Skocz do zawartości

Stereo do salonu, kwota 8-10tys pln.


Franco78

Recommended Posts

Witam serdecznie,

zacznę od tego, jaki jest stan aktualny, czyli jaki posiadam sprzęt:

1. Amplituner sieciowy Onkyo TX-8150 (podłączony po optyku z dekoderem Sat oraz MiBox dla Netflix i YouTube)

2. Kolumny Dali Zensor 7

Najczęściej słucham muzyki wg kolejności:  Spotify, YouTube, Tidal + filmy z Netflix i dekodera Sat)

Mam też NASa, z którego mogę udostępniać pliki po sieci.

Muzyka - najczęściej pop, dużo polskiej, instrumentalna, elektroniczna, koncerty z YT.

Rzut pomieszczenia w załączeniu.

(Salon 32m2 łączony z kuchnią 12m2 i korytarz na klatkę schodową)

Opis problemu:

Powyższe zestawienie sprzętu nie spełnia moich oczekiwań. Dźwięk wydaje się być mało szczegółowy, najbardziej brakuje mi głębokiego miękkiego basu jak i góry.

Po prostu brzmi to zdecydowanie nijako. Efekt w miarę zadowalający dopiero gdy zrobię głośno i siedzę na przeciwko kolumn na kanapie.

Proszę o podpowiedź jaki sprzęt wziąć pod uwagę, aby uzyskać zdecydowaną poprawę jakości, przede wszystkim kiedy nie potrzebuję i nie chcę dawać Volume powyżej połowy jego wartości. Chciałbym oczywiście zachować aktualną funkcjonalność , więc jeśli nie amplituner sieciowy to wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy + kolumny.

Sprzedam TX-8150 i Dali Zensor 7, dołożę ok. 5.000pln. Czyli jak dobrze pójdzie to będę dysponował kwotą rzędu 8.500 pln.

Pozdrawiam,

Tomasz

stereo1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest amplituner AV. Chcesz dobrego grania w stereo to zacznij od przesiadki na typowy wzmacniacz stereo, a zobaczysz,że Zensorki potrafią naprawdę fajnie pograć.

Sam takie kolumny posiadam, i przetestowałem na nich aplituner stereo, jak i kolejno dwa wzmacniacze i za każdą zmianą szła zdecydowana poprawa grania.

Teraz gra to naprawdę dobrze. A pomieszczenie mam zbliżone do Twojego (35 m2).

 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem fanem Yamahy  i u mnie ewoulowało to z amplitunera R-N602, poprzez wzmaka A-S701 do obecnego A-S1200 + przedwzmacniacz/streamer WXC-50.

Ale oczywiście wybór na rynku jest spory i koledzy na pewno podsuną Ci jakieś rozwiązania. Chciałem tylko podpowiedzieć, abyś z góry nie skreślał kolumn, choć nie można wykluczyć ,że do bardzo głośnego słuchania w takim pomieszczeniu potrzebne będą jednak większe kolumny. Natomiast potrafią fajnie zagrać i z mocniejszym wzmacniaczem pokazują dużo więcej niż z amplitunerem - jest dużo więcej basu i wysokich detali.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubakk napisał:

ten onkyo 8150 nie robi szału ;)

Kiedyś w/w zensory zrobiły szał przy podpięciu do odpowiedniego wzmacniacza (na dzisiejsze czasy 20-30tysi wartego) także potencjał jakiś tam może być

Wiem, że szału nie robi ;)

Czyli co sugerujesz, że te aby te kolumny wykorzystać w pełni, to potrzeba wzmacniacza za miliony monet? :(

Nie będzie ok na wzmacniaczu powiedzmy w kwocie do 4.000?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Franco78 napisał:

Powyższe zestawienie sprzętu nie spełnia moich oczekiwań. Dźwięk wydaje się być mało szczegółowy, najbardziej brakuje mi głębokiego miękkiego basu jak i góry.

Myślę, że jeżeli brakuje basu o takiej barwie to warto posłuchać wzmacniacza NAD C375BEE a mocy mu nie brakuje także powinien rozruszać te kolumny.

Odtwarzacz sieciowy: Audio Pro Link 1 lub Yamaha WXAD-10 aby była aktualna funkcjonalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Dali Zensor 7 to udane kolumny ale nie jest to szczyt możliwości i na pewno nie zapewnią Ci miękkiego basu. Tutaj lepszym rozwiązaniem byłyby Pylon Audio Diamond 28 czy Fyne Audio F502. 
Jeśli brałbyś pod uwagę stopniową wymianę to polecam zostawić Zensory 7 i podłączyć do nich NAD C356BEE, Audiolab 6000a czy Vincent SV500. We wszystkich tych opcjach uzyskasz potężniejsze brzmienie oraz większą czystość. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz zapraszam na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Tu stawiał bym na używany Roksan K3 ktory dostaniesz na prawde tanio.

Ewentualnie z nowszych konstrukcji Cyrus ONe albo Xindak 6950

 

Roksan K3 - faktycznię są używki do kupienia. Muszę się zainteresować.

