Skocz do zawartości

zestaw stereo do 6000zł.


Michaał

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post więc witam was bardzo serdecznie.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc przy wyborze pierwszego zestawu stereo. Miało być kino domowe ale po przeczytaniu kilku artykułów zdecydowałem że stereo będzie dużo lepszym wyborem w tej kwocie.

Od razu uprzedzę że nigdy nie miałem takiego sprzętu,jestem kompletnie zielony w tej sprawie.

Zestaw chciałbym kupić na raty do kwoty 6000 zł.

Wykorzystywać będę go do oglądania filmów 60%(Netflix,HBO GO,komputer)oraz słuchania muzyki 40%(spotify,tidal,YouTube).

Preferowałbym kolumny podłogowe ponieważ podstawkowych nie mam jak postawić na szafce,wieszanie na ścianie też raczej nie wchodzi w grę,nie chce mi się męczyć z ukrywaniem kabli w ścianie,a dodatkowe koszty na kupno stojaków chyba będzie lepiej zainwestować w lepszy sprzęt.

Mieszkam około 30km od Katowic.

Pomieszczenie o powierzchni 11.5m2

66B9B412-BC78-496C-B53E-D8D852149151.thumb.jpeg.7952cb6f3d049dc06dba89e94643b7bb.jpeg

 

 

71B9B4B4-0916-4EFA-B22E-6C0F5B820956.thumb.jpeg.3f72a8f9e8e1940ce8843aff6ae54285.jpeg

 

 

8F5F60ED-8B7F-4E9F-A7CA-762DF49DFCA3.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałbym raczej cieplejszego brzmienia. Słucham Rap,Hip-hop,Pop,trochę rocka ale takiego łagodnego,nie lubię gdy wysokie tony są za głośne. Lubię niskie tony łagodniejsze,miękkie,nie dudniące i wyraźny wokal "bliski" chyba będzie dobrym określeniem.

Mam nadzieję że mój opis trochę pomoże.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pomieszczenie jest dobre dla niedużych głośników podstawkowych. Jeżeli chcesz mieć możliwość słuchania muzyki na nie złym poziomie oraz mieć możliwość podłączenia telewizora i oglądania filmów, to proponuję zainteresować Ci się:

B&W 607s2 + Yamaha RN 803

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-607-s2-anniversary-edition.html

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-r-n803d.html

Zapraszamy Cię na prezentację tego systemu do naszego salonu Tophifi w Katowicach :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zainteresuję się tym zestawem,jednak czy zmieszczę się w budżecie? Musiałbym dodatkowo dokupić podstawki do kolumn ,nie zapominając że będą potrzebne jeszcze przewody do ich podłączenia jak i przewody potrzebne do podłączenia amplituner z TV a nie chciałbym przekraczać kwoty 6k zł zgdyż tak naprawdę ta kwota i tak już jest przeze mnie naciągnięta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta Yamaha z Bowersami, nie pasuje do brzmienia jakie oczekuje autor.

Kolumny mogą być bez problemu, nie muszą być podstawkowe. Tylko nie mogą być za duże, by nie dochodziło do dudnienia itd.

Jak faktycznie masz tylko 60km do S4Home, to najlepszym wyborem będzie udanie się do nich na odsłuch i rzeczową poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbuję skompletować swój pierwszy sprzęt audio. Słuchając już kilkanaście zestawów, wiem jedno. Yamaha RN803 nie zagra tak jak może wzmacniacz zintegrowany.
Rozumiem, że można mieć różne preferencje czy odmienny gust. Jednak tylko dzięki doświadczeniu obcowania z dźwiękiem można wyrobić swoje zdanie.
Warto posłuchać tego zestawu, jednak nie poprzestawaj tylko na nim. Posłuchaj wzmacniaczy zintegrowanych a nie tylko amplitunerów. Na Yamaha RN803 byłem bardzo mocno nastawiony. Wszystko mający sprzęt, który zabezpiecza całkowicie moje potrzeby. Trzy razy go słuchałem w różnych salonach, na różnych zestawach głośników. W porównaniu ze wzmacniaczami zintegrowanymi wypadł bardzo słabo :/
Jeśli zależy ci na opcjach strumieniowych zawsze możesz w przyszłości dokupić Audio Pro Link 1. Nie drogie a obsłuży to co chcesz.

