Skocz do zawartości

Gramofon Technics SL-1500C


Recommended Posts

38 minut temu, Jack Frost napisał:

Rozmawiałem z Albatrosem i inne modele 1500 oraz 1200 też mają bicie chociaż mniejsze. Żaden, które sprawdzali u siebie w sklepie nie jest idealny. Ani 1210MK7 ani GR.
Czekam na info z serwisu.

Nie ma sensu odsyłać do sklepu aby przysłali mi drugi, który ma podobnie. Wolałbym wymienić sam talerz. Mi generalnie w ogóle to nie przeszkadza bo płyty same w sobie są bardziej pofalowane. Talerz u @RafalK wygląda znacznie lepiej, żeby nie powiedzieć idealnie na podstawie jego filmików, więc zakładam, że tak powinno być w standardzie i będę oczekiwał podobnego poziomu od Technicsa.

Sklep będzie chciał odpychać temat od siebie, od gramofonu za 1000 euro wymaga się żeby był wykonany naprawdę przyzwoicie bez wad jak u ciebie, dlaczego mamy się godzić na fuszerki, ciekawe czy Niemiec albo Amerykanin odpuścili by temat.

Ja na twoim miejscu już bym go dawno odesłał (jeśli kupiłeś online) i żądał bym nowego bez wad.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kontakcie ze sklepem i nikt niczego nie odpycha. Zażyczyłem sobie nowy, nie otwierany i taki dostałem. Mam jeszcze czas do końca przyszłego tygodnia na odstąpienie od umowy.

Mogę oczywiście żądać, tylko co mi po tych żądaniach, skoro inne dostępne też są lub mogą być krzywe. Nie odpuściłem tematu, Support Technicsa napisał, że jest im przykro i skierował mnie do autoryzowanego serwisu. Wiadomość z filmami wysłana, czekam na reakcje. Jeżeli powiedzą, że talerz jest wykonany zgodnie z wewnętrznymi procedurami i tolerancjami Technicsa to wtedy mogę go zwracać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni gramofon Pro-Ject za 1100 zł był naprawdę wykonany bardzo przyzwoicie, wszystko spasowane idealnie, myślę że Technics stanie na wysokości zadania i zaoferuje Ci rozsądne rozwiązanie.

W obecnych czasach marka danego sprzętu nie gwarantuje jakości, przykładów mam kilka z swojego doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym modelu już wcześniej, wydaje mi się że mam za sobą już wszystkie opinie i recenzje po polsku, angielsku i niemiecku. Wiedziałem czego się spodziewać i że nie jest to cud techniki tylko mainstreamowy wypust dużej korporacji. Problemy z talerzem pojawiały się na forach i ten typ tak może po prostu mieć i ująłem to w swojej decyzji zakupowej.

Liczę na to, że Technics odbierze ode mnie talerz i przyśle nowy z Azji w terminie xxx (jeżeli trzpień silnika jest ok). Takie rozwiązanie mnie w 100% zadowala i nadal będę się cieszył z posiadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jack Frost napisał:

Czytałem o tym modelu już wcześniej, wydaje mi się że mam za sobą już wszystkie opinie i recenzje po polsku, angielsku i niemiecku. Wiedziałem czego się spodziewać i że nie jest to cud techniki tylko mainstreamowy wypust dużej korporacji. Problemy z talerzem pojawiały się na forach i ten typ tak może po prostu mieć i ująłem to w swojej decyzji zakupowej.

Liczę na to, że Technics odbierze ode mnie talerz i przyśle nowy z Azji w terminie xxx (jeżeli trzpień silnika jest ok). Takie rozwiązanie mnie w 100% zadowala i nadal będę się cieszył z posiadania.

 Moim zdaniem jest to najlepszy gramofon do 4500 zł (dla mnie) ponieważ ma świetny napęd bezpośredni który nie zatrzymuje talerza podczas czyszczenie płyty, ramie które można regulować w każdej płaszczyźnie oraz ciężka metalowa obudowa.

 

 

 

Edytowano przez RafalK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Was Koledzy ale ja tej świetności nie dostrzegam. Rozumiałbym, gdyby wspomniany talerz był incydentem, brakiem, który powstał na etapie wadliwej produkcji a nie normą tak powszechną, że już pisze się o tym na forach.

@Jack Frostmam nadzieję, że firma stanie na wysokości zadania i będziesz miał gramofon z którego będziesz się cieszył latami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z serwisu BWM jest takie aby im odesłać, jeśli potwierdzą u siebie wadę widoczną na filmie to zostanie wymieniony talerz w około 2 tygodnie. Czyli trzeba liczyć 4.

Mam do wyboru albo wymienić w Albatrosie na wolny od wad, albo zrezygnować z zakupu albo wysłać do serwisu to co kupiłem.
Nie ma opcji wysyłki samego talerza, muszę przekazać im cały majdan.

Czekam na telefon zwrotny ze sklepu. W międzyczasie się zastanawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2021 o 09:31, RafalK napisał:

ponieważ ma świetny napęd bezpośredni który nie zatrzymuje talerza podczas czyszczenie płyty, ramie które można regulować w każdej płaszczyźnie oraz ciężka metalowa obudowa.