A jak to widzisz z C375bee ?

 

4 minuty temu, Q21 napisał:

Audio F502. 
Jeśli brałbyś pod uwagę stopniową wymianę to polecam zostawić Zensory 7 i podłączyć do nich NAD C356BEE, Audiolab 6000a czy Vincent SV500. We wszystkich tych opcjach uzyskasz potężniejsze brzmienie oraz większą czystość. 

 

Tak, biorę pod uwagę stopniową wymianę, być może moje Dali w końcu ożyją.

Czy NAD C356BEE nie będzie za słaby biorąc pod uwagę wielkość pomieszczeń? Czy nie lepiej zainwestować w C375BEE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Franco78 napisał:

Czy NAD C356BEE nie będzie za słaby biorąc pod uwagę wielkość pomieszczeń? Czy nie lepiej zainwestować w C375BEE?

Za słaby na pewno nie będzie. NAD C375bee brzmi mocniejszą podstawą basową. Jest go bardzo dużo i tutaj trzeba byłoby posłuchać i ocenić samemu czy nie będzie go w nadmiarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z zensorami 5 a obecnie przez chwilę z zensorami 3 gra Cyrus one. Uważam, że to w tym budżecie bardzo udane połączenie. Cyrus na pewno doda trochę życia Twoim kolumnom a jeśli myślałbyś o kroku w przód to w przyszłości w miejsce zensorów mógłbyś wstawić audio physic z serii classic, które z Cyrusem grają wyśmienicie. Zyskasz wtedy bardziej otwartą górę i twardszy, bardziej sprężysty bas. Ale na początek połączenie zensorów i Cyrusa to wg mnie naprawdę fajne granie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Patrząc na mój metraż, brak dywanów itp czyli słabo akustycznie...zastanawiam się aktualnie nad wymianą amplitunera na wzmacniacz zintegrowany + subwoofer Rel T7i / Tel T9i.

Muzyki nie słucham tylko w miejscu odsłuchowym ,ale najczęściej wykonując jakieś czynności domowe, czy będąc w kuchni, na tarasie.

Czy Dali Zensor 7 da mi komfort basu nawet po podłączeniu do nich C375bee?

Czy jeśli załatwię bas właśnie subwooferem, to czy potrzebuję tego C375bee + streamer? Czy może iść w kierunku C368 + bluoS ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam ponownie,

odgrzewam mój temat (na samej górze opis sytuacji i problemu).

Zestaw, na który nabrałem największą ochotę i z pewnością będę chciał go wypróbować):

C375bee + Node 2i + Heco Aurora 1000.

(wtedy pod młotek pójdą moje Zensor 7 i Onkyo TX-8150).

Myślę, że taka konfiguracja powinna zdać egzamin w moim dużym otwartym salonie. Co Wy na to?

 

Ponad to widzę, że nowe NADy trzymają wysoką cenę i co najciekawsze jeszcze niedawno można było kupić taniej 😞

Jestem ciekawy na jakie rabaty mogę liczyć przy zakupie całego zestawu u jednego sprzedawcy...

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Franco78, na temat wymiany zensorów na heco, porozmawiaj z kolegą @JaZz. On akurat wymienił aurory na dali. Także nie musi to być krok do przodu a ewentualnie w bok. Może warto zacząć od wymiany wzmacniacza a potem szukać ewentualnie innych kolumn. Moim zdaniem zensory w swojej cenie to naprawdę bardzo fajne paczki, które może rzeczywiście basem nie zabijają ale środek i górę mają naprawdę przyjemną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Franco78 napisał:

@seba3002 dzięki, już napisałem do kolegi @JaZz. Ciekawe jakie ma spostrzeżenia i przede wszystkim jaki model na jaki zamieniał.

Kolega miał aurory 700, wymienił je na zensory 5. Z tego co wiem, napędza je NAD ale modelu nie pamiętam. Ja jeszcze zaproponuję Ci używane dynaudio emit m30. Myślę, że zarówno zensory jak i heco te paczki pozostawiają w tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymienił mocniejsze i większe na mniejsze i słabsze. Ciekawe, może pokój, salon tego wymagał.

Czytałem opinie, że zensory 5 mają słaby dół, a zensory 7 już lepiej, ale nadal bez rewelacji.

Aurory 700/1000 z kolei, wg. opinii użytkowników są bardzo chwalone do większych pomieszczeń, gdzie potrzeba więcej i mocy dołu.

Mnie zależy na dobrym dole, gdyż teraz bardzo mi go brakuje, a najwięcej przy słuchaniu "do kotleta".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zensory też potrafią dobrze zagrać jak dasz im mocnego pieca.U mnie grały z Marantzem mcr 612 to miało 2x60 W i brzmiało nieżle ,ale jak kupiłem Arcama SA30 i podłączyłem to nie wierzyłem własnym uszom że Zensory w moim przypadku 5 potrafią tak pięknie zagrać.Znajomy z kolei miał Zensor 7 i napędzał to tanim(około 1300-1400zł) estradowym wzmakiem Crown XLS1002 i brzmiały rewelacyjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...