Skocz do zawartości

Zakup sprzętu audio do 3500zł


mol1

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum. Po wielu latach korzystania z leciwego kina domowego Philips nadszedł czas na zakup nowszego a zarazem porządniejszego sprzętu. Podkreślam że nie jestem super wymagającym audiofilem jednak uważam że najwyższa pora aby posłuchać muzyki na trochę wyższym poziomie. W salonie audio u mnie w mieście zaproponowano mi takie zastawienie: amplituner Yamaha R-N602 + kolumny Klipsch R51M. Do tego zestawu będę chciał podłączyć subwoofer Wharfedale WH-210 (wiem też leciwy) ale w przyszłości zapewne zmienię. Pokój w którym sprzęt będzie używany to 28m2 . Uprzedzam że nie mam miejsca na duże kolumny stojące na podłodze więc wielkość kolumn ma duże znaczenie dla mnie ponieważ będą stały na komodzie. Odnośnie rodzaju muzyki której słucham to bardziej Dance oraz Elektroniczna jednak zdarzają się również spokojne kawałki. Ogólnie lubię czuć niskie tony ale jest subwoofer więc będzie ok. Ten zastaw oczywiście chcę podłączyć do tv tuner cyfrowy, oglądanie netflix itp.

Bardzo bym prosił o wszelkie podpowiedzi czy taki zestaw spełni oczekiwania czy może jednak szukać innych kolumn.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założonym budżecie pozostańmy przy elektronice Yamaha R-N602, natomiast zaproponowałbym inne kolumny. Yamaha z podstawową serią Klipsch zaoferuje bardzo swobodne, dynamiczne granie, ale będzie to także ostry, bardzo analityczny i trochę suchy dźwięk. Jeśli lekko zwiększymy budżet, spójrz na lepsze Klipsch RP-600M, będzie znacznie lepiej. A zachowując widełki budżetu, proponuję zestaw z Heco Aurora 300 oraz Kef Q350.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych kolumnach Heco aurora 300 również czytałem że są bardzo dobre jednak nie miałem możliwości posłuchać jak grają. Czy orientujesz się jak z kwestią wymiarów Klipsch R51M vs Heco aurora 300? Dodam jeszcze że słyszałem dzisiaj jak gra ten Klipsch i nie mogę powiedzieć bo jest bardzo czysto i uważam że bardziej wysokie tony i trochę średnich a niskich raczej nie zaobserwowałem nawet zmieniając ustawienia (wiadomo też rozmiar ma znaczenie bo to małe kolumny) jednak tym się nie martwię bo będzie subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...