Głośniki B&W 607s2 mi osobiście nie podeszły. Dla mnie lepiej zagrały Elac Reference DBR62 lub nawet Audio Bronze 100. Jednak nie wiem czy to pod Twoje preferencje, szukasz cieplejszego grania.
Jeśli tylko masz możliwość umawiaj się na odsłuch.
Powodzenia!

Edytowano przez Taki Tam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie lubisz wyraźnej góry to moim zdaniem Bowersy z Yamaha to nie jest dobre połączenie.

Jeśli w tak małym pomieszczeniu chcesz kolumny podłogowe to przemyśl Fyne F 501. Albo monitory na standach. Wówczas stoją w miejscu gdzie chciałeś dać podłogówki.

Wówczas polecam Dynaudio EMIT 30 czy ELAC Carina 243.4

Podjedź, zapraszam posłuchasz kilku konfiguracji a później zabierzesz któreś do domu na testy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takim pomieszczeniu spokojnie wystarczą dobrej klasy monitory. Możesz pomyśleć o Audio Physic Classic 3, które zagrają dynamicznie z nisko schodzącym i zróżnicowanym basem. Średnica jest delikatnie przybliżona. Kolumny bardzo dobrze zgrywają się z Audiolabem 6000a czy NAD C356BEE. 

Jeśli w grę wchodziłyby kolumny podłogowe to Fyne Audio F501 zagrają głębokim basem oraz delikatną górą. W tym przypadku warto byłoby postawić na dynamiczniejszy wzmacniacz taki jak Yamaha AS701 czy Cyrus One. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Q21 napisał:

Jeśli w grę wchodziłyby kolumny podłogowe to Fyne Audio F501 zagrają głębokim basem oraz delikatną górą. 

Z tym że autor ma pomieszczenie 11,5 metra. U mnie w 14 metrowym pokoju częściowo otwartym na 8 metrową kuchnie bas w audio physic classic 3, przy przebasowionych nagraniach, potrafi z rzadka delikatnie się wzbudzić. A wielu kolegów do tak niewielkich pomieszczeń wstawia jeszcze mniejsze niż moje monitory z obawy właśnie o wzbudzający się bas. Także generalnie z kolumnami podłogowymi osobiście bym nie ryzykował. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się aż tylu odpowiedzi,bardzo wam za to dziękuję,zaproponowaliście dużo sprzętów więc nie pozostaje mi nic innego jak udać się na odsłuchy,mam nadzieję że uda mi się posłuchać każdej propozycji.

Czeka mnie dużo jeżdżenia i słuchania oby tylko mi czas na to pozwolił 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

B&W 607s2 + Yamaha RN 803

Panowie czy aby nie przesadzacie miało być ciepło i miękko czy to jakiś żart? Posłuchać i kupić zawsze może nikt mu tego zabroni ma się rozumieć.

22 godziny temu, Michaał napisał:

Preferowałbym kolumny podłogowe

Zestaw do wypożyczenia i odsłuchu w domu mając na uwadze preferencje brzmieniowe. Argon Audio Alto 55MK2 + Argon Audio SA1 + Audio Pro Link 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Jestem już po odsłuchu i zakupem w salonie S4home,niektóre propozycje zostały odrzucone przez brak w salonie lub sporym przekroczeniu zakładanego budżetu.

Odsłuchałem dali oberon 3,kef q350 oraz dynaudio EMIT M20 z yamaha rn-803d,wybór padł na kolumny od dynaudio.

