Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

W sumie ta BellaDona wydaje się konstrukcyjnie mocno spokrewniona z HCR3. Woofer z Kraftpapieru z korektorem fazy POC (Phase Optimization Cap). Tweeter z frontem Fluktus i podwójnym napędem. Takie same lub zbliżone terminale i port BR.

grd13r7d0z2h3pahblu2qu0ndpcsvmlk.thumb.jpg.5a0c50506bde4ff2e1b818bc90bea783.jpg

Heco_BellaDonna_Chassis.thumb.jpg.0a37e28227d209c2caee832b26274029.jpgH02.png.85eb322cbdffc0f71026e648b91b1634.pngHECO-BellaDonna-Beauty-Rueckseite.thumb.jpg.44505df2750698abfdf466f03c1402ce.jpgH08.thumb.png.4a532d0925b8d7a9489d1bad99fc563f.png

 

 

1 godzinę temu, zabro napisał:

Ogólnie myślę, żeby po prostu zrobić krok do przodu, o czymś klarowniejszym/jaśniejszym, z szerszą sceną.

No to w pierwszej kolejności przychodzą mi do głowy Bowersy 706. Grają jeszcze bardziej przejrzyście niż HCR3 oraz z lepszym powietrzem i sceną (całościowo jednak nie oceniam ich wyżej niż HCR3 - w zależności od tego, na czym nam najbardziej zależy jedne albo drugie mogą być tymi "lepszymi").  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Na pewno. Wymienione przez Ciebie modele są późniejsze. La Diva to następca New Statement. 

No! nie całkiem tak jest. La Diva to obecnie flagowe, ale wcześniejsze flagowe były Concerto Grosso a The New Statement to tylko tańsza alternatywa flagowych.

-------

Kolumny są nadal i nadal będą i nie chodzi o ciężar, zas bliskość od ściany (20cm) nie wpływa znacząco na podbicie basu, ale wpływa destrukcyjnie na głębie w sceny 3D która jest mocno spłycona. Odsunięcie się od tylnej ściany już na 0,70cm przywraca prawidłową scenie i budowanie głębi, ale optymalnym odsunięciem ...... jest 1,5m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No! nie całkiem tak jest. La Diva to obecnie flagowe, ale wcześniejsze flagowe były Concerto Grosso a The New Statement to tylko tańsza alternatywa flagowych.

I tak, i nie. Czasowo produkcja tych modeli nie pokrywa się idealnie. Długo to The Statement były flagowcami.

Tak było w 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 (wersja New) i 2014 (New). Concerto Grosso pojawia się w katalogu dopiero w 2015. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2022 o 09:31, Kraft napisał:

Na pewno. Wymienione przez Ciebie modele są późniejsze. La Diva to następca New Statement. 

Nie prawda. To jest inna konstrukcja.

New Statement nie ma następstwa.

Kraft bo pamiętam że załatwiałem Ci te Revolution 3 na testy od dystrybutora. Czy Ty je nadal trzymasz? Odkupiłeś je od nich? Czy przedłuża się wypozyczenie?

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Nie prawda. To jest inna konstrukcja.

New Statement nie ma następstwa.

Tak to prawda. To inne konstrukcje. Problem w tym, że oferta Heco jest trochę efemeryczna. Wyższe modele pojawiają się i znikają bez bezpośredniego następcy, a czasem ten pojawia się po dłuższej przerwie. I tak raz Statement jest flagowcem, a raz nie. Chodziło o następcę w roli flagowca oferty. 

A Revolution 3 kupiłem (ale inny egzemplarz, nie trzymałem ich tyle czasu;).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 22.01.2022 o 09:31, Kraft napisał:

Na pewno. Wymienione przez Ciebie modele są późniejsze. La Diva to następca New Statement. 

Następcą New Statement jest Heco Grosso.Za to następcą Grosso jak najbardziej La Diva.

