Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo rozbudowujący KD


Mejol

Recommended Posts

Witam serdecznie :)

Bardzo  proszę  o  poradę. Chciałbym  rozbudować  moje  kino  domowe o  wzmacniacz  stereo.

Obecnie  posiadam   zestaw  głośników 5.1 Heco  Aurora (  fronty  Aurora 700 ) grający  na  ampli  Onkyo  RZ840,  ostatnio  słucham  więcej  muzyki  i  bardzo  chciałbym  wyciągnąć  lepszy  dźwięk  w  stereo nie rezygnując  z  KD. Wyczytałem, że  najlepszym  rozwiązaniem  będzie  wzmacniacz  z  wejściem  "main-in" i  połączenie  przez pre  out. Nie  chcę jednak żadnego  przełączania  zworek. Chciałbym prosić  Was  radę,  jakie  wzmacniacze brać  pod  uwagę w  konkretnie  moim  przypadku ,  żeby  to  razem  ładnie  zagrało. Moje  preferencje  dźwiękowe   to  dźwięk  typu "V",  lekko wyeksponowana  góra  i  dół,  lubię  czysty,  głęboki   dźwięk (  tylko  tak  potrafię  to  opisać ).

Dodatkowo  mam  jeszcze  2  pytania.

1. Dużo  muzyki  słucham  z  gramofonu (Pro-ject z  2M RED),  co  z  kwestią  przedwzmacniacza?  czy  PHONO  w  przyszłym  wzmacniaczu stereo wystarczy  ,  czy  raczej  iść  w  zewnętrzny  przedwzmacniacz.

2. Pytanie ( może  głupie :)) czy  przy  połączeniu jak  wyżej,  da się  słuchać  klienta  Spotify a  ampli na  wzmacniaczu  stereo (  jako  źródło )?

Budżet  jaki  chciałem  na  to  przeznaczyć  to  jakieś  3...  max  4k pln

Pomóżcie  proszę :) Z  góry  bardzo  Wam  dziękuję

 

Wojtek

 

 

 

Edytowano przez Mejol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mejol.

Ampli ma pre out? Jeśli tak, to:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rotel-rb-970bx-mk-ii

Wziąłbym końcówkę mocy coś serii 97x. Miałem wzmacniacz 971 i grał tak jak chcesz. Myślę, że końcówka mogłaby zagrać podobnie, ale do powiedzenia miałby jeszcze pre z Onkyo.

Ad1. Zewnętrzny przedwzmacniacz. Ale też ważna jest wkładka i igła.

Ad1. Streamer załatwiłby sprawę. Np Chromecast.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...