Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam.

Szukam standów pod Elaki Debut Reference, ale ceny fabrycznych zwalają z nóg. Jestem w kontakcie z dwoma osobami z olx, które robią standy pod zamówienie, ale zastanawiam się nad rozmiarami. Wysokość, wiadomo, tweeter na wysokości uszu, więc to prosto pomierzyć. Ale co do podstawek górnych, czy najlepiej jak będą miały identyczny rozmiar jak podstawa kolumny? Kolumny postawić na podstawce na gumowych nóżkach czy na czymś innym? Dół standów, rozmiarowo większy niż góra, żeby wszystko było stabilne? Kolce, gumowe podkładki, a może filc? Standy będą stały na panelach podłogowych, także same kolce będą chyba kiepskim pomysłem? Czy prowadzenie kabla w nodze standu może się wiązać z jakimś nieprzyjemnym efektem? Kabel nie będzie np. "dzwonił" w stojak podczas odsłuchu?

Jedne, które chodzą mi po głowie są produkcji "Tombase" z Krakowa, a drugie z Nowogardu, sprzedający Dariusz z olx, nazwy działalności brak. Czy ktoś z Was miał styczność z ich wyrobami?

Poniżej zdjęcia od obu producentów.

1.jpg

2.jpg

Edytowano przez Marcin Molitor