Skocz do zawartości

yamaha dolby atmos problem


Sebastian Misztal

Recommended Posts

tak dokładnie mam ten dekoder z linku . i jest tak ,wrzuce fotki ,netflix na moim tv pokazuje 5.1 z dekodera pokazuje atmos ,w ustawieniach mam tak jak na fotce ,tam gdzie jest dzwiek dolby sa opcje line,rf,i off .nawet jak zrobie na off to i tak ampli przełącza się na dolby digital+,pod format dżwieku jest decode ,passtrought i automatyczny .w kodi mam ustawione jak na fotce .

20210121_195027.jpg

20210121_195227.jpg

20210121_195309.jpg

20210121_200418.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja "passtrough" powinna odpowiadać za bezpośrednie przekazanie dźwięku do zewnętrznego dekodera. Czyli w tym wypadku amplitunera. O ile się nie mylę to wtedy powinny pokazać się w Kodi formaty dźwięku ( które trzeba pozaznaczać. bo na razie nie ma tam nic)

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiąc skończyły mi się pomysły. Idea jest taka , aby po ustawieniu Boxa Kodi mogło przesyłać dźwięk w postaci oryginalnej (bitstream) do zewnętrznego dekodera. Być może to faktycznie wina Boxa albo androida. Co na jedno wychodzi zresztą. A i do dekodowania Atmosa z próbek musi być w Kodi, przy przekazywaniu dźwięku, zaznaczona opcja "obsługuje Dolby TrueHD". Analogicznie DTS:X musi być zaznaczona opcja DTS MA. Coś mi się wydaje że ten box to jakiś wynalazek

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...