Skocz do zawartości

yamaha dolby atmos problem


Sebastian Misztal

Recommended Posts

Witam wszystkich .potrzebuje pomocy ,zakupiłem amplituner yamahy rxv681.kombinuje bo chciałbym w końcu usłyszeć dolby atmos .posiadam tv ale niestety nie obsługuje ,zakupiłem wiec przystawke canal plus no i jest ,pojawiło sie dolby atmos przy filmach 4 k .ale teraz mój problem.nie wiem czy mam wszystko dobrze w ustawieniach amplitunera ,po podłączeniu przystawki hdmi na 5 wejsciach uzyskuje obraz ,ale brak dżwięku ,z przodu ampli jest wejście hdmi opisane jako aux ,i tu jest obraz +audio ,ale nie wyswietla mi dolby atmos .nie wiem czy ja coś żle podłączam czy to kwestia ustawień,jużgłupieje .jeżeli ktoś mógłby pomóc ,to będe wdzięczny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że zakupiłeś niedawno używany amplituner?

Spróbuj zrobić reset do ustawień fabrycznych. W amplitunerach Yamahy tryb "straight" odpowiada za dekodowanie oryginalnej ścieżki dźwiękowej. A zatem, podsumowując na dekoderze/odtwarzaczu wybierz odpowiednią ścieżkę dźwiękową, a ampli włącz "straight" i powinno działać. Zakładam, ze instalację głośnikową masz zrobioną i odpowiednio skonfigurowany amplituner ( nie wiem jak Yamaha , ale w Denonie np. można przypisywać wzmacniacze opdpowiednio do konfiguracji głośników)

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Iron napisał:

Rozumiem ,że zakupiłeś niedawno używany amplituner?

Spróbuj zrobić reset do ustawień fabrycznych. W amplitunerach Yamahy tryb "straight" odpowiada za dekodowanie oryginalnej ścieżki dźwiękowej. A zatem, podsumowując na dekoderze/odtwarzaczu wybierz odpowiednią ścieżkę dźwiękową, a ampli włącz "straight" i powinno działać. Zakładam, ze instalację głośnikową masz zrobioną i odpowiednio skonfigurowany amplituner ( nie wiem jak Yamaha , ale w Denonie np. można przypisywać wzmacniacze opdpowiednio do konfiguracji głośników)

 

dzięki wielkie za odpowiedż ,po weekendzie sprawdze bo wyjechałem , nie wiesz może dlaczego przez tylne wejscia hdmi ,jest tylko obraz na tv ,nie ma audio przez ampli ,wyświetla się DECODER OFF.tak dokładnie zakupiłem używaną yamahe 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś trybu 'Dolby Surround" ? Dziwne, że nie możesz uzyskać dźwięku Dolby Atmos. Czy to samo jest na próbkach DA ? One nie są na DD+ a na TrueHD (a przynajmniej niektóre)

Pobierz jeszcze próbki DTS:X i zobacz jak amplituner to dekoduje

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian Misztal napisał:

witam .gdzie można znalesc jakies pewne próbki własnie dts??na tych które mam i ogólnie do tej pory na ampli widziałem jedynie komunikaty dolby digital,dolby digital+,i pcm

mozen ten ultrabox hd cyfra plus ,cos z nim nie tak.znalazlem dts pliki,puszczam to przez kodi i tez mam dolby digital+ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kogoś kto ma ten nowy odbiornik na androidzie od canal+ i ma ten sam problem ,bo jeżeli on nie wypuszcza atmosa to bede chciał go im zwrócić ,tylko po to go kupiłem .expert niby z rtv euro agd zapewnił mnie że obsługuje .

witam .czy obsługuje dzwiek dolby atmos

misiura zapytał 11 dni temu

Tak, rozpoznaje i obsługuje te formaty.

Adam EKSPERT RTV EURO AGD odpowiedział 9 dni temu

KOMENTARZE (2) SKOMENTUJ Przydatna odpowiedź?

(1) (1)

dobrze rozumiem że posiadając ampltuner z dolby atmos podłączając go przewodem hdmi uzyskam ten dżwięk bez koniecznosci wymiany tv? .posiadam tv 4k bez obsługi dolby atmos

misiura skomentował 3 dni temu

Tak, można dekoder podłączyć bezpośrednio do kina domowego.

Adam EKSPERT RTV EURO AGD skomentował 22 godziny temu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sebastian Misztal napisał:

mozen ten ultrabox hd cyfra plus ,cos z nim nie tak.znalazlem dts pliki,puszczam to przez kodi i tez mam dolby digital+ 

W Kodi też musisz skonfigurować ustawienie dźwięku (przekazywanie dźwięku w System->dźwięk). Ale dostępne formaty są zależne od ustawień Boxa, z tego co kojarzę

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...