Skocz do zawartości

Głośniki stereo pod gramofon Adam GS424 i wzmacniacz DENON PMA-725R


Isath

Recommended Posts

Dzień dobry Wszystkim,

jestem nowa na forum, więc jeśli coś już gdzieś było to przepraszam - starałam się przeszukać dobrze forum przed napisaniem swojego zapytania :) 

Bardzo proszę o pomoc w doborze kolumn do mojego "Adama" i wzmacniacza DENON PMA-725R. 

"Adaś" jest w stanie idealnym i został już dostosowany pod wzmacniacz. Przede wszystkim zależy mi na kolumnach stereo pod słuchanie muzyki, ale planuję wykorzystać je również do kina domowego jako, że i TV i podpięte pod niego konsole stoją w salonie (jakieś 16/17m2). 

Byłabym wdzięczna za pomoc w wybraniu odpowiednych głośników pod mój zestaw. Bardzo zależy mi dobrym brzmieniu - muzyki słucham różnej, od klasycznej po alternatywną, z przewagą rocka, ale czasem trafi się jakieś electro ;) Myślałam nad Yamahą (NS-F51), ale przy tak dużej ofercie nie jestem pewna, który model byłby najlepszy pod sprzęt, który już posiadam. 

Jeśli chodzi o budżet to chciałabym zmieścić się gdzieś w okolicy 3000 pln. 

Z góry dziękuję za pomoc!

pozdrawiam,

Joanna

Edytowano przez Isath
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety kolumny, które sobie upatrzyłaś nie są zbyt dobre zresztą jak wszystkie tej marki. Muzyka różna, ale raczej szybsza niż wolna. Pokój niewielki także małe podłogówki będą ok. Czy możesz powiedzieć z jakimi kolumnami grał ten wzmacniacz czy to będą pierwsze Twoje kolumny?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

@lysyrafal to będą pierwsze moje kolumny :)

@1Ender ze wzglądu na transport itd. zakupy zdecydowanie w DE. Nie muszą być nowe, myślałam też nad używanymi - ale tutaj nie jestem pewna, na co zwrócić uwagę i który portal byłby bezpieczny. Ebaykleinanzeige znam, ale właśnie nie myślałam żeby tam kupić kolumny. 

Edytowano przez Isath
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Isath

 Kupowałem na ebaykleinanzeige. Bez problemu.

Poszukaj coś z Pronara. Na początek mogą być. Są dość tanie.

Bardziej ambitnie, Nubert np. Nuline 102. Świetny dźwięk, jedne z lepszych kolumn jakie w Niemczech słuchałem.

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/standlautsprecher-nubert-nuline-102/1531105044-172-6691

Poniżej link do kolumn Nubert w Berlinie. Może uda Ci się coś odsłuchać.  https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeigen/berlin/nubert/c0-l3331

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej,

jeszcze nie zdecydowałam które. Mam nadzieję, że lockdown niedługo zniosą i uda mi się coś odsłuchać. Kuszą mnie bardzo Nubert ale nowe zdecydowanie poza moim budżetem - dlatego poluję na dobrą ofertę i zobaczymy :) na pewno dam znać, jak już się zdecyduję. 

pozdrawiam,

Asia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...