A taka ciekawostka.Chyba Revolution3 dobrze się przyjęły że powstały hiendowe podstawki Heco Belladonna.Cena już niestety jest też hi endowa.5tys euro para.Niestety w tej cenie na wakacje 2021 można było parę La diva kupić za 4800euro.Pozdrawiam Kraft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stereoplay ukazał się już test modelu Bella Donna. Z pomiarów wynika, że mają niezwykle rozciągnięty bas (-3 przy 36 Hz i -6 dB przy 30 Hz!).

Oceniono je na równi z B&W 805 D3, Focal Sopra No 1 i KEF Reference 1. Najbardziej zapunktowały jakością niskich tonów.

To 5000 Euro obejmuje zdaje się także standy.

Heco_BellaDonna_Opener_loF_rmF.thumb.jpg.c3c35828bd961fa8109cc66aae3d9b8f.jpg

Aha. Są już do posłuchania w Polsce (Studio Hi-Fi Katowice)

273048733_4946850752019794_8946639075181494560_n.jpg.26f86a71c939ca70d78550a1ed026970.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem czeską recenzję R3.

https://avmania.zive.cz/heco-celan-revolution-3-vyladene-zabavne-regalove-hi-fi-reprobedny-test#part=1 

We wnioskach autor jakby mi słowa z ust wyjmował:

"Werdykt

[...] Za te pieniądze dostajesz wzorową „porcję” materiałów i ładne wykonanie, dostajesz np. możliwość dostosowania wysokich tonów do akustyki czy smaku, a co najważniejsze otrzymujesz dźwięk skwapliwy, łatwy, duży, który ma energię, nawet jeśli nigdzie nie schodzi dramatycznie nisko. Celan Revolution 3 nie jest produktem dla ścisłego audiofila, ale dobrze zestrojonym, rozrywkowym głośnikiem dla szerokiej publiczności, która tak samo chce oglądać filmy, jak słuchać radia czy muzyki rockowej, a potem kameralnego jazzu.

Celan Revolution 3 - z własną ścieżką subtelności i "przyjemnego" strojenia - poradzą sobie z tym wszystkim i wydaje się, że nie potrzebują do tego specjalnego wzmacniacza. Choć nie wybijają się pod żadnym względem, to z szerszej perspektywy wszystko składa się w zdecydowanie ponadprzeciętnie pozytywne wrażenie [...]"

 

No właśnie. Niby niczym nie górują nad rywalami - choć ja akurat jakość basu i chwilową dynamikę Heco oceniam jako ponadprzeciętne - to jednak chce się ich słuchać bardziej niż wielu innych, także droższych konstrukcji. No wypisz, wymaluj synergia. W tym przypadku synergia składowych cech samej kolumny. 

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

We wnioskach autor jakby mi słowa z ust wyjmował:

"Werdykt

[ Celan Revolution 3 nie jest produktem dla ścisłego audiofila, ale dobrze zestrojonym, rozrywkowym głośnikiem dla szerokiej publiczności, która tak samo chce oglądać filmy, jak słuchać radia czy muzyki rockowej, a potem kameralnego jazzu."

To wszystko tłumaczy noty, jakie od Ciebie dostały, ale mnie zastanawia dlaczego akurat Ty je kupiłeś. Gdyby zsumować wartość rynkową Twoich kolumn (i dołożyć nieznaną mi wartość wzmacniaczy i reszty), to wystarczyłoby na system o klasę, może dwie lepszy. A jak dołożyć jeszcze Twoją wiedzę z akustyki, to ten system mógłby pokazać, co potrafi. Nie kusiło Cię to? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafał S napisał:

mnie zastanawia dlaczego akurat Ty je kupiłeś. 

Bo akurat mi (i w moim repertuarze) dają frajdę ze słuchania muzyki. Pewnie dałbym radę znaleźć lepsze, ale znudziły mi się już poszukiwania (właściwie, to nawet znalazłem lepsze, ale też trzy razy droższe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...