Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Czas na Heco. Dlaczego akurat ta firma przyciągnęła moją uwagę? Pytanie powinno brzmieć: dlaczego tak późno? Powodów do zainteresowania się wyrobami niemieckiej grupy Audiovox miałem bowiem sporo. Po pierwsze, miałem już styczność z Heco i ich Aurory zrobiły na mnie jak najlepsze wrażenie. Po drugie, właśnie za sprawą tego udanego modelu, Heco ma ogólnie dobrą opinie na forach. Po trzecie, z Heco współpracuje jeden z najbardziej znanych (i uznanych) konstruktorów kolumn, czyli Karl-Heinz Fink, którego firma szczyci się solidnym zapleczem naukowo-badawczym, co dla mnie jest zawsze argumentem na plus. Po czwarte, jeden z modeli Heco - flagowy The New Statement - posiada nasz forumowy kolega Bogusław i chyba bardzo je sobie chwali, bo powymieniał już TIR-a sprzętu, a Heco jak u niego stały, tak stoją nadal (no chyba, że chodzi o te 50 kg wagi i dlatego są nie do ruszenia;). I po piąte, produkty Audiovoxa są uznawane, za bardzo konkurencyjne - ponoć grają lepiej niż miałaby na to wskazywać ich cena (przynajmniej tak naucza nasz forumowy guru S4home). Zważywszy na powyższe, jakbym nie spróbował, to byłbym ciężkim frajerem.

Zamówiłem model podstawkowy, bo ostatnio z małymi kolumnami bardzo się lubię. A wygląda on tak:

heco-celan-revolution-3-10.thumb.jpg.e6db1080a75026117b2119cee29535d6.jpg

CDN

   

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swój niewielkie wkład w test tych kolumn :)

Zatem dodam że zapewne nie oczarują nas góra jak inne niemieckie konstrukcje niedawno testowane przez Krafta. Natomiast ja kolumny Celan bardzo cenie i model poprzedni 302 bardzo często wyjeżdżał z naszego magazynu. Nowe 3ki nie są tak popularne. Czekamy zatem czy ten test zmieni coś w tym zakresie.

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jedna paka, ale dwadzieścia parę kilo, więc tragedii nie ma.

H01.png.35e29ec19ea632cc21dff3fb89fef5a5.png

Pakowanie równie staranne jak w niedawnych Quadralach. Nie w styropian tylko w pianki, w worek materiałowy i dodatkowo w folię. Jedyna różnica, że w Quadralach był worek bawełniany, a w Heco jest flizelinowy (chyba). 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:
12 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czy ten karton w ogóle był otwierany już wcześniej?

Raczej nie.

 

Wiesz co to oznacza ..... moje Heco układały się prawie 3tyg. zanim byłem pewny, że nie zmieniają już barwy.

Do tego obecne temperatury za oknem, to nie pomaga, membrana będzie pracować w trybie slow motion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać czy Ty czasem nie szukasz czegoś niższej jakości niż Pylon Diamond. I ja wiem, że gusta itd. ale nie oszukujmy się, w życiu te niezbyt urodziwe paczki u Ciebie nie zostaną. No ale zawsze to jakieś nowe doświadczenie i chwila ekscytacji, więc czemu nie. A Pylony tylko "się uśmiechają" i kiwają z niedowierzaniem membranami co ten ich właściciel teraz do domu przytargał ;)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

Zaczynam się zastanawiać czy Ty czasem nie szukasz czegoś niższej jakości niż Pylon Diamond.

Nie przesadzajmy. Seria Revolution jest podobnie wyceniana do Diamondów. Heco Celan Revolution 3 - 3800 zł, Diamond Monitor 18 - 4000 zł, Heco Celan Revolution 7 - 9 500 zł, Diamond 30 - 9000 zł. W dół więc raczej nie schodzimy. 

Ale coś w tym jest. Już oswoiłem się z wizją wydania 10 000 zł. Myśl o zakupie kolumn tak absurdalnie tanich jak Revolution 3 mnie też wydaje się dziwaczna;)

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kraft napisał:

Seria Revolution jest podobnie wyceniana do Diamondów.

Tak, aaaale :) Pylon powinien mieć u nas przewagę bo odpada min. 30% marży dystrybutora (każdego bez wyjątku), do tego dochodzi transport z Chin, również nasi robią przepiękne skrzynki o czym przekonał się Audio Physic i podobno też Audiovector a pewnie to jeszcze nie wszyscy... No i jak zerknąć do naszych zachodnich sąsiadów (geburtstag) to ich nasze  Diamondy oczarowały brzmieniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...