Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kolumn do KD


slawo0909

Recommended Posts

Witam wszystkich Szanownych forumowiczów

mam wielką prośbę o sugestie porady, co do wyboru kolumn do KD.

W tym momencie posiadam stary zestaw Marantza SR 4003 +kolumny Yamaha Ns 8390 + Surround ns-p70, centralny tez ns i sub yamahy, czyli tradycyjne 5.1.

Na dzień dzisiejszy chciałbym zakupić sam zestaw kolumn 5.1 do pomieszczenia wielkości około 30 metrów (widok salonu https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-jablonkach-4-m52ea4801dc444#pg1-3), w późniejszym czasie będę chciał wymienić ampli tuner.

Co do preferencji tylko TV = Filmy

Przeszukałem już parę sklepów i dodam że jestem człowiekiem który na pierwej lini wyboru stawia produkty PL, budżet 4000 złotych. 

Na dzień dzisiejszy moim konikiem jest zestaw 5.1 Stx electrino 250 chociaż sub ma ciut za duże rozmiary i mi się nie mieści w szafce na ten głośnik.

Pozytywne opinie widzę że są tez na temat Pylon audio lub Melodiki , tak wiec jeżeli możecie to proszę o sugestie co do wyboru czy info jak poszczególne zestawy grają .

 

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie znajdziesz STX Electrino 250 czy Pylon Audio Pearl 25. STX zagra dynamiczniej z mocniejszą górą. Pylon zaprezentuje brzmienie bardziej napowietrzone. 

Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia z mocniejszą podstawą basową to Wilson Raptor 7 byłyby ciekawą opcją w przypadku Marantza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
W zakładanym budżecie znajdziesz STX Electrino 250 czy Pylon Audio Pearl 25. STX zagra dynamiczniej z mocniejszą górą. Pylon zaprezentuje brzmienie bardziej napowietrzone. 

Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia z mocniejszą podstawą basową to Wilson Raptor 7 byłyby ciekawą opcją w przypadku Marantza.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Właśnie dziś rozmawiałem z konsultantem u was na linii i też polecił mi Pylon Audio Pearl 25, grają ciepło z ładnym dołem, nieprzesadną górą i wywarzonym środkiem. Pytanie się rodzi, czy jednak te Pylon Pearl 25 nie będą za małe do takiego pomieszczenia jak posiadam (link w poprzednim poście ) jest to 40 metrów które one musza wypełnić bo trzeba dodać otwartą kuchnię. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, slawo0909 napisał:

Właśnie dziś rozmawiałem z konsultantem u was na linii i też polecił mi Pylon Audio Pearl 25, grają ciepło z ładnym dołem, nieprzesadną górą i wywarzonym środkiem. Pytanie się rodzi, czy jednak te Pylon Pearl 25 nie będą za małe do takiego pomieszczenia jak posiadam (link w poprzednim poście ) jest to 40 metrów które one musza wypełnić bo trzeba dodać otwartą kuchnię.

Wszystko zależy od zakładanego budżetu. W takim metrażu z pewnością Pylon Audio Diamond 28 czy Heco Aurora 1000 byłyby lepszą opcją ale cenowo zestaw wyjdzie zdecydowanie drożej. W mojej ocenie Pearl 25 brzmią pełniej niż wyższy model Pearl 27. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi 

Heco, bardzo dużo dobrych opinii wyczytałem o tych kolumnach, ale niestety to nie ten przedział kasowy, tak samo jak i Monitor Audio.

A co sądzicie o zmianie podejścia, oczywiście pozostając w temacie Polskich producentów , zmiana na zestaw 5.0 i Pylon Audio Sapphire 25 ???

I martwi mnie też impedancja w moim ampli, mam zakres od 6 do 8 omów czy to przy kolumnach 4 omowych bardzo będzie obciążało sprzęt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubie tych kolumn. Szafiry mają duzo mało kontrolowanego zmiennego basu. Z kolei Opal są mało płciowe.

Ale co kto lubi.

Rozumiem że po prostu chcesz Polski produkt? I od Pylona? To już lepiej wziąć szafiry. Jeśli musisz.

Ale sprawdź przed zakupem nawet te Tempusy. Nie mówiąc o Aurora 700

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie powiedzcie wiec jakie optymalne rozwiązanie było by dla mojego budżetu , pod kontem brzmienia i wypełnienia prawie 40 m2.

Mam 4500 złotych i w tym przedziale rozumiem że stać mnie na zestaw 5.1:

1.Pylon Pearl 25 zestaw 5.1

2 Wilson Raptor 7 zestaw 5.1

3. Magnat tempus 77 zestaw 5.1

 

co do zestawu 5.0 to mogę pozwolić sobie na :

1.Pylon Audio Sapphire 25 zestaw 5.0

2 Heco Aurora 700 zestaw 5.0 z nagięciem budżetu 

 

Który z wyżej wymienionych przez was opcji (lub jeszcze coś) mogli byście polecić, do tego metrażu i do posiadanego Maranzta sr4003, którego z czasem będę zmieniał lecz jeszcze trochę musi mi posłużyć.

Dziękuję za odpowiedzi z góry

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było można podjechać i posłuchać danych zestawów lecz niestety czy do S4 Home czy Q21 mam daleko, najbliższą lokalizacją z salonami dla mnie jest Wraszawa.

Czy ktoś może polecić jakieś sklepy w stolicy w których można by było posłuchać wyżej wymienianych marek???? Magnat, Pylon , STX, Heco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...