Skocz do zawartości

Standy pod monitory - pomoc w doborze


Recommended Posts

Witam.

Szukam standów pod Elaki Debut Reference, ale ceny fabrycznych zwalają z nóg. Jestem w kontakcie z dwoma osobami z olx, które robią standy pod zamówienie, ale zastanawiam się nad rozmiarami. Wysokość, wiadomo, tweeter na wysokości uszu, więc to prosto pomierzyć. Ale co do podstawek górnych, czy najlepiej jak będą miały identyczny rozmiar jak podstawa kolumny? Kolumny postawić na podstawce na gumowych nóżkach czy na czymś innym? Dół standów, rozmiarowo większy niż góra, żeby wszystko było stabilne? Kolce, gumowe podkładki, a może filc? Standy będą stały na panelach podłogowych, także same kolce będą chyba kiepskim pomysłem? Czy prowadzenie kabla w nodze standu może się wiązać z jakimś nieprzyjemnym efektem? Kabel nie będzie np. "dzwonił" w stojak podczas odsłuchu?

Jedne, które chodzą mi po głowie są produkcji "Tombase" z Krakowa, a drugie z Nowogardu, sprzedający Dariusz z olx, nazwy działalności brak. Czy ktoś z Was miał styczność z ich wyrobami?

Poniżej zdjęcia od obu producentów.

 

1.jpg

2.jpg

Edytowano przez Marcin Molitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
3 godziny temu, FinalFF7 napisał:

do salonu, mniejsze będą się gryzły z komodą.

To po co pytasz ? Kup takie które będą Ci wizualnie pasować do wystroju i tyle :) 

3 godziny temu, FinalFF7 napisał:

Druga sprawa, że słucham dużo "w tle", dlatego chce wyżej moje małe kolumny postawić

Przez te kilka lat jak jestem na tym Forum różne rzeczy słyszałem , ale właśnie wszedłeś do ścisłej czołówki tych dziwnych :) 

Chłopie , w jaki sposób prawidłowa wysokość wysokotonowego będzie przeszkadzać gdy słuchasz zmywając w kuchni ! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale... o co Ci chodzi? Czy ja się tutaj kogoś czepiam, albo obrażam kogoś o to jak słucha muzyki? Jeśli nie masz propozycji w temacie to na prawdę mało mnie interesuje "Twoja ścisła czołówka dziwnych rzeczy"

 

13 minut temu, tomek4446 napisał:

To po co pytasz ? Kup takie które będą Ci wizualnie pasować do wystroju i tyle :) 

3 godziny temu, FinalFF7 napisał:

 

Napisałem, że potrzebuje dokładnie 74 cm. Mam niezbyt foremny salon i potrzebuję takiego wymiaru. Ciężko dostać dokładnie pod wymiar, dlatego podbiłem pytanie jak w pierwszym poście, odnośnie producentów standów. 

Edytowano przez FinalFF7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FinalFF7 napisał:

Przepraszam, ale... o co Ci chodzi?

Staram się zmusić Cię do refleksji. Zadaj sobie po prostu pytanie co jest bardziej istotne ? Pełne wykorzystanie potencjału Twoich kolumn czy wrażenia estetyczne ? Upraszczając , brzmienie czy wygląd ?

19 minut temu, FinalFF7 napisał:

Jeśli nie masz propozycji w temacie to na prawdę mało mnie interesuje "Twoja ścisła czołówka dziwnych rzeczy"

Ok. Mam więc dwie konkretne propozycje :

- standy drewniane na wymiar , mogą być wg. Twojego indywidualnego projektu , gwarantuje jakość wykonania . Sam tam robiłem Swoje i wykonanie mistrzostwo świata , wymiary jakie podałem co do milimetra , nawet wysokość frezu idealnie się zgadza z przekazanym przeze mnie rys. technicznym  /zdjęcie w załączniku/. Powinieneś się zmieścić w 3 tys. zł.

http://anmeble.pl

- standy metalowe , też z całą odpowiedzialnością polecam , robiłem u Pana Janusza stolik wg. mojego projektu o dość nietypowych wymiarach bo pod Sony V5 Monster. Mój kolega zamawiał standy " na wymiar" pod Focale , wykonanie , design rewelacja. 

https://www.rogoz-audio.com/pl/produkty/standy.html

 

20211126_181929.jpg

20211126_192513.jpg

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Staram się zmusić Cię do refleksji. Zadaj sobie po prostu pytanie co jest bardziej istotne ? Pełne wykorzystanie potencjału Twoich kolumn czy wrażenia estetyczne ? Upraszczając , brzmienie czy wygląd ?

 

Jasne, ja to wszystko rozumie. Ale wiesz, na rynku są dostępne różne wysokości standów. Są 60tki, są i 80tki. Więc w czym to moje "74" miało by przeszkadzać :) ?

Oczywiście, że zależy mi na brzmieniu. Mam standy regulowane (pod monitory KRK do produkcji muzyki - brzydkie jak noc w listopadzie, ale regulowane) - w praktyce dzwięk w salonie przy wysokości 60cm był bardziej niski niż wtedy, gdy dałem standy na wysokość 74cm. Wtedy głośniki jakby dostały powietrza i zagrały "lżej"

 

Dziękuje za propozycje rogoz - napisałem już do nich, anmeble nie znam - sprawdzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FinalFF7 napisał:

Dziękuje za propozycje rogoz - napisałem już do nich, anmeble nie znam - sprawdzę. 

