Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 godzinę temu, Rega napisał:

Prosze mnie źle nie zrozumiec, nie jestem totalnym przeciwnikiem rzeczy z Chin. Jednak twierdzenie że mało sprawdzone trafa z Chin o niewielkiej cenie zakupu są jakości o której europejskim trafom się nie śniło jest krótko mówiąc bardzo na wyrost.

Nie wiem Rega czy kojarzysz taka chinska manufaktorę....

Screenshot_20210210-224436_Chrome.jpg

Nie sądzę by w wzmacniaczach lampowych tego producenta były "lipne" trafa! A wieść niesie ze sa to produkty wybitne w swojej kategorii cenowej!

Jesli jednak trafa Chinskie sa takie sobie.... to ciekaw jestem jak by zagrał Yaqin na europejskich trafach???? Czyżby "pozamiatał" rynkiem audio???? A wiadomo ze trafo jest b.ważne jesli chodzi o dzwiek lampowca.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rega napisał:

@Chyba Miro 84 jesli dla Ciebie Yaqin jest wyznacznikiem jakości we wzmakach lampowych to ja odpadam. Przepraszam za mój udział w tej dyskusji. 

W danym przedziale cenowym wyznacznikiem Jakość  i nie słuchałem zadnego tylko z opisow chociazby na tym forum!

Co w takim razie polecasz zamiast Yaqin-a???

Najlepiej na "europejskich" trafach :) i w cenie Yaqin-a

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaqin nigdy nie był jakimś wyznacznikiem jakości. Już Cayin był zawsze uważany za lepsza markę, a jest sporo Polskich wzmacniaczy lepiej brzmiących i na lepszych komponentach. Chińczyki nie są znowu takie tanie jak się przyjęło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
2 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

Teraz już raczej mało prawdopodobne żeby udało Ci się coś kupić w Chinach i nie zapłacić podatku. Nawet małe paczki o niewielkiej wartości raczej nie przejdą bez cła.

Podatek jest doliczany, ale cło raczej rzadko, chyba , że jakiś duży klamot będzie zamówiony.

W przypadku kabli i akcesoriów do kabli cła nie powinni doliczyć, podatek jest naliczony i uwzględniony od razu do zakupów na alliexpress. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Podatek jest doliczany, ale cło raczej rzadko, chyba , że jakiś duży klamot będzie zamówiony.

Zgadza się. Aczkolwiek w przypadku dużych klamotów różnie bywa.

Niedawno zamówiłem dwie obudowy do wzmacniacza (w sumie 26 kg) i ku mojemu zaskoczeniu podczas płatności podatek został odliczony, pomimo, że był zawarty w cenie. Niestety radość nie trwała długo (ze względu na dość szybką w tym wypadku dostawę) i przy odbiorze musiałem uiścić ponad sześć stówek podatku i cła. Dodam, że poczta w dość inwazyjny sposób paczkę zlustrowała. Na szczęście elementy obudów nie uległy zniszczeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wartość towaru wynosi powyżej 150 Euro, sprzedawca pomniejsza cenę o podatek VAT, który trzeba będzie zapłacić wraz z cłem (różne stawki) w polskim UC. W podsumowaniu występuje jako "korekta ceny". Nie mam pojęcia dlaczego nigdy nie jest to równe 23%, ale zawsze mniej. Także przy takiej samej cenie, występują różne kwoty u innych sprzedawców. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi. Coś tam sobie kliknę chyba, że kupię na jakimś polskim portalu te chińskie wynalazki, ale z drugiej strony jak popatrzeć na takie furutechy to niektórzy potrafią z 200 zł zrobić i 800. No nic mi do tego Wolny kraj wolny wybór. Zdaje sobie sprawę że może to i marny wybór. Miałem sam kiedyś RCA vdh i się po 2 latach rozpadł czyli skruszył. Ale ciekawość u mnie czasem większa niż rozsądek 😄

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Czym polecacie zakup na Aliexpress kabli słuchawkowych marek Faaeal, Openheart, YYTCG, TODN, EMK, Lunashops, Ugreen, Linsoul ?

Jeżeli tak, to które modele są szczególnie warte uwagi a których modeli należy unikać ?

Czym się sugerować przy zakupie kabli słuchawkowych na Aliexpress ? Ilością sprzedanych egzemplarzy ? Oceną sklepu ? Oceną produktu ? Opisem producenta ?

 

Edytowano przez rott
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję być kilka razy w Chinach i mogę powiedzieć jedno. Gdybym miał kupić chiński kabel to kupiłbym takiego producenta który nie używa nazw innych firm. To nie jest tak że wszystko co Chińskie jest do bani. Możesz kupić dobry produkt ale trzeba za niego odpowiednio zapłacić

Z drugiej strony wcale by mnie nie zdziwiło gdyby okazało się że taki np. Furutech produkuje swoje kable w Chinach. Firmy produkujące kolumny przyznają się do tego bez żenady.

Chętnie porównałbym chińskie kable np. głośnikowe z wyrobami znanych firm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu budowałem listwę na bazie listwy Taga Harmony.

Między  innymi pozbyłem się fabrycznego, odpinanego kabla zasilającego i w jego miejsce wlutowałem przewody z kabla który kupiłem na Aliexpress właśnie. Ponieważ musiałem dostać się do przewodów aby przygotować je do wlutowania, to kabel przeszedł lekką sekcję zwłok....

Kabel wykonany był wzorowo, każda żyła gruba, owinięta w bawełnę. Kilkuwarstwowa izolacja na wszystkich żyłach. Naprawdę wygląda to solidnie. No ale jest to kawał kabla. Syn, gdy do mnie przyjechał i kabel zobaczył, stwierdził, że takie sprzęta widział w filach Science-fiction, jako przewody podłączane do różnych dziwnych istot :)

https://pl.aliexpress.com/item/1005004359593520.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.69d51c247WAMhn&gatewayAdapt=glo2pol

 

IMG_4315.JPG

IMG_4316.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...