Muszę przyznać że grają naprawdę świetnie jestem zadowolony z zakupu bardzo wam dziękuję za porady.

Teraz jednak stoję jeszcze przed wyborem standow do tych kolumn,może macie coś do polecenia najlepiej w granicach 500 zł za parę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wybór. Kefów co prawda nie słyszałem ale Dali i dynaudio znam. 

Jeśli nie zależy Ci na standach dynaudio to masz cała masę innych podstawek. Najtańsze aczkolwiek bardzo przyzwoite moim zdaniem to standy taga harmony, które kosztują poniżej 400 zł. Drożej masz standy firmy norstone. Także jest tego naprawdę zatrzęsienie 🙂

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Podstawa stadnu czyli dolny blat czy też blat na którym stoi kolumna? Domyślam się, że chodzi o górny blat. Zwykle standy wyposażone są w gumowe antypoślizgowe naklejki, które zabezpieczają kolumnę przed przesunięciem. Ja akurat bałbym się stawiać kolumnę na dużo mniejszym blacie niż jej dolna ścianka, tym bardziej że te emity to jednak kawał paczki. Dobierz coś takiego co będzie i funkcjonalne i estetyczne. Jeżeli nie masz kotów, psów czy innych ruchliwych mieszkańców (małe dzieciaki 🙂) to możesz pozwolić sobie na większy luz. Jeśli natomiast kolumnom może coś zagrażać, lepiej wybrać coś stabilniejszego. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o górny blat,też się właśnie trochę boję postawić te emity na małym blacie ale ciężko w tej kwocie znaleźć coś większego, ale chyba zaryzykuję i kupię te  standy od Taga harmony,szkoda że nie ma ich w kolorze białym . Psów ,kotów czy dzieci nie mam więc może nie będzie źle.😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2021 o 18:29, Michaał napisał:

Tak chodzi o górny blat,też się właśnie trochę boję postawić te emity na małym blacie ale ciężko w tej kwocie znaleźć coś większego, ale chyba zaryzykuję i kupię te  standy od Taga harmony,szkoda że nie ma ich w kolorze białym . Psów ,kotów czy dzieci nie mam więc może nie będzie źle.😄

i jak, kupiłeś te Tagi czy jednak coś innego? U mnie padło na Norstone Stylum 3, jako jedyne w tej półce cenowej mają w miarę duże górne blaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem te tagi  i muszę przyznać że są stabilne,mimo mniejszego blatu górnego nie powinno być problemu z łatwym strąceniem kolumny. jedyny mankament który mi nie pasuje to prowadzenie kabla nad dolnym blatem, moim zdaniem lepiej by wyglądało gdyby dało się go poprowadzić pod nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj dotarły do mnie standy Norstone Stylum od Q21 i mam mieszane odczucia. Jakość samych standów taka niby ok, ale osobiście raczej nie wycenił bym ich na 650 zł, jeszcze na dodatek na jednej dużej nodze jest pęknięty lakier, a jedna mała ma wgięcie i ewidentnie powstało to na linii produkcyjnej, a nie z winy kuriera, bo paczka była naprawdę solidnie zapakowana, tutaj wielkie pochwały dla Q21.

Nie wiem czy nie zmienić ich na VAPy, ale ciągle obawiam się rozmiaru VAPów, ich podstawa ma 21 cm szerokości, tyle co kolumna, a licząc rozstaw kolców to pewnie jeszcze mniej, jakieś 19-20 cm. Górna podstawa też jest mniejsza niż ma Norstone, tylko 15x19 cm, a podstawa kolumny 21x27.

No i VAPy są niższe o 10 cm, co byłoby chyba lepszym rozwiązaniem od Norstone. Teraz wysokotonówki mam minimalnie powyżej wysokości uszu, przy VAPach byłby o tyle samo niżej, jakieś 5 cm (teraz 110 cm od podłogi, na VAPach 100 cm).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...