nie mają standów w ofercie. Po prostu zapytałem czy zrobią .......i zrobili. Odbierałem osobiście , właściciel oprowadził mnie po stolarni. Czegoś tak dużego , dwa piętra jeszcze nie widziałem Specjalizują się w drewnie , co w dzisiejszych czasach królowania płyty wiórowej jest rzadkością . Widziałem wykonane z dębu stoliki do pokera , dla mnie dzieła sztuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

podobne sie pod temat. Obecnie moje glosniki stoja na nadbudowce na biurku (grubosc drewna ze 3cm) .Glosniki stoja na piance. Szukam jakichs podstawek nie za wysokich - maxymalnie kilka -10cm max. ale ceny za niektore to heh sa astronomiczne ..Na co zwrocic uwage? Drewno Metal ? a moze wogole nie zawracac sobie glowy bo wydatek paru stowek nie jest wart roznicy ktorej nie odczuje . szukajac natknelem sie np na Monitor studyjny IsoAcoustics ISO-PUCK mini i generalnie ta firme/marke linie produktow .maja ciekawe rozwiazania splniajace moje kryteria  ale czy warto

Edytowano przez Balbin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekN napisał:

Co chcesz osiągnąć?

zasadniczo me pytanie brzmi czy postawienie ich na takim nazwijmy to dedykowanym' stojaku pod glosniki cos zmieni w brzminiu - w lepszej akustyce czy jak to nazwac - bo teraz jak wspomnialem stoja na 'podkladce z gabki" na nadstawce na biurko. warto wydawac 300-400zlociszy czy nie warto? bedzie 'roznica"? . Oczywiscie mowimy o przecietnej osobie z 'przecietnym' sprzetem a nie jakims audifilskim za kilkanascie tysi:) W moim przypadku sa to glosniki tesi 261 i n602

Edytowano przez Balbin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Balbin napisał:

zasadniczo me pytanie brzmi czy postawienie ich na takim nazwijmy to dedykowanym' stojaku pod glosniki cos zmieni w brzminiu - w lepszej akustyce czy jak to nazwac - bo teraz jak wspomnialem stoja na 'podkladce z gabki" na nadstawce na biurko. warto wydawac 300-400zlociszy czy nie warto? bedzie 'roznica"? . Oczywiscie mowimy o przecietnej osobie z 'przecietnym' sprzetem a nie jakims audifilskim za kilkanascie tysi:) W moim przypadku sa to glosniki tesi 261 i n602

A czy słyszysz różnicę pomiędzy głośnikiem Tesi 261 ustawionym bezpośrednio na biurku, a głośnikiem ustawionym dodatkowo na piance akustycznej? Jaka jest różnica? Jest lepiej, czy gorzej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kraft napisał:

Wrzuć zdjęcie obecnego ustawienia, to będzie łatwiej ocenić. Może warto, a może nie. 

to nawet nie jest taka stricte pianka akustyczna od jakby -powiedzmy w uproszczeniu kawalek 'pianki od karimaty". Nie sprawdzalem bezposrednio na 'blacie' od razu staly na piance .  I dlatego sie pytam czy to bedzie mialo znaczenie w odbiorze -jakosci akustyki, czy dla takiego jak ja laika roznica nie bedzie zauwazalna. Problem sam by sie rozwiazal ale zabraklo budzetu , bo szafka dedykowana pod ogromnego n602 +dluzsze kable i wtedy docelowo glosniki powedrowalyby w inne miejsce (wiec podstawki takie badz inne byly z automatu wziete pod uwage). Narazie na conajmniej kilka mc musi to stac jak stoi.,

20220607_161938.jpg

Edytowano przez Balbin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2021 o 08:39, Marcin Molitor napisał:

Witam.

Szukam standów pod Elaki Debut Reference, ale ceny fabrycznych zwalają z nóg. Jestem w kontakcie z dwoma osobami z olx, które robią standy pod zamówienie, ale zastanawiam się nad rozmiarami. Wysokość, wiadomo, tweeter na wysokości uszu, więc to prosto pomierzyć. Ale co do podstawek górnych, czy najlepiej jak będą miały identyczny rozmiar jak podstawa kolumny? Kolumny postawić na podstawce na gumowych nóżkach czy na czymś innym? Dół standów, rozmiarowo większy niż góra, żeby wszystko było stabilne? Kolce, gumowe podkładki, a może filc? Standy będą stały na panelach podłogowych, także same kolce będą chyba kiepskim pomysłem? Czy prowadzenie kabla w nodze standu może się wiązać z jakimś nieprzyjemnym efektem? Kabel nie będzie np. "dzwonił" w stojak podczas odsłuchu?

Jedne, które chodzą mi po głowie są produkcji "Tombase" z Krakowa, a drugie z Nowogardu, sprzedający Dariusz z olx, nazwy działalności brak. Czy ktoś z Was miał styczność z ich wyrobami?

Poniżej zdjęcia od obu producentów.

 

1.jpg

2.jpg

Hej, tez polecam Norstone Stylum 3 w PL około 750 zł na Amazonię kupisz za niecałe 600 ! Sam tam kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Standow DIY nie Kubie bo zawsze w moim doświadczeniu coś z nimi było nie tak.

Ja tez używam tych 80 cm i nie mam 2,5 m wzrostu, ale nie słucham na kanapie tylko na fotelu biurkowym, który jest wyższy i tylko te 80 cm sprawiały, ze miałem wysokotonowy na wysokości uszu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Dynaudio Professional. Maja 95 cm wysokości, ale gwint mocujący blaty na całej długości i jest możliwość dopasowania w/g potrzeb. Mozna uciąć na odpowiednią wysokość. Oczywiście już bez możliwości powrotu do stanu sprzed obcięcia. Jest też możliwość wypełnienia materiałem dociążającym (ołów, żwir, kamienie). Tak wyglądają

 

IMG_20220607_195938.jpg

20180919_145530.jpg

20180919_145538.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...