Skocz do zawartości

Coś tu jednak nie gra ...


Noni_67

Recommended Posts

Witam jako początkujący, zakupiłem Hegel Rost + Gato Audio FM-15. Do tego z zaproponowanych kabli wybrałem Audioquest Rocket 44 z oryginalnymi końcówkami. Niby to gra ale w paśmie jest jakby za mało środka. Trochę głucho, ciężko. W salonie odsłuch zaakceptowałem ale pewnie potrzebuję lepszego okablowania. I jak każdy chciałbym wydać wystarczająco niezbędną kwotę. Proszę o pomoc bo rynek jest nie do ogarnięcia. Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten sam zestaw w salonie Ci się podobał, to raczej potrzebujesz zmian w akustyce pomieszczenia, a nie w okablowaniu. Jaka była powierzchnia salonu i jak był zaaranżowany akustycznie? Jak wygląda Twój pokój? Wydasz tylko pieniądze na nowe kable, a nic nie uzyskasz. Lepiej je wydać na aranżację akustyczną.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Noni_67 napisał:

W salonie odsłuch zaakceptowałem ale pewnie potrzebuję lepszego okablowania.

Jeżeli w salonie grało a u Ciebie nie bardzo to kwestia raczej w akustyce a nie kablach. Możesz trochę ją dostroić zmieniając ustawienie kolumn  (bliżej-dalej do ściany, skręcone bardziej lub niej do wewnątrz; szerzej lub węziej itp.) Na czym masz ustawione monitory?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mnie woła!? 

Niby to gra ale w paśmie jest jakby za mało środka. Trochę głucho, ciężko

Nie znam grania poszczególnych elementów, ale sam Audioquest to kabel, który gra trochę stylem V, czyli twardy i nisko schodzący bas, potem lekkie wycofanie i lekkie podkreślenie góry. 

Niestety w Topku wybór kabli jest .... skromny, trzeba podbić do innych salonów. 

Ja uciekłem od kabli Audioquest-ów do Purist Audio Design. Teraz jest cieplej (i nie chodzi mni o ogrzewanie) i z lepszym wypełnieniem średnicy.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś nowy sprzęt to potrzeba kilkadziesiąt godzin pracy na wygrzanie się sprzętu potem dzwięk się trochę zmienia , druga sprawa akustyka w salach odsłuchowych salonów jest tak zrobiona że w domu bardzo ciężko jest uzyskać tą samą akustykę .

Z tyłu na kolumnach masz jeszcze możliwość zmiany dzwięku na zwrotnicy zworkami.

 

d.webp

Edytowano przez Grzegorz38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się wypowiedzieć. W salonie na odsłuchach podłączone były kable salonowe: Rocket 88 i jakiś różowy Nordost, już nie pamiętam bo ciągle coś przełączali. Będę szczery choć już widzę, że coś mam do zrobienia. Na początek napiszę, że Gato nie są na standach tylko na uchwytach przytwierdzonych do ścian na wysokości około 60 cm nad podłogą. Są w odległości 4 m od siebie, do przeciwległej ściany około 2,5 m od frontowej ścianki głośnika a za nimi jest jakieś 30 cm. Ustawione są pod kątem w stronę słuchacza - typowy układ. W pokoju typu "wszystko i wszyscy w jednym" nie mogę rozmieścić ich inaczej. Temat standów jest możliwy ale nawet na stronie GATO nic nie znalazłem choć głośniki mają przewidziane mocowanie! Napiszę coś o moim słuchu. Może nie potrafię precyzyjnie opisać co jest nie tak z dźwiękiem ale kiedyś na testach w kabinach odsłuchowych usłyszałem: "niemożliwe, tego Pan nie może słyszeć. To były jakieś "nieludzkie częstotliwości"" Dobrze słyszę, za dobrze. Odsłuchałem kilkanaście różnych zestawów głośnikowych w cenie do około 8 tysięcy i tylko te Gato Audio mi się spodobały. Nie były zbyt ostre. Basu tyle co trzeba - choć teraz widzę, że może za dużo. Faktycznie to dosyć nowy zestaw bo gram rzadko - jak to przy mieszkaniu we wspólnym pokoju z żoną i TV. Dzisiaj dopiero pograłem kilka godzin. Przestawiłem zworkę Focus na LOW a drugą wyjąłem. Jest jakby lepiej. Ale nadal średnica jest jakby wycofana. Słyszałem, że NORDOST rozjaśniłby dźwięk. Ale to kolejny wydatek, choć może niezbędny. Jestem zniecierpliwiony oczekiwaniem na prawidłową emisję dźwięku. Nie gram głośno, nie lubię hałasu. Te głośniki z Rostem powinny zagrać lepiej. Akustyka pomieszczenia? Stare budownictwo, 3,60 wysokie w pokoju wykładzina, wypoczynek, w oknie roleta materiałowa. dwie osoby i kotki :) Zaproponujcie coś P L E A S E.

Widzę, że źle wybrałem dział - jeśli to poważne naruszenie, wybaczcie i  wskażcie proszę, do którego działu powinienem przenieść temat, dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Noni_67 napisał:

Odsłuchałem kilkanaście różnych zestawów głośnikowych w cenie do około 8 tysięcy

A coś z tego słuchałeś w domu? Wydaje mi się, że monitory mogą nie podałać takiej kubaturze. Standy nie musza być firmowe. Może je wypożyczyć i sprawdzić czy zmiana pozycji kolumn coś zmieni w dzwięku. Wydaje się też, że są trochę za szeroko rozstawione, ale to mozna stwierdzić jak bedziesz miał standy.

 A jeżeli masz słuch jak nietoperz, to kable też wypożyczają.  Także tego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Noni_67 napisał:

Może nie potrafię precyzyjnie opisać co jest nie tak z dźwiękiem ale kiedyś na testach w kabinach odsłuchowych usłyszałem: "niemożliwe, tego Pan nie może słyszeć. To były jakieś "nieludzkie częstotliwości"" Dobrze słyszę, za dobrze.

To nie musiały być czestotliwości. to równie dobrze mogły być poziomy dźwięku

Proponuję zdjąć kolumny z zawieszek postawic na krzesłach /taboretach i pojeździć z kolumnami po pomieszczeniu według instrukcji jak ustawić kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...