Skocz do zawartości

unowoczesnienie systemu systemu


oko77

Recommended Posts

witam 

kolumny paradigm 9v7  i wzmacniacz denon pma710ae , kolumny jednak chcialbym zostawic a potrzebuje unowoczesnic system , nowy dekoder bez wyjsc analogowych polozyl mi system, ma tylko toslink

jak to unowoczesnic pod te kolumny? 

mialem idee allinone ale po wielkiej krytyce denona dra800h, marantza nr1200 o onkyo8270/8390 sam juz nie wiem - naprawde to takie kiepskie?

po jednym wejsciu optycznym to troche mi malo, bez hdmi moze jakos sie obejde, no i w 5k chcialbym sie zmiescic, wiadomo ze lepiej mniej

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przejście ze wzmacniacza na amplituner stereo pogorszy brzmienie systemu i trzeba zastanowić czy warto iść w tym kierunku ze względu na funkcjonalność. Wolałbym kupić wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy jeśli bez HDMI sobie poradzisz. Wzmacniacz Denon PMA-800NE ma na wyposażeniu trzy wejścia optyczne i to powinno w zupełności wystarczyć. Odtwarzacz sieciowy Audio Pro Link 1 i wyjdzie dużo taniej niż przeznaczony budżet.

Pozdrawiam!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2021 o 16:02, oko77 napisał:

nowy dekoder bez wyjsc analogowych polozyl mi system, ma tylko toslink

Jeśli tylko o to chodzi to wystarczy dokupić zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy.

Przyzwoitą używkę za 1000zł kupisz.

Np:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/dac-asus-essence-one-muses-8820-lme49860na

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Witam,

Przejście ze wzmacniacza na amplituner stereo pogorszy brzmienie systemu i trzeba zastanowić czy warto iść w tym kierunku ze względu na funkcjonalność. Wolałbym kupić wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy jeśli bez HDMI sobie poradzisz. Wzmacniacz Denon PMA-800NE ma na wyposażeniu trzy wejścia optyczne i to powinno w zupełności wystarczyć. Odtwarzacz sieciowy Audio Pro Link 1 i wyjdzie dużo taniej niż przeznaczony budżet.

Pozdrawiam!

No wlasnie ogladadam wlasnie oferte cambrige audio: cxa81, arx-y , DacMagic Plus/100  

yamahe 803d  i magnata mr780 -  darowalem sobie juz Sound United

Moj wzmacniacz jest w swietnym stanie , pilota moze z raz uzylem, wiec jest nowy, wiec nawet po rodzinie 3 chetnych jest

Stary i wygodny sie juz robie , jak sobie teraz nie kupie to kiedy? czasami chcialoby sie cos nowego  , a pieniazki na koncie traca na wartosci , no powiedzmy 10% w rok.

Nie tak latwo wziasc cos na testy a i jedna kolumna wazy 20kg. Kiedys mialem wypas wieże Kenwood razem z meblem, wolalbym juz do tego nie wracac ;)

W imie funkcjonalnosci i poprawy dzwieku jestem w podnioslem limit na 5tys.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, HQ150 napisał:

Jeśli tylko o to chodzi to wystarczy dokupić zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy.

Przyzwoitą używkę za 1000zł kupisz.

Np:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/dac-asus-essence-one-muses-8820-lme49860na

no radio wifi tez by sie przydalo , sluchawki BT, przetworniki ca dacmagic tez ogladam

tego asusa na olx widzialem razem ze wzmakiem i kolumnami ktos sprzedaje 

i tak sie w tym miejscu juz wala laptop, router, dekoder , telewizor, wzmacniacz, telefon stacjonarny ( bo z netem) ze o okablowaniu nie wsponme, teraz jeszcze przetwornik doluz i odtwarzacz sieciowy ,  - wszystko w innym kolorze i wzorze plus zasilacze i kable

chodzi mi bardziej o dobranie w miare amplitunera stereo  z wifi, BT wyjsciowym, i wejsciami toslink i coaxialnymi aby to dalo sie spiac do kupy  i w miare schludnie wygladalo

Dlatego wlasnie pytam o nowy sprzet.  Pozdrawiam

Ps . po przeprowadzce bede kompletowal i tak drugie nowe cos

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oko77 Zaproponowałem coś tańszego ponieważ sugerowałem się tym co napisałeś w pierwszym poście.

Dnia 16.01.2021 o 16:02, oko77 napisał:

no i w 5k chcialbym sie zmiescic, wiadomo ze lepiej mniej

A tu piszesz nagle, że pieniążki tracą na koncie to wiem bo inflacja. Także trzeba się jasno określić bo amplituner stereo to będzie regres a nie progres.

21 godzin temu, oko77 napisał:

a pieniazki na koncie traca na wartosci , no powiedzmy 10% w rok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...