Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

11 godzin temu, kaczadupa napisał:

Tak, aaaale :) Pylon powinien mieć u nas przewagę bo odpada min. 30% marży dystrybutora (każdego bez wyjątku), do tego dochodzi transport z Chin, również nasi robią przepiękne skrzynki o czym przekonał się Audio Physic i podobno też Audiovector a pewnie to jeszcze nie wszyscy... No i jak zerknąć do naszych zachodnich sąsiadów (geburtstag) to ich nasze  Diamondy oczarowały brzmieniem. 

Powinien. Ale akurat Pylon wydaje pieniażki w inne segmenty niż Heco. A wiemy że to nie oni to wydają tylko klienci i to jest proporcjonalnie doliczane do kolumn. Zdradze Ci w sekrecie że tutaj to nie działa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kubakk napisał:
2 godziny temu, Kraft napisał:

Boguś zalecił 3 tygodnie wygrzewania, ale parę płyt już przesłuchałem i powiem Wam, że te Revolution 3 to jedno wielkie nieporozumienie. Są za tanie!!!

Czyli pieniądze jednak "grają" ;)

Bogusław chyba dawno temu już o tym wspominał

Moje hasło brzmi trochę inaczej "Dostajesz dokładnie to, za co zapłaciłeś" ale WPszoniak zawsze twierdził/pisał, że "pieniądze grają"

Poprawa grania na pewno nastąpi, ale jak pisałem, to monitory do kina, nie wymagajmy od nich cudów, ale ...... czekam i poproszę o wpis za tydzień, a nóź zaczną śpiewać pełnym brzmieniem (w co prywatnie, nie wieżę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już się pogubiłem w tym wszystkim :)

Zaczyna mi to trochę "pachnieć" drugim, słabszym (jednak się da) Stereo i Kolorowo.

Chcę przesłuchać wszystko do 10 kzł  chociaż już przesłuchałem dużo różnych pomysłów na brzmienie i powinienem wiedzieć w jakim kierunku zmierzam, jakiego brzmienia szukam, jaki charakter brzmienia paczek dobrze zgrywa się z moim Marantzem, moją muzyką, źródłem, gustem itd.

A tu co chwilę skaczemy z kwiatka na kwiatek. Wiemy, że dany charakter grania nam nie leży ale skoro chcą  wysyłać to biorę i chwalę chociaż w środku rozczarowanie, że to nie to i...  gdzie w tym wszystkim sens?

A może ktoś tu sam nie wie czego chce, czego szuka? Może to taka forma zabawy bez żadnego sensownego celu, to wtedy OK. 

Przecież Kraft nigdy nie znajdzie jednej pary paczek, które będą połączeniem  Dynaudio, Sonusa, Harbetha, JBL-a, Klipsch-a i jeszcze zagrają wybornie z jego Maranztem, zwłaszcza, że tak naprawdę sam już chyba dawno zapomniał jakiego brzmienia szuka :)

Kraft, jestem w błędzie? Jeżeli tak, to brakuje mi jednego zdania - po przesłuchaniu tylu głośniczków podstawkowych, podłogowych, na teraz nie znalazłem nic czym bym chciał zastąpić swoje Pylony Diamond 25. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, kaczadupa napisał:

Kraft, jestem w błędzie? 

Oczywiście, że jesteś w błędzie.

Wiecie, co mnie strasznie wkurza w tym całym audioflistwie? Hipokryzja. Niby mamy być otwarci na doznania, próbować nowych rozwiązań, ale tak naprawdę panuje jedno wielkie doktrynerstwo. Na szczęście już od dawna mam to w nosie;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Wiecie, co mnie strasznie wkurza w tym całym audioflistwie? Hipokryzja. Niby mamy być otwarci na doznania, próbować nowych rozwiązań, ale tak naprawdę panuje jedno wielkie doktrynerstwo. Na szczęście już od dawna mam to w nosie;)

hmmm...  przyznam, że nie znałem słowa "doktrynerstwo" wiec poprosiłem neta o pomoc i ..... teraz będę go używał częściej w swoim temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kaczadupa napisał:

Przecież Kraft nigdy nie znajdzie jednej pary paczek, które będą połączeniem  Dynaudio, Sonusa, Harbetha, JBL-a, Klipsch-a i jeszcze zagrają wybornie z jego Maranztem, zwłaszcza, że tak naprawdę sam już chyba dawno zapomniał jakiego brzmienia szuka :)

Adamie, a czy Ty potrafiłbyś powiedzieć jakie paczki z jakim wzmacniaczem sprostają Twoim oczekiwaniom, w budżecie powiedzmy 15k - 20k PLN ? Zresztą wydaje mi się, że paczki które wymieniłeś, to jednak nie jest target @Krafta. Tu bardziej pasowałyby firmy Kef, Audio physic i Quadral 😉

No i porównanie Kraftestów do bloga "Stereo i kolorowo" uważam za trochę niesprawiedliwe. U @Krafta nie ma samych ochów i achów a tam chyba ślepy by zauważył, że te testy mają tyle wspólnego z prawdziwymi testami co Marcin Najman ze sztukami walki. 

