Skocz do zawartości

Wzmacniacz do SPL-120 I RF5000F


rayden99

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od kilku lat posiadam amplituner marki YAMAHA w wersji RX-V485 lecz nadeszła pora na zmianę głośników z myśla o stereo, niedługo będę w posiadaniu subwoofera od KLIPSCH SPL-120 oraz kolumny RP-5000F i szukam wzmacniacza stereo do tych głośników, ponieważ myślę, że ten amplituner nie uciągnie takiego sprzętu, sam nie wiem co o nim myślicie?

W razie wymiany patrzyłem na wzmacniacz również z YAMAHY w wersji AS-701, cena maksymalna do 2500zł.

 

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam, rowniez co do ceny maksymalnej wzmacniacza, proszę również o rady ponieważ nie wiele znam się w tematyce audio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Witam,

Ten wzmacniacz i nie tylko ten lepiej wysteruje kolumny, ale najpierw sprawdź jak to będzie grało z tym co masz. Inną rzeczą jest jakiego brzmienia oczekujesz skoro do stereo chcesz używać subwoofer.

Pozdrawiam!

Posiadam salon ok. 50m2 i potrzebuje subwoofera do podbicia basów, z tej racji ze lubie słuchać muzyki oraz w wolnym czasie obejrzeć jakis film na netflixie. Główny zamiar to odsłuch muzyki. Sprawdzę jak to będzie grało na tym amplitunerze. Czy będzie sens zmieniać na ten stereo. 
Dzięki za odpowiedz, będę próbował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch z Yamahą to jasne i przestrzenne brzmienie. Najlepiej byłoby posłuchać takiego połączenia i ocenić samemu. 

Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter brzmienia to NAD C356BEE lub nieco wyżej Audiolab 6000a byłyby dobrą propozycją. 

Bardzo częstym wyborem w przypadku Klipsch jest u nas także Magnat MR780 ale w tym przypadku również wyjdziesz nieco poza zakładany budżet. Jeśli mielibyśmy się zmieścić w kwocie około 2500zł to masz Cambridge Audio AXR100.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ten subwoofer jak i kolumny nie są do stereo.

Więc teraz musisz się ratować.

Polecam coś ciepłego gęstego. Z jaśniejszym wzmacniaczem będzie to grało po prostu słabo.

Z nowych wzmacniaczy Magnat MR 780, Atoll IN 80.

Z używanych starsze Denon, Pioneer albo Harman Kardon.

Zapraszam po wyceny

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rayden99 napisał:

Posiadam salon ok. 50m2 i potrzebuje subwoofera do podbicia basów, z tej racji ze lubie słuchać muzyki oraz w wolnym czasie obejrzeć jakis film na netflixie.

Tak do filmów na pewno się przyda subwoofer szczególnie w tak dużym pomieszczeniu. Same kolumny posiadają dosyć małe przetworniki, ale za to mają wysoką skuteczność.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Zarówno ten subwoofer jak i kolumny nie są do stereo.

Więc teraz musisz się ratować.

Polecam coś ciepłego gęstego. Z jaśniejszym wzmacniaczem będzie to grało po prostu słabo.

Z nowych wzmacniaczy Magnat MR 780, Atoll IN 80.

Z używanych starsze Denon, Pioneer albo Harman Kardon.

Zapraszam po wyceny

Piotr

 

Są do kina domowego tak? Czy źle zrozumiałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Z serii Reference Premier tylko modele 6000, 8000 z podłogowych sa udane. Te mniejsze generują bardzo sztuczny bas. Wybielający z pracy obudowy. Jest głęboki owszem ale mało zmienny. Do tego tego typu kolumny nie nadają się do 50m. Dołozyłeś do tego subwoofer typowo kinowy.

Dlatego mówię że teraz trzeba się ratowac. Testować i próbować. Bo moim zdaniem będzie to grało przeciętnie jak na wydane fundusze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, S4Home napisał:

Tak.

Z serii Reference Premier tylko modele 6000, 8000 z podłogowych sa udane. Te mniejsze generują bardzo sztuczny bas. Wybielający z pracy obudowy. Jest głęboki owszem ale mało zmienny. Do tego tego typu kolumny nie nadają się do 50m. Dołozyłeś do tego subwoofer typowo kinowy.

Dlatego mówię że teraz trzeba się ratowac. Testować i próbować. Bo moim zdaniem będzie to grało przeciętnie jak na wydane fundusze.

Piotr

Posiadam dopiero subwoofer wiec jeszcze można dołożyć do rf6000, zamowilem subwoofer 115sw z klipscha ale został uszkodzony w transporcie i została mi zaproponowana alternatywa po dobrej cenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2021 o 11:43, Markcox napisał:

Więc ja w tej sytuacji zostawiłbym na razie te suby i zamówił same kolumny, ale RP8000 - masz duże pomieszczenie. Dopiero po tym wykonywać inne ruchy, jeżeli będą wymagane

Niestety jak już pisałem posiadam już subwoofer lecz i tak budżet nie pozwalał mi by zakupić kolumn za 6000zl

A propo podłączenia, w amplitunerze posiadam wejście z tego co widze preout i zamowilem kabel 2xRCA na 1 RCA, podłączę tym ten subwoofer? Jestem zielony w tym temacie wiec proszę o zrozumienie 

4D71A915-2BA0-4357-A279-E59FA12685BE.jpeg

CBFE5D28-F053-4834-8EEC-E96B3DAC6BC0.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2021 o 08:14, rayden99 napisał:

Posiadam dopiero subwoofer wiec jeszcze można dołożyć do rf6000, zamowilem subwoofer 115sw z klipscha ale został uszkodzony w transporcie i została mi zaproponowana alternatywa po dobrej cenie. 

No to źle zrobiłeś.

Bo trzeba było nie brać także suba Klipscha do stereo. Oddaj go. To sub kinowy.

z 485 modele ani 6000 ani 8000 nie zagrają.

Moim zdaniem od początku niepotrzebnie brnąłeś w Klipscha zafiksowałeś się na niego. A teraz jest to trudno naprawić.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

No to źle zrobiłeś.

Bo trzeba było nie brać także suba Klipscha do stereo. Oddaj go. To sub kinowy.

z 485 modele ani 6000 ani 8000 nie zagrają.

Moim zdaniem od początku niepotrzebnie brnąłeś w Klipscha zafiksowałeś się na niego. A teraz jest to trudno naprawić.

Piotr

 

Zwrot można zrobić, to w takim razie co można by było polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...