To tak jak mój JVC z 1978 r. tylko waga się nie zgadza, bo JVC jest cięższy o 2 kg. :) 

Widziałem te Technicsy na AVS , talerze nie " biły ", więc to tylko kwestia wymiany. Chciałoby się zapytać gdzie była kontrola jakości ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

To tak jak mój JVC z 1978 r. tylko waga się nie zgadza, bo JVC jest cięższy o 2 kg. :) 

Widziałem te Technicsy na AVS , talerze nie " biły ", więc to tylko kwestia wymiany. Chciałoby się zapytać gdzie była kontrola jakości ?

Pewnie jest mocno wyrywkowa w tym modelu. Nie zdziwiłbym się, gdyby sprawdzali jeden na sto.

 

Z Albatrosem umówiłem się na ten tydzień, że sprawdzą czy mają inną dobrą sztukę, odeślę to co mam i wszyscy będą zadowoleni. Właściciel z wiadomych względów nie chce otwierać wszystkich na magazynie więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Co ciekawe, chcieli abym odesłał na swój koszt ale przypomniałem, że nie odstępuje od umowy tylko próbujemy grać do jednej bramki abym ja miał sprawny gramofon a pieniądze zostały u nich. Chcę aby wymienili mi na wolny od wad, zwłaszcza że mają inne dostępne na magazynie.

W sumie to nawet zaproponuje aby przełożyli sam talerz z innego, nie muszę mieć nowej jednostki bo cała reszta jest ok i gryzie mnie jedynie krzywy odlew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jack Frost powiedz mi jeszcze , jak odwrócisz talerz , nie masz tam jakiś nabijanych ciężarków , lub wkręconych śrubek ? Drzewiej tak bywało że talerze były wywarzane , ciężarki miałem w Telefunkenie /wraz z odbitą pieczątką osoby za to odpowiedzialnej/ , w Yamaszce zaś zastosowano śrubki ze sprężynami. Forma się po jakimś czasie zużywa i jest cholernie droga więc tak się kiedyś ratowano , a po za tym zasada wyważenia jest taka sama jak w samochodówce . Talerz musi być idealny. Masz w Technicsie wszystkie możliwe narzędzia do kalibracji , jak przeczytałem instrukcję to  miałem banana na twarzy , że wreszcie ktoś wyprodukował nowy drapak nie dla idiotów. Zresztą po firmie z takimi tradycjami w drapakach jak Technics , można było tego oczekiwać. Wymień talerz i masz świetną maszynę na lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 śrubki między centralnym otworem a magnesem ale nie o to chodzi aby nimi kręcić i poprawiać fabrykę.

Nawet w service manualu nic nie ma o regulacji i/lub sprawdzenia talerza.

 

Do modelu się nie zrażam, chcę go mieć i już się przyzwyczaiłem, że mam takie szczęście i ze wszystkim, zawsze jest coś nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z talerzem kolegi jest bardziej złożony na jaki wygląda, przeanalizowałem budowę mojego SL-1500C i doszedłem do takiego wniosku:

1. Talerz to odlew aluminiowy poddany obróbce skrawanej po której powinno być idealny okrąg bez bicia w każdej płaszczyźnie, ale jest też płaszczyzna do której jest przykręcony magnez. Jeżeli owa płaszczyzna nie jest idealnie pod kątem 90 stopni do krawędzi talerza i przykręcimy magnez to będzie biło.

2. Następnie dochodzi sama ośka oraz łoże w którym zamontowana jest oś silnika, jeśli występuje różnica w pionie zamontowania osi oraz sama oś nie jest idealnie prosta to talerz będzie bił.

Dlatego serwis potrzebuje całego gramofonu w celu sprawdzenia czy któryś z elementów przeniesienia napędu oraz mocowania samego talerza nie jest krzywy lub odbiega od osi pionowej gramofonu.

Jak jak wspomniałem należy sprawdzić zegarem czy z któryś z elementów napędowych oraz talerz nie bile w pozycji poziomej lub pionowej, dlatego wymiana tylko talerza może nie przynieś poprawy bo nie wiemy czy czasami nie jest wadliwy układ mocowania osi lub sama oś.

 

Co do kontroli jakości, gramofon produkowany jest w Malezji i pytanie czy Technisc zleca produkcję firmie zewnętrznej i polega na ich pracowników czy posiada swoją fabrykę z nadzorem Japończyków, obstawiam to pierwsze.

 

Ps. czy wam też upadają płyty (wypadają z rąk), ja w ciągu tygodnia załatwiłem dwie sztuki.

 

Edytowano przez RafalK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć realne oczekiwania i świadomość, że Japończyk nie płakał gdy go projektował. To jest mimo wszystko jakościowo mocno entry-level produkt za trochę mniej niż miesięczna pensja kogoś, kto pojechał do Niemca sprzątać pokoje hotelowe.

Wygląda ok, działa, przyjemnie słucha się płyt, talerz już nie wygląda jak alufelga po delegacji to Łodzi.

Jest ok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jack Frost napisał:

Wygląda ok, działa, przyjemnie słucha się płyt, talerz już nie wygląda jak alufelga po delegacji to Łodzi.

 

 

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Coś Ci się nie podoba w nawierzchni łódzkich dróg ? :) To naturalny trening refleksu za kierownicą , i to całkiem darmowy :)   

Fajnie , że udało się wymienić talerz , takie niedoskonałości zwyczajnie wkurzają.

aaa, to ja nie złapałem kontekstu tej wypowiedzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...