Skocz do zawartości

Jaki central do Fyne Audio 501 - jakas alternatywa do F500C?


Arek_B

Recommended Posts

Cześć,
Raczej centralny powinien być tej samej serii co fronty. Tylne głośniki oraz subwoofer mogą być inne ale fronty + centralny powinno wybierać się tej samej serii aby zachować charakter brzmienia, spójność. 

Najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłby F500c. Jeśli miałbym zaproponować alternatywę to byłby to Pylon Audio Diamond Monitor ale wcale taniej nie będzie ;). Jeśli mielibyśmy iść z ceną w dół to Indiana Line Tesi 761.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia, nie sądziłem, że central jest tak ważna kolumną. Skupiam się głównie na stareo, w przyszłości będzie wzmacniacz do tego stąd nie myślałem o centralu. Nie wiedziałem, że to taki wazny głośnik, jakkolwiek nie szukam też nic za 200 pln 🙂 Dziękuję za rady, najwyżej poczekam chwilę jak mi nie wystarczy na dobry głośnik. Rzeczywiście, szkoda psuć przodu byle czym.

Pozdrawiam,
Arek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dla Twojej świadomości - w kinie centralny i subwoofer, to dwie najważniejsze kolumny i na nich nie warto oszczędzać. Podkreślam, w kinie. Stereo rządzi się swoimi prawami ;) 

Masz całkiem fajne fronty i szkoda by było efektu "kina" zepsuć byle badziewiem, tym bardziej, że Piotr potwierdza, że central od Fyne jest spoko.. Przyoszczędzić ew. będziesz mógł sobie na surroundach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zrobię, czyli nie przyoszczędzę na centralu 🙂 Surroundy z biegiem czasu, może do kompletu gdzieś znajdę używki f500? Ale jak sami mówicie, nie muszą być do kompletu. Jeszcze sub po drodze, muszę zobaczyć ile mi miejsca zostanie. Są jakieś dobre ale wąskie w podstawie? Suby mam na myśli? Większość to niezłe kloce 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej rysunek pokoju z góry. Będzie nieco modyfikacji, tj. kanapa węższa o ok. 30 cm, i szafka tv pod ścianą będzie krótsza, tzn. będzie o jeden segment 60 cm mniej. Czyli z obu stron będą fronty, central pod tv, który ma byc na środku tej komody na ścianie. A surroundy kiedyś z tyłu rogówki. No i ten subwoofer - albo z prawej strony, albo pod oknem najchętniej, obok prawej kolumny.

 

obraz.png

obraz.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jest na tyle specyficzny, że często może się okazać, że w miejscu, w którym zaplanujemy sobie go postawić, może nie zagrać - wszystko zależy od akustyki samego pomieszczenia. Same z nimi problemy ;) W każdym razie ja bym zaczął od ustawienia go po lewej stronie - patrząc z perspektywy widza na kanapie. Ale to teoria, praktyka może okazać się różna. W każdym razie unikałbym upychania go w prawym rogu, koło kolumny. Ale samo pomieszczenie wydaje się być duże - ile m2? W każdym razie byle czym tego metrażu nie napędzisz. 

A teraz jedna kwestia - zaczynając od początku. Bo wpadasz z fajnymi frontami, wspominasz o planie zakupu wzmacniacza, ale już nabyłeś ampli KD. Jakie w ogóle ma być wykorzystanie? Jaki % udziału muzyki, a jaki filmów? I ile $ na sam sub zamierzasz przeznaczyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka ma pierwszeństwo. Przyjmuję założenie, że jeśli w stereo będzie dobrze, w KD na pewno nie będę czuł się rozczarowany. Po wielu dyskusjach i czytaniu tego forum, ale też kilkuodsłuchach, wybrałem fronty jak w temacie (chociaż kupuję dopiero w sobotę ;-). Następny w kolejce (może od razu) będzie centralny. Ale skoro już kupuję całkiem niezłe (jak dla mnie) fronty, to nawet w przyszłości nie będę psuł całego systemu kiepskim subem i tyłami. Pytasz jaki budżet? Poważnie mówiąc, myślę że taki, by sub nie odbiegał jakością od frontów i centralnego. Co najwyżej będę odkładał o miesiąc lub dwa dłużej, ale nie chcę kompromisów. Mam świadomość, że ultra drogi sub to przesada, ale też jamo za 500 pln też przesada to tego, co mam i planuję. Mam świadomość, że Marantz nie jest "szalony" w KD, wielu pisze, że Denon gra mocniej i żwawiej w KD, stąd może ten sub powinien to trochę nadrobić? Salon z aneksem około 26/27 m. Ale kanapa mniej więcej w połowie długości pokoju. No i w ogóle dziękuję za pomoc 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Arek_B napisał:

to nawet w przyszłości nie będę psuł całego systemu kiepskim subem i tyłami.....Co najwyżej będę odkładał o miesiąc lub dwa dłużej, ale nie chcę kompromisów.

to jest moim zdaniem dobry kierunek. 

I nie do końca się zrozumieliśmy - nadmieniłem o ampli, bo przeszło mi przez myśl, czy kierunek kina jest dla Ciebie konieczny, ale widzę, że jest to świadoma decyzja, więc ok. A wybór Marantz, Denon, czy jeszcze inny producent, to już indywidualna kwestia. Jeżeli wybór przemyślany, "odsłuchany" to nic mi do niego. I może Ci się nie spodobać, co teraz napiszę, ale weź pod uwagę, że suby warto by było postawić dwa ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Markcox napisał:

weź pod uwagę, że suby warto by było postawić dwa ;) 

Boszszsz.... Dwa suby... 😄 No wiem, że tak bywa, ale dlaczego dwa? Dokładniejsze stereo w KD? Przy dwóch - mogą być mniejsze? Więcej basu? Przy F501 i nawet jednym subie basu nie będzie mało. Co więc daja dwa suby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...