Skocz do zawartości

Upgrade zestawu stereo - Wymiana elektroniki


Czilos

Recommended Posts

Cześć,

Mam problem  - wynikający z faktu, ze zostawilem swoje chromecasty (Audio i 3) a moj 1,5r Syn destruktor potraktowal je tak, ze juz u niego zostaną jaka część zabawek...Sprawdzajac ceny chromecastow na necie po tym jak juz sa niedostepne to myslalem, ze to jakis zart (nie zaplace 300-350zł za takie dongle again - gdzie placilem za jednego 99 a za drugiego 119 :D). Moj Konfig byl nastepujacy: NAD 326 + DACMagic100 + chromecast Audio i to wszystko na HECO 700 i bylo na prawde git. W tej chwili musze sobie wynagrodzic straty wiec zainwestuje w cos lepszego. Chcialbym w sumie miec cos mocno zintegorwanego ale tak zeby na pierwszym miejscu byl wzmacniacz a potem dodatki do niego. Dlatego tez zastanawiam sie nad paroma scenariuszami:

1. Dokupuje na razie tylko NODE 2i + łącze go z CA DAC Magic 100 do mojego NADA i zbieram na lepszy Wzmacniacz i DAC? <- Czy tutaj DM100 bedzie lepszym DACiem niz wbudowany w 2i?

2. Kupuje NADA 368 + MDC BluOS 2i.

3. Kupuje Audilaba 6000A + 6000N lub 6000A Play albo Audiolab 6000A + NODE 2i + DAC (jezeli ten wewnętrzny jest słąby) - Tutaj chcialbym zeby ktos sie wypwiedzial na temat tego polaczenia. Wiem po postach, ze @S4Home jest mocno uprzedzony do audiolaba bo wszedzie jest na nie, znowu @Q21 dośc mocno poleca (wiem, ze sa dystrybutorem)

4. Cyrus ONE + DAC + NODE 2i lub Cyrus ONE HD (nie wiem jakiej jakosci ma wbudowany DAC?) + NODE i2

5. Propozycja innego rozwiazania.

Od razu zaznacze, ze nie lubie analitycznego, ostrego, suchego grania. Dla mnie muzyka musi byc ocieplona, z niskoschodzacym dobrze kontrolowanym basem oraz scena ktora w muzyce filmowej, rockowej da w niej fajny udział, przede wszystkim nie rozlewajaca sie (Nigdy nie umiem tego opisać bo dla mnie muzyka ma byc wlasnie 4Fun). Głownie co leci u mnie na głośnikach to Klasyczny Rock, NU-Metal, RAP, EDM, Muzyka filmowa. Czasami jak sie nakrece to muzyka leci cały dzień. 

Wiem, ze najwazniejszy jest teraz odsłuch dlatego chce sie mocno przygotowac przed tym.

Edytowano przez Czilos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 368 to z automatu możesz odrzucić. Bo on nie gra jak 325/356. Audiolab ze swoją dynamika może Ci podpasować.

Nie wiem, jak ten dokładnie Marantz gra, ale dla mnie Marantz do rocka i metalu to granie zbyt delikatne. Chyba, że oczekujesz takiego grania w tle, to być może okej.

Na pewno jak nie masz już Chromecasta, to polować na używkę maliny z jaką nakładką cyfrową, Digi+Pro, DigiOne 1.2 etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...