że chodzi o te 50 kg wagi i dlatego są nie do ruszenia;).

Na pewno są flagowe? A nie czasami Heco Direkt Dreiklang lub La Diva?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kraft napisał:

Trudno powiedzieć. U mnie, odstawione na 85 cm od tylnej ściany (mierząc do przedniej ścianki), mają bas "w punkt". Znam monitory, które w takim ustawieniu już basem przytłaczają i dudnią. Ale co będzie, jak je przysunąć bliżej, to nie wiem. Są na pewno na rynku monitory z bardziej wycofanym basem, które być może lepiej zniosą sąsiedztwo ściany.

W grę wchodzi jeszcze pomieszczenie i miejsce w którym siedzisz, więc prostej odpowiedzi nie da się udzielić. Revolution 3 mają na pewno strojenie i jakość basu, które dobrze rokują, nawet w trudniejszych pomieszczeniach.

Jak duży jest Twój pokój?

25 metrów, ale salon z kuchnią, część "salonowa" to ok połowa.

 

IMG_20220122_093537.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

A jak masz teraz z basem z Dali? Za mało, czy może dudni? 

Mam gąbki w BR i jest ok, ale myślę o zmianie i szykuje się do odsłuchów i na pewno będę chciał odsłuchać heco R3.

Ogólnie myślę, żeby po prostu zrobić krok do przodu, o czymś klarowniejszym/jaśniejszym, z szerszą sceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...