Zresztą czy w tym hobby rzeczywiście chodzi o znalezienie audio nirwany cz raczej o samo jej szukanie 😏?

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

Adamie, a czy Ty potrafiłbyś powiedzieć jakie paczki z jakim wzmacniaczem sprostają Twoim oczekiwaniom, w budżecie powiedzmy 15k - 20k PLN ?

Żadna tajemnica - ATC scm7, Bladelius TYR mk3. 

11 minut temu, seba3002 napisał:

Zresztą wydaje mi się, że paczki które wymieniłeś, to jednak nie jest target @Krafta. Tu bardziej pasowałyby firmy Kef, Audio physic i Quadral 😉

A świstak siedzi i zawija w te....;) 

3 minuty temu, audiowit napisał:

No ale zjechalby e końcu jakieś paczki, bo wszystkie narazie są super...

Nie, każde kolejne są większym pozytywnym zaskoczeniem od poprzednich ale to i tak nie to... Zwyczajnie Diamondy 25 są za dobre :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wyczytałem w jakiejś wypowiedzi redaktora Audio, że wybierając kolumny do testów odrzucają te, które nie są przynajmniej przyzwoite. Może nie tak to do końca brzmiało ale sens tej wypowiedzi był mniej więcej taki 🙂. Być może @Kraft kieruje się podobnymi kryteriami - z góry odrzuca paczki mające słabe opinie a do testów bierze tylko te sprawdzone. Szkoda tylko, że brakuje w tych testach paczek spoza stajni EIC. Ja chętnie poczytałbym coś o dynaudio, dali, Focalach czy polkach. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kaczadupa napisał:

A tu co chwilę skaczemy z kwiatka na kwiatek. 

A może ktoś tu sam nie wie czego chce, czego szuka? Może to taka forma zabawy bez żadnego sensownego celu, to wtedy OK. 

Przecież Kraft nigdy nie znajdzie jednej pary paczek, które będą połączeniem  Dynaudio, Sonusa, Harbetha, JBL-a, Klipsch-a i jeszcze zagrają wybornie z jego Maranztem, zwłaszcza, że tak naprawdę sam już chyba dawno zapomniał jakiego brzmienia szuka :)

A co ja poradzę, że mi się podobają i brunetki, i blondynki, i rude, i nawet łyse (kto w młodości nie wzdychał do Sinéad O’Connor niech się pierwszy puknie w czoło).

Na szczęście z tymi moimi testami poruszam się bezpiecznej przestrzeni. Przy tym poziomie cen i doświadczeniu producentów wpadek nie ma prawa być. A jedyny strzał na ślepo, który wykonałem okazał się akurat trafieniem w dziesiątkę. Jedne kolumny podobają mi się bardziej, inne mniej, ale każda ma jakieś cechy dla których warto jej posłuchać. 

Piszesz o skakaniu z kwiatka na kwiatek. Ale czy ja robię coś innego niż przeciętny audiofil? Skąd te zmiany klocków co rok, dwa? Jakby każdy audiofil z 20-letnim stażem wypisał kolumny, które miał, to też takie zestawienie raczej nie ułożyłoby się w spójną całość. 

To co teraz uskuteczniam, to turboaudiofilstwo. Zamiast cierpliwie zmieniać i poszukiwać przez 20 lat, ja zamierzam te poszukiwania odfajkować w dwa lata.

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Szkoda tylko, że brakuje w tych testach paczek spoza stajni EIC. 

A HECO, KEF (x2), Bowers (x2), Impuls? To wszystko nazywa się nic?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to jeszcze odfajkowywanie nie było i jakieś kolumny, które nie zagrałby dobrze...bo nie wierzę, ze z tych 6-8 par nie było słabych, lub takich ktore nie wpisalyby się w system...

22 minuty temu, kaczadupa napisał:

 

Nie, każde kolejne są większym pozytywnym zaskoczeniem od poprzednich ale to i tak nie to... Zwyczajnie Diamondy 25 są za dobre :)

Hmmm to tak jak z Matizem. Dobry samochód, jeśli się nie jeździło żadnym innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, slaw0001 napisał:

Nie ukrywm, z ciekawości sam bym sobie tak potestował, ale brak czasu i warunkow i tego pozazdrościc. 

Chyba nie jesteś sam. Ja się nawet odważyłem i testuję sobie używane monitory z przedziału 1000 - 4000 PLN. Fajnych używek jest masa, trzeba tylko dobrze wybierać bo ceny niektórych są wzięte z... kosmosu. Polecam taką zabawę. Nie jest to może "zawodowy audiofilizm" ale daje to masę radości i frajdy. 

 

49 minut temu, Kraft napisał:

A HECO, KEF (x2), Bowers (x2), Impuls? To wszystko nazywa się nic?

Przepraszam, troszkę za bardzo uogólniłem 🙂

A wracając do tematu. Myślę, że @Kraft ma już swojego czarnego konia tylko mało pisze o tych kolumienkach. A są to... KEF